NITRA/DRAŽOVCE. Nelegálne skládky sú problémom asi na celom Slovensku. Sústavné trápenie s tým majú aj obyvatelia mestskej časti Dražovce v Nitre.

Smeti narúšajú aj prostredie v blízkosti jednej z miestnych ikonických pamiatok – Dražovského kostolíka. Niektorí miestni sa už na situáciu nemôžu pozerať a odpadky pravidelne zbierajú sami.
Vyzbierali desiatky vriec
Okolie sa snaží udržiavať čistejšie aj Nadežda Vídenská s blízkymi. Už niekoľko rokov odpadky zbierajú aj spolu s inými dobrovoľníkmi. Kvôli pandemickým opatreniam ich však tento rok zbierala len s rodinou.
„V posledných týždňoch sme vyčistili časť kanálu Dobrotka, starú železničnú stanicu a les pod Kostolíkom,“ spresnila jej dcéra Eva.
Výsledkom ich zberu boli desiatky odpadových vriec. Najviac znečistené bolo okolie stanice. Odpadky muselo prísť odviezť nákladné auto.