Utorok, 26. október, 2021 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Holešinský sa môže uchytiť aj v NHL: Agent hviezd aj o chrbte Krivošíka a budúcnosti Krištofa

Poďte s nami do prestupového zákulisia Holešinského, Krivošíka, Vargu a Krištofa.

Adrián Holešinský do Nitry vlani v lete prišiel iba na skúšku a pripravovali ho na pár zápasov za farmu v Leviciach. Teraz je lídrom Nitry chceným v Európe.Adrián Holešinský do Nitry vlani v lete prišiel iba na skúšku a pripravovali ho na pár zápasov za farmu v Leviciach. Teraz je lídrom Nitry chceným v Európe. (Zdroj: Miroslav Slávik)

Kto by dávno zaspal v kóme na zimáku v Nitre a dnes sa zobudil, asi by od údivu vyvaľoval oči.

Korčuľujú po ňom supertalent so šancou na top desiatku draftu, historickí vicemajstri Hlinka Gretzky Cupu, dvaja ex-kapitáni Slovenska na MS do 20 rokov, predlanský šampión Liigy alebo držiteľ slovenskej zlatej korčule či rýchlik, ktorý ostal napriek záujmu z Fínska a Česka – v sumáre až dvadsať bývalých i súčasných reprezentantov!

Drahokamy má v opatere aj hráčsky agent ANDREJ AUGUSTÍN z AA Sports Management – Holešinského od pätnástich rokov, Krivošíka a Vargu od šestnástich a trinástu sezónu zastupuje aj Nitrana Krištofa z Brna.

Skryť Vypnúť reklamu

Vo veľkom rozhovore pre MY Nitrianske noviny otvoril zákulisie všetkých z nich.

Holešinský nemá limity

Holešinského už v marci chcela SaiPa, ale Nitra ho nepustila. Ako ste to vnímali vtedy a ako teraz?

Pre každého hráča je hrať fínsku ligu veľmi dobrou šancou. Vždy sa však na podobné záležitosti snažím pozerať odosobnene a bez priveľa citov.

Adrián na americkej univerzite napredoval, zlepšil sa v korčuľovaní, ale málo hral. Práve preto chcel na Slovensku reštartovať kariéru. V cieľoch, ktoré sme si stanovili na jeho prvú profisezónu, bolo dostať sa do reprezentácie a na majstrovstvá sveta. To sa mu podarilo.

Do Fínska ho ale chceli práve vtedy, keď si svojou snahou túžil vybojovať nomináciu na MS. Navyše sa vedelo, že SaiPa nebude hrať play-off. Hoci ponúkala aj odstupné, Tomáš Chrenko a Miroslav Kováčik považovali Holešinského za kľúčového hráča, a tak stanovisko Nitry bolo zamietavé.

Skryť Vypnúť reklamu

V lete ho chceli Sparta Praha a Liberec. Má platnú zmluvu s Nitrou, a tak zaňho pýtala odstupné. Práve na tom zlyhali prestupy?

Mohol to byť jeden zo zádrheľov. Kluby v covidovej dobe nemajú toľko „cash flow“ ako pred dvoma rokmi. Aj preto, že trh bol v lete nasýtený a voľných hráčov veľa, Sparta ani Liberec napokon neprišli s tak významnou finančnou ponukou v prospech Nitry.

Keby sme šli na hranu a povedali, že Holešinský v Nitre nechce hrať, postoj klubu by možno bol iný. On sa však v Nitre cíti dobre, je vďačný za šancu. Vydobyl si už istú pozíciu a stále chce i môže napredovať.

Nitra 13. júla potvrdila zotrvanie Holešinského, ale on dva dni na to denníku Šport povedal: „Liberec ma veľmi chcel, ostávame v kontakte. Ak by prišli s lukratívnou ponukou, tak je otvorené, že by ma klub ešte v auguste uvoľnil, ale v hlave ostávam nastavený, že ma čaká sezóna v Nitre.“ Takže vylepšená ponuka neprišla a Holešinský strávi celú sezónu v Nitre?

Skryť Vypnúť reklamu

Teraz to je nastavené tak, že celú sezónu strávi v Nitre. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať. Do ďalšej sezóny sme si s Holešinským dali za cieľ, aby stabilizoval výkonnosť, mal ešte lepšie čísla než v minulej sezóne, pomáhal klubu a udržal sa v reprezentácii.

Liberec však bol veľmi konkrétny. Hlavne po Adriánových prípravných zápasoch za reprezentáciu proti Česku. Vtedy sa ozvali aj iné kluby, napríklad z Fínska.

Aj po úprave podmienok v Holešinského platnej zmluve s Nitrou ešte prebiehali rozhovory, Tomáš Chrenko bol v kontakte s Libercom. V prvom rade by sa však museli dohodnