V treťoligovej derniére víťazne iba Štúrovo

III. liga: Matador Púchov B - KFC Majorka Komárno 7:0 (1:0). Góly: 54., 56. a 67. Pavlovič, 42. vlastný (Marcel Kapusňák), 84. Jurga, 85. Michálek, 90. Holčík.

Matador Púchov B - KFC
Majorka Komárno 7:0 (1:0)
Góly: 54., 56. a 67. Pavlovič, 42. vlastný (Marcel Kapusňák), 84. Jurga, 85. Michálek, 90. Holčík.
Domáci od začiatku začali náporom a v 3. min po Novisedlákovom centri hlavičkoval Pavlovič tesne vedľa. Aj naďalej sa hralo podľa domácich nôt, ale v 15. min mali hostia jedinú šancu, kedy po centri Bazinského Martin Kapušňák vysoko prestrelil. O tri minúty po akcii Pavloviča s Jurgom neskóroval Novisedlák a v 37. min preniesol hru krížnou prihrávkou Náther, ale strelu voľného Pavloviča Fekete nohou vyrazil. Domáci sa dočkali až v 42. min, keď si po Nátherovom rohu dali Komárňania vlastný gól. Do druhého polčasu nastúpili Púchovčania s veľkým úsilím a bolo iba otázkou času, kedy sa obrana súpera rozsype. Po kombinácii Raninca s Nátherom sa presadil Pavlovič a o dve minúty ten istý hráč s prispením obrancov mieril tesne nad brvno. V 62. min si všetko vynahradil, keď zúročil Nátherovu prihrávku v 67. min po prieniku sprava dovŕšil svoj rýchly hattrick - 4:0. Šesť minút pred koncom vysunul Náther Michálka, ktorý posadil jemný center na Jurgovu hlavu - 5:0. O minútu prihrával Novisedlák do šestnástky, vybiehajúci brankár loptu netrafil a pre Michálka nebolo problémom usmerniť loptu do prázdnej brány. Posledné slovo mal v 90. min Holčík, keď nekompromisne využil Novisedlákovu prihrávku a jeho bomba skončila pod brvnom.
Pred 100 divákmi rozhodoval Černák, bez ŽK.
KFC: Fekete - Kökenyesi, Meleg, Podlucký, Sklenář, Tóth, Bazinský, Nagy, Marcel Kapusňák (70. Ham), Kamendy, Martin Kapusňák. Tréner Múčka. František Leško
Spartak Trnava B -
Slovan Levice 5:2 (1:1)
Góly: 43. Mackovčín, 60. a 90. Kostolanský, 70. a 72. Šebík - 27. Ármai, 50. Meňhard.
Hoci spartakovci bojovali o prvé miesto v lige, zostavu lepili na kolene. Do útoku nastúpil náhradný brankár Kostolanský a v druhom polčase si zahral aj 47-ročný tréner V. Ekhardt. Napriek tomu boli červeno-čierni aktívnejší. Prvú gólovku mal v 20. min Kardoš, po Kostolanského centri pálil z prvej nad Šebík, ale potom pohrozil Ármai, ktorého zastavil až včasným vybehnutím Hrdina. Levičan si svoje sólo zopakoval aj v 27. min a tentoraz už úspešne - 0:1. V 39. min po Kostolanského centri hlavičkoval Kardoš do tyče, ale v 43. min prešla lopta až k Mackovčínovi na zadnú tyč a bolo vyrovnané. V úvode druhej polovice zaspala trnavská obrana pri rohu a Meňhard úplne voľný hlavou strelil druhý gól. V 59. min bol v 16-tke faulovaný Emil Ivanič a Kostolanský z pokutového kopu prekonal svojho brankárskeho kolegu. Potom už ovládli hru Trnavčania. V 70. min center T. Ekhardta vrátil Ivanič hlavou do päťky, odkiaľ Šebík pohodlne zvýšil. Ten istý hráč o chvíľu napriahol spoza 16-tky a prestrelil brankára - 4:2. Posledné slovo mal paradoxne útočník z núdze - Kostolanský, keď dorazil loptu, ktorá vypadla brankárovi. Trnavčania si potom počkali na výsledok z Bánoviec a mohli začať oslavovať nečakané víťazstvo v súťaži.
