Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Šalianska hádzanárska mlaď opäť na výslní

Zástupcovia šalianskych klubov boli úspešní v Žiline medzi dievčatami, ale aj v chlapčenskom turnaji.

Spoločná snímka dievčenských tímov Šale na turnaji v Žiline. Spoločná snímka dievčenských tímov Šale na turnaji v Žiline. (Zdroj: hk)

Žilina hostila počas minulého víkendu najväčší mládežnícky hádzanársky turnaj Mini open handball chlapcov a dievčat v kategórii U14, U12 a U10, na ktorom štartovalo viac ako 40 hráčskych kolektívov z 13 klubov Slovenska. Nad podujatím prevzal záštitu primátor Žiliny Peter Fabiáne, ako aj vedenie Žilinského samosprávneho kraja. Svojou prítomnosťou ho poctili aj šéf SZH Peter Holeša a viceprezident hádzanárskeho zväzu Ernö Kelecsényi.

V silnej konkurencii sa nestratili ani šalianske hádzanárske nádeje, ktoré v kategórii dievčat (HK Slovan Duslo Šaľa) a chlapcov (HK Šaľa) nielenže úspešne reprezentovali, ale medailovým ziskom v každej kategórii, v ktorej štartovali, potvrdili povesť skvelej liahne talentovanej mlade a starostlivosti o najmladšie hádzanárske nádeje.

Skryť Vypnúť reklamu

U14 DIEVČATÁ

Družstvo starších žiačok Šale prešlo turnajom bez jedinej prehry. Raritou je, že najväčší odpor za cestou za zlatými medailami a prvenstvom na turnaji im kládlo Partizánske, ktoré sa nakoniec nedostalo ani k medailovému zisku. Jedna z opôr víťazného kolektívu Michaela Lukačínová získala na turnaji aj primát najlepšej hráčky.

Výsledky Šale: Trenčín 14:11, Čadca 12:5, Bytča 20:8, ŠKP Bratislava 22:8, Partizánske 13:11, Žilina 21:4.

Poradie: 1. Šaľa 12 b (102:47), 2. Trenčín 10 b (103:49), 3. Čadca 6 b (67:58), atď.

DUSLO: Liliána Škitková - Natália Novelinková, Linda Ciferská, Nina Letková, Nina Gyárfásová, Liana Botková, Petra Gubová, Michaela Lukačínová, Hana Gubová, Laura Hadnagyová, Dominika Mališová, Magdaléna Mydlová. Trénerka Ľudmila Boltenková, vedúca družstva Mária Gyárfásová.

Skryť Vypnúť reklamu

U12 DIEVČATÁ

Táto kategória sa hrala v dvoch skupinách, pretože štartovalo 10 kolektívov a HK Slovan Duslo Šaľa mal v ňom dvojnásobné zastúpenie. Pri pohľade na výsledky je vidieť a teší, že oba kolektívy úspešne reprezentovali a stáli na stupňoch pre najlepších. V tejto kategórii si odniesli hráčky Dusla ďalšie dve individuálne ocenenia. Najlepšou hráčkou turnaja sa stala Lenka Štrbková a najlepšou brankárkou Hana Sýkorová.

Výsledky Šale A v skupine A: Bytča 19:6, Martin 18:4, ŠKP Bratislava 26:4, Dun. Streda B 21:0.
Poradie: 1. Šaľa A 8 b (84:14), 4. Dun. Streda B 2 b (12:40).

Výsledky Šale B v skupine B: Trenčín 10:3, Dun. Streda A 2:8, ŠA Trenčín 16:5, Pezinok 10:4. Poradie: 1. Dun. Streda A 10 b (104:18), 2. Šaľa B 8 b (47:28).

O 3. miesto: Šaľa B - Bytča 10:9.

Skryť Vypnúť reklamu

Finále: Dun. Streda A - Šaľa A 21:11.

