Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Šalianky so skalpom Slavie (+FOTO)

Hádzanárky Dusla konečne zvládli ťažký, vyrovnaný zápas a porazili tretie družstvo tabuľky MOL ligy.

Krídelníčka Alžbeta Obstová strelila sedem gólov, z toho tri v záverečných minútach, keď sa lámal chlieb. Krídelníčka Alžbeta Obstová strelila sedem gólov, z toho tri v záverečných minútach, keď sa lámal chlieb. (Zdroj: Milan Pospiš)

Vo štvrtkovej dohrávke sa hrala rýchla hádzaná, bohatá na góly. Hostky viedli v 23. min. 11:14, ale prvý polčas napokon vyhrali domáce dievčatá. Dramatický zápas gradoval v závere. Pri vylúčení Trepáčovej sa dostali slavistky do vedenia 26:27, ale potom si šla na dve minúty oddýchnuť najlepšia strelkyňa Galušková a Duslo zaznamenalo rozhodujúcu šnúru 4:0 (na 30:27). Trikrát po sebe sa v závere z únikov presadila rýchla Obstová, ktorá bola spolu s Pócsíkovou najlepšou strelkyňou domácich.

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha 34:30 (17:16)
DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková - Obstová 7, Pócsíková 7/2, Trepáčová 6/1, Némethová 4, Königová 3, Rácková 3, Takáčová 3, Tulipánová 1, Varjassiová, Matušincová, Ščípová, Špendlová, Tisajová, Ušiaková.
Slavia (najviac gólov): V. Galušková 11/2, Míšová 6, Vostárková 5.
Rozhodovali Papaj - Nagy, pok. hody: 5/3 - 4/2, vylúčené: 1 - 4.

Peter Pčola, tréner:
"Dnes to bola pekná hádzaná pre divákov. Rozhodla naša lepšia kondícia, dokázali sme behať. Zahodili sme určite oveľa viac šancí ako súper.
Obrana nefungovala tak, ako by som si predstavoval, ale na góly súpera sme dokázali rýchlo odpovedať. Dali sme veľa gólov z rýchlych protiútokov.
V záverečnej fáze, kedy sa lámal chlieb, sme dokázali ubrániť akcie súpera, a dali sme ľahké góly z brejkov.
Dievčatám patrí pochvala za to, že sme ťažký zápas konečne zlomili vo svoj prospech. A za to, že bojovali celých 60 minút, aj keď nie všetko vychádzalo, ako sme si predstavovali.
Dnes som nasadil hráčky v menšej rotácii, v sobotu v Hodoníne by mali dostať priestor ďalšie dievčatá."

1. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
  2. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  3. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  4. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  5. Vlastný zlatý poklad môže byť dobrou ochranou pred infláciou
  6. Jar je vo vzduchu. Alergie tiež
  7. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
  8. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  9. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  10. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
  1. Lesné plody - Sila zo samotného srdca prírody
  2. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
  3. Slovník investora 05: Obchodovanie na burze
  4. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  5. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
  6. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  7. Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii
  8. Poznáme finalistov Office roka 2020
  9. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
  10. Pán Králiček: Aj keď predávate „len“ kávu, musíte inovovať 6 850

Kia predstavila nové logo, slogan a ohlásila transformáciu značky. Jej nový slogan znie: Movement that inspires.

16m

Pre mnohé firmy, organizácie, neziskové projekty, ale aj jednotlivcov je nadviazanie spolupráce s novinármi veľkým otáznikom. Vďaka zmienkam v médiách sa môžu zviditeľniť a stať sa mienkotvorcami vo svojej oblasti.

1 h
Martina Janegová.

Prvý ročník festivalu bude vzhľadom na pandemickú situáciu prebiehať online formou z viacerých miest Slovenska.