Rozhodoval Mikulaj, ŽK: T. Ekhardt, Ivanič, Pobjecky, V. Ekhardt - Krenčan, Fulmek, 50 divákov.
SLOVAN: Erik Ivanič - Hoľka, Graus, Gonda, Krenča (65. Fríbert), Penzeš, M. Gabaš (60. Pleva), Ármai, Meňhard, P. Gabaš, Fulmek (83. Ďurkovič). Tréner A. Belanský. Patrik VELŠIC
Juhcelpap Štúrovo -
Spartak Vráble 1:0 (1:0)
Gól: 44. Tárnyik.
V poslednom zápase sezóny sa stretli susedia z tabuľky, v ktorom domáci predčili svojho súpera po všetkých stránkach. JCP hralo uvoľnene, dobre kombinovalo a vypracovávalo si aj šance. Hostia v poli boli celkom vyrovnaným súperom, ale až na posledných 20 min. Procházsku neohrozili. Štúrovo malo smolu, že malo nepresnú streľbu, a preto ich snaha dlho nebola odmenená gólom. Vo vyložených šanciach zaváhali Marsal, Bábsky či Tárnyik. Až v závere prvého dejstva strelili domáci exportný gól, ktorý by mohol súťažiť o titul gól mesiaca. Po hlavičkových súbojoch sa lopta odrazila až k Tárnyikovi, ktorý z rohu päťky polonožnicami zo vzduchu trafil bližší vinkel a od brvna lopta skončila v sieti. Aj v úvode druhého polčasu hostitelia pokračovali v uvoľnenej hre a bavili seba aj divákov. Šance Vrtiela, Salátu a Mankoveckého však opäť zostali nevyužité. Až v posledných dvadsiatich minútach domáci po niekoľkých nepresných verdiktoch rozhodcov znervózneli a Vrábľania vystrčili rožky. Najväčšiu šancu zahodil Toman, keď ušiel z pozície silne zaváňajúcej ofsajdom, ale vynikajúceho Procházsku neprekonal. V 85. min. mohol pečatiť víťazstvo JCP Mankovecký, ale úplne nepochopiteľne z 3 m volejom minul bránku. V poslednej minúte Ürgeho hlavička tesne míňala bránu, a tak sa na víťazstve Štúrova už nič nezmenilo. Rozhodoval Černek, ŽK: Prešinský, 350 divákov.
JCP: Procházska - Mankovecký, Marsal, Urbán, Vrtiel, Sováb, Tárnyik (90. Czibor), Kamas, Saláta, Moravčík (70. K. B alázs), Bábsky (82. Mišicák). SPARTAK: Vojtek - Obložinský, Štefanka, Husár, Drienovský, Gyepes, Ürge, Prešinský, Slovák (65. Slíž), Toman, Kušpál (65. Ágh). JÁN ORAVEC
MFK Myjava/Turá Lúka
- FKM Nové Zámky 2:0 (0:0)
Góly: 69. Zverec (11 m), 90. Zverec.
Prvú stopercentnú šancu v 17. min po akcii Šarudiho nepremenil Coufalík, ktorý strelil vedľa brány. O dve minúty neskôr opäť ten istý hráč v šestnástke zaváhal a hostia mu v poslednej chvíli loptu odkopli. Domáci neustále dobýjali bránu hostí, ale dva priame kopy Zvereca si nenašli cieľ. V 38. min mali stopercentnú šancu hostia, keď domáci Adamec nahral loptu na nohu Dekánymu, ktorý prestrelil Solničku, ale pred bránkovou čiarou domáci ešte loptu vykopli. V prvom polčase stojí ešte za zmienku tvrdá strela Zvereca, ktorá preletela nad bránu. Po zmene strán - v 47. min, po rohovom kope a signále Zverec trafil obrancu hostí do hlavy a namiesto gólu lopta vyletela von. Potom prišla fáza nepresností na oboch stranách, keď sa hráči oberali o možné šance svojimi chybami. V 69. min dostal presnú prihrávku do šestnástky Zríní, hosťujúci Cvik ho však zozadu fauloval a Zverec penaltu bezpečne premenil. V 83. min prišla ďalšia gólová akcia, keď po narážačke s Coufalíkom, Zríni trafil k tyči, brankár hostí loptu s námahou vytlačil na roh. V 90. min po akcii Zríniho Zverec z prvej, asi z 10 m trafil do ľavého vinkla brány - 2:0.