DUSLO A: Paulína Pappová, Dagmar Kostková, Lenka Štrbková, Tamara Gerasimov, Hana Sedlárová, Hana Sýkorová, Diana Stloukalová, Júlia Kollerová, Natália Jobbágyová, Scarlet Špendlová, Lea Szabová, Lucia Lenčéšová, Stanislava Tulejová, Simona Miklóšová. Trénerka Stanislava Kostková, vedúca družstva Zuzana Sýkorová.

DUSLO B: Katarína Conklin, Sára Takács, Lucia Miťková, Rebecca Székelyová, Laura Kurňavová, Tamara Klihová, Alexandra Szöcsová, Karin Kovačevityová, Lara Kurňavová, Laura Kubovicsová, Sofia Szabóová. Trénerka Mária Gažíková, vedúca družstva Martina Kurňavová.

U10 DIEVČATÁ

V kategórii U10 sa hrala minihádzaná, keď mohol byť na hracej ploche počet hráčov 4+1, a aj v tejto kategórii mal HK Slovan Duslo dve družstvá. Hralo sa systémom každý s každým vrátane kombinovaných družstiev a družstiev chlapcov. Pre najmladšie hádzanárske nádeje to bola výborná previerka ich šikovnosti a zvládnutia hádzanárskej abecedy. Zástupkyne nežného pohlavia v niektorých dueloch turnaja v tejto kategórii porazili aj zástupcov silnejšieho pohlavia. V kategórii dievčat si odniesli hráčky Dusla Šaľa dve ocenenia, keď Ema Murgačová bola najlepšou strelkyňou a Nina Szölösyová najlepšou brankárkou tejto kategórie.

Výsledky dievčat Šale A: Trenčín 7:9, Čadca 12:1, Bytča 5:9, Martin 9:2, Šaľa B dievčatá 6:8, Partizánske 9:12, Žilina (dievčatá) 12:7, Žilina (chlapci) 11:5, Šaľa A chlapci 6:18, Šaľa B chlapci 12:2.

Výsledky dievčat Šale B: Trenčín 8:9, Čadca 12:1, Bytča 8:5, Martin 6:3, Šaľa A dievčatá 8:6, Partizánske 5:8, Žilina (dievčatá) 6:7, Žilina (chlapci) 11:4, Šaľa A chlapci 10:14, Šaľa B chlapci 8:4.

Poradie dievčat: 1. Partizánske 18 b (93:42), 2. AS Trenčín 16 b (94:71), 3. Šaľa B 12 b (82:61), 5. Šaľa A 10 b (89:73). (Pozn.: Do tabuľky sú zarátané všetky zápasy z tejto kategórie.)

DUSLO A: Chiara Jamrichová, Daniela Legnerová, Laura Barcziová, Karin Kulík, Simona Szabóová, Nina Szölösyová, Ema Murgačová, Sofia Bennárová. Trénerka Ľudmila Boltenková, vedúca družstva Erika Szabóová.

DUSLO B: Aurélia Bunney, Sára Siváková, Nela Kučerová, Nela Keszelyová, Lara Fehér, Nina Balážová, Ela Tóthová, Daniela Gombášová, Katarína Danišová, Hana Vrbišťanová, Sára Braunová, Lucia Vrbišťanová ml. Trénerka Katarína Sedlárová, vedúca družstva Lucia Vrbišťanová.

Úspešne reprezentovali aj šalianski chlapci

Na vydarenom podujatí, ktoré sa tešilo veľkému záujmu hádzanárskych klubov, mala hádzanárska Šaľa zastúpenie aj v kategórii chlapcov. Všetky tri šalianske hráčske kolektívy v kategóriách U12 a U10 sa dostali medzi medailistov, navyše, nechýbali ani medzi ocenenými v hodnotení jednotlivcov.

