Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Žitného fazóna v žiari Cowleyho semaforu

Zázračný zákrok, už sme to videli v site, klaňali sa Nitrania svojmu brankárovi po výhre 4:3 v Košiciach.

Hrdinom Nitry v Košiciach bol popri gólovom Romanovi Žitnom brankár Evan Cowley.Hrdinom Nitry v Košiciach bol popri gólovom Romanovi Žitnom brankár Evan Cowley. (Zdroj: Miroslav Slávik)

Corgoni vyrážali na ďaleký východ včera o jedenástej a pod rúškom polnoci sa vracali s vydretými troma bodmi i návratom na delené prvé miesto extraligy. „Po dlhej ceste pomôže takáto výhra s ťažkým srdciarom. Klop, klop, klop, aby sa nám darilo aj ďalej,“ vravel útočník Tomáš Hrnka.

Reportáž MY východ Dva góly a vylúčenie do konca: Musím udržať nervy na uzde, karhá sa Pospíšil Čítajte

Troma gólmi z prvých siedmich striel za 14 minút vyhnali z brány Sedláčka – Žitný mu trafil pas Šťastného medzi betóny (0:1) a štartoval brejk Cardwella s gólom Kollára (0:3), presilovku už po 11 sekundách šikovne využil Hrnka (0:2). Drámu si privodili v akciách Pospíšila (2:3), keď bolo v Steel Aréne v emóciách počuť aj šéfa domáceho klubu. Vykúpenie znenazdajky priniesol pohotovou dorážkou Žitný (2:4), a tak nevadil ani obstrel Havrilu v oslabení (3:4), favoriti predýchali aj tlak Košíc v 6 na 4, ktoré dohrávali bez hlúpo vylúčeného najlepšieho Pospíšila.

Zmenou pokropený Žitný

„Spokojnosť, z Košíc sa ťažko odvážajú tri body. Sme radi za vybojované víťazstvo. V prvej tretine sme využili šance, tie druhé máme v poslednej dobe slabé. Na konci sme si to trošku zdramatizovali, dostali tretí gól, ale napokon sme to ubránili,“ videl deviatu výhru Roman Žitný.

K bilancii 2+1 gratulovali dokonca aj novinári a Martin Bodák mu nasadil na hlavu zlatú prilbu pre najlepšieho Nitrana zápasu. Začal bodovými suchotami, ale akonáhle si po štvrtom kole zmenil číslo z 21 na 86, zapísal už viac bodov (10) než za celú predminulú sezónu v Košiciach (8) a takmer toľko ako v predošlej za Slovan (11)! „Som rád, že sa prelomilo moje nešťastie. Bez chalanov by to nešlo,“ typicky skromne za džavotu vo víťaznej šatni poznamenal Roman Žitný.

Zázračný Cowley

Epicentrom lichôtok bol aj Evan Cowley – keď ho Nitra najviac potrebovala, spravil zo seba stenu, darmo doňho Košičania v nápore dorážali ako do boxerského vreca, betónmi na Pavlina či Baránka vydláždil trojbodovú cestu, obzvlášť v 50. minúte bravúrnym semaforom, keď strelu Ružičku videli v site azda všetci na mĺkvom štadióne.

„Rátal som s tým, že je gól, neskutočné! Asi to bude v highlightoch,“ vedel Hrnka. „Zázračný zákrok,“ súhlasil Dušan Milo, asistent trénera Antonína Stavjaňu. „Evan chytal excelentne, v každom zápase je výborný. Vytiahol také zákroky, že sme iba pozerali. Môžeme mu ďakovať,“ klaňal sa Žitný.