GALANTA. Počas pandémie koronavírusu zaznamenali v galantskej nemocnici celkovo 15 úmrtí na COVID-19. Vyplýva to z údajov, ktoré nám poskytla Erika Kováčiková z Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Úmrtia v galantskej nemocnici podľa veku
- do 50 rokov: 1 úmrtie
- do 70 rokov: 2 úmrtia
- do 80 rokov: 6 úmrtí
- nad 80 rokov: 6 úmrtí
(Zdroj: ÚDZS)
Na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 zomrelo v galantskej nemocnici do 7. decembra celkovo 10 žien a 5 mužov. Drvivá väčšina pacientov pochádzala práve z najviac ohrozenej skupiny obyvateľov - seniorov.
Len jeden prípad spomedzi spomenutých spadá do skupiny ľudí do 50 rokov. Podľa informácií, ktoré v októbri zverejnilo MZ SR, išlo o 43-ročného muža. Ochoreniu mal podľahnúť ešte v septembri.
ÚDZS ďalej eviduje úmrtie dvoch žien za október, šesť úmrtí za november (5 žien, 1 muž) a do 7. decembra ďalších 6 úmrtí (3 ženy a 3 muži).
Hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková uviedla, že v súčasnosti je v galantskej nemocnici na COVID lôžkach hospitalizovaných 20 pacientov. Z nich dvaja potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie.
Z radov zamestnancov je aktuálne v karanténe 44 ľudí.