U12 CHLAPCI

Zverenci bývalého československého reprezentanta Zoltána Bergendiho (pozn.: o.i. aj štart na OH 1992 v Barcelone) napriek tomu, že stroskotali až na poslednej prekážke s Považskou Bystricou, nadviazali na výborné výsledky spred roka v Prahe, kde skončili v silnej medzinárodnej konkurencii na bronzovej priečke. Schuti si zastrieľali, keď zaznamenali najvyšší počet gólov (99) a navyše mali vo svojich radoch aj najlepšieho strelca celého turnaja, ktorým bol Patrik Pogran. Navyše traja starší zo šalianskych hráčov, ktorí sa s chlapcami pripravujú na ďalšie hádzanárske kroky, Tomáš Pál, Adam Kminiak a Matúš Ančin, „posilnili” v zmysle dohody v kategórii U14, kde Šaľa nemala zastúpenie, domácu bronzovú Žilinu.

Výsledky Šale: Čadca 28:3, Martin 22:4, ŠKP Bratislava 22:7, Žilina 17:5, Považská Bystrica 10:17.

Poradie: 1. P. Bystrica 10 b (96:23), 2. Šaľa 8 b (99:26), 3. ŠKP Bratislava 6 b (63:46), atď.

ŠAĽA: Tomáš Rehák, Jakub Sklenár, Oliver Klajman, Jakub Jašík, Libor Lencséš, Alex Forró, Laura Ončová, Oliver Tóth, Patrik Šíma, Patrik Pogran, Daniel Michal Boháč a Jakub Kminiak. Tréner Zoltán Bergendi.

U10 CHLAPCI

V tejto kategórii nasadili do bojov Šaľania, vedení trénerkou Katarínou Dubajovou (v histórii najlepšia strelkyňa slovenskej hádzanárskej reprezentácie), dva hráčske kolektívy a hráči oboch družstiev boli medailovo úspešní. Talentovaný Adam Kováč bol s 96 gólmi (!) suverénne najlepším strelcom tejto kategórie (pozn.: Šaľa A nastrieľala 173 gólov) a jeho kolektív HK Šaľa A získal nielen suverénne prvenstvo v kategórii chlapcov, ale bez straty bodu aj v tejto zmiešanej súťaži, čo znamenal ďalší pohár do ich vitríny.

Výsledky šalianskych chlapcov:
HK Šaľa A - Trenčín 17:9, Čadca 23:4, Bytča17:4, Martin 17:2, Šaľa A dievčatá 18:6, Šaľa B dievčatá 14:10, Partizánske 12:8, Žilina dievčatá 22:7, Žilina chlapci 16:4, Šaľa B chlapci 17:11.

HK Šaľa B - Trenčín 5:13, Čadca 11:6, Bytča 4:10, Martin 5:3, Šaľa A dievčatá 2:12, Šaľa B dievčatá 4:8, Partizánske 2:10, Žilina dievčatá 8:13, Žilina chlapci 3:5, Šaľa A chlapci 11:17.

Poradie chlapcov: 1. Šaľa A 20 b (173:65), 2. Žilina 8 b (49:71), 3. Šaľa B 4 (55:98).

ŠAĽA: Ľudovít Szabo, Kristián Pohančaník, Dominik Kubovics, Artúr Bunney, Dominik Papp, Jakub Kuka, Adam Kováč, Lukáš Kuka. Trénerka Katarína Dubajová.

Vynikajúce vystúpenie šalianskej hádzanárskej mlade v Žiline, kde vybojovali v kategórii dievčat a chlapcov sedem medailových umiestnení (vrátane dvoch prvenstiev), potvrdzuje, že Šaľa je už viac rokov v rámci Slovenska mestom hádzanej. Aby tomu tak bolo aj do ďalších rokov, záleží nielen od talentovanej mlade, odbornej starostlivosti z radov kvalitných trénerov, ale aj ekonomického zázemia a starostlivosti zástupcov mesta Šaľa, nosných podnikov a podnikateľskej obce v regióne. Jedno je isté, že prostriedky investované do mladej generácie sú zasiate na úrodnú pôdu, čo rukolapne potvrdil minulý súťažný, aj keď nedokončený ročník majstrovských a turnajových zápolení.