Pred 120 divákmi rozhodoval Peťovský, hralo sa bez kariet.
FKM: Madarász - Mančík, Čaplák, Zsák, Šarközi, Mach, Vadkerti, Sepeši, Dékány, Döme (65. Michalička), Cvik (82. Hajko). Tréner P. Buranský. ZDENO ŠIMO
Crystal Led. Rovne - MFK Topvar Topoľčany 4:0 (1:0)
Góly: 17. Mišík, 50. Nosický (11 m), 63. Václavík, 74. Grendel.
Domáci začali posledný zápas tradičným náporom a už v 5. min. sa v čistej šanci ocitol Detko, no Baláž jeho strelu chytil. Hostia sa revanšovali Budayovou strelou z diaľky, ktorá však mierila vedľa. Šatkova hlavička skončila v rukách brankára, v 17. min. sa však sklári dočkali. Mišík sa pekne uvoľnil pred šestnástkou a strelou po zemi dal svoj premiérový gól medzi dospelými. Vyrovnať mohol o chvíľu Buday, ale jeho trestný kop Hodál zlikvidoval. Domáci zvýšili tlak, Detko mieril nad, Nosického vychytal brankár a v sieti neskončili ani pokusy Grendela a Detka. V závere polčasu mal veľkú šancu na vyrovnanie Mikuška, avšak hlavičkoval tesne vedľa. Posledné slovo mohol mať Mišík, no jeho center obrancovia spred prázdnej brány odkopli na roh. V 50. min. faulovali obrancovia v šestnástke Václávíka a penaltu bezpečne premenil s rovnianskym dresom sa lúčiaci Nosický, ktorý odchádza trénovať Dubnicu. Potom Basila vystrašil Baláža strelou vedľa a potom Baláža zaskočil strelou asi z 30 metrov Václavík - 3:0. O chvíľu hostia vystriedali gólmanov, keď medzi žrde prišiel Neuschl. V 74. min. našiel Václavík voľného Grendela, ktorý uzavrel sezónny účet sklárov. Domáci sa lúčili pekným výkonom a výsledkom a diváci ich nielen za tento výkon, ale aj za celú sezónu, odmenili potleskom.
Pred 200 divákmi rozhodoval Frič, ŽK: Uhrík, Mucha.
MFK TOPVAR: Baláž (66. Neuschl) - Mihálik, Buday, Hlobík (62. Klas), Teplanský, Bacík, Uhrík (46. Schwarz), Murko, Šmitala, Mucha, Mikuška. Tréner A. Farkaš. Stanislav Detko
Bánovce - Dolné Vestenice 2:2 (2:1), 24. vlastný (Jurenka), 32. Slovák - 14. Argyusi, 82. Masarovič. Nové Mesto - Senica 3:3 (3:0), 15., 21. a 29. M. Bogora - 52. Hílek, 59. Bajan, 69. Šúrek. J. Bohunice - Nemšová 2:0 (1:0), 29. a 64. Karol.
1. Trnava B 30 18 6 6 62:25 60 (+15)
2. D. Vestenice 30 18 6 6 55:21 60 (+15)
3. Púchov B 30 19 1 10 55:23 58 (+13)
4. Led. Rovne 30 17 6 7 56:21 57 (+12)
5. Vráble 30 15 7 8 45:24 52 (+7)
6. Štúrovo 30 12 12 6 47:26 48 (+3)
7. Myjava/T. Lúka 30 14 3 13 39:34 45 ( 0)
8. Nové Mesto 30 13 5 12 48:39 44 (-1)