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 2. 4 hi-tech inovácie, ktoré zmenia Slovensko
 3. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 4. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 5. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 6. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 7. Šéf Accenture: Nie je nič nezvyčajné, že mám paralelne dva mítingy naraz
 8. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 9. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 10. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 1. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 2. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 3. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 4. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 5. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 6. Stanovisko Asociácie moderných benefitov k TK RÚZ
 7. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 10. QSI International School of Bratislava
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 22 972
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 072
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 165
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 5 813
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 795
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 733
 7. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 337
 8. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 3 311
 9. Bratislavu bude sprevádzať luxus 3 119
 10. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 104

Blogy SME

 1. Miroslav Galovič: Stověžatá Praha trocha jinak anebo sedm pražských zastavení. Dnes první, všehochuť bez ladu a skladu (pragomix).
 2. Samuel Ivančák: Úvaha (nielen) o rozhlasových kvótach
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží
 4. Anton Kaiser: Florencia I.
 5. Ján Marton: Život ohrozujúce škodlivé potraviny ostávajú utajené v tabuľkách potravinovej správy. Takto môžeme pokapať ako myši.
 6. Zuzana Cascino: Keď bzučí poézia.
 7. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #20 - Vyšetrenia a kontroly počas domácej liečby
 8. Martin Šuraba: Dvojčatá z Osvienčimu
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 483
 2. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 7 011
 3. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 927
 4. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 662
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 5 548
 6. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 5 371
 7. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 5 194
 8. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 563
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Riaditeľka nemocnice Svet zdravia Alexandra Pavlovičová.

Očkovaní lekári a sestry chcú týmto spôsobom ochrániť nielen svoje zdravie, ale aj zabrániť šíreniu ochorenia na svojich pacientov.


TS a 1 ďalší 10 h
Ponitrianske múzeum.

Zaujímavosti a informácie z rôznych etáp divadelníctva v Nitre prinesie seminár, ktorý organizuje Ponitrianske múzeum v Nitre.


TASR 12 h
Dnešný protest v Nitre.

Autobusy púšťali. Naším cieľom nie je nahnevať ľudí, povedala odborárka.


13 h

V areáli ihrisko zostane, kým nebude ľad. Potom ho bude možné presunúť do jedného zo školských zariadení.


15 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Muža bez respirátora policajti najskôr vyviedli z budovy Klientskeho centra Okresného úradu v Prievidzi a následne ho za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovali. Zatiaľ čo verejnosť postup polície kritizuje, oni sa obhajujú a situáciu vysvetľujú.


17 h

Môžu sa majitelia bytov brániť pred fajčiarmi na balkónoch? S otázkami sme sa obrátili na právnika, bytového správcu i realitného makléra.


18. okt

Od podelka sa bude najprísnejšími pravidlami riadiť až desať okresov v krajine.


a 1 ďalší 16 h

Zlyhanie softvéru označila za dezinformáciu.


13 h

Blogy SME

 1. Miroslav Galovič: Stověžatá Praha trocha jinak anebo sedm pražských zastavení. Dnes první, všehochuť bez ladu a skladu (pragomix).
 2. Samuel Ivančák: Úvaha (nielen) o rozhlasových kvótach
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží
 4. Anton Kaiser: Florencia I.
 5. Ján Marton: Život ohrozujúce škodlivé potraviny ostávajú utajené v tabuľkách potravinovej správy. Takto môžeme pokapať ako myši.
 6. Zuzana Cascino: Keď bzučí poézia.
 7. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #20 - Vyšetrenia a kontroly počas domácej liečby
 8. Martin Šuraba: Dvojčatá z Osvienčimu
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 483
 2. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 7 011
 3. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 927
 4. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 662
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 5 548
 6. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 5 371
 7. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 5 194
 8. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 563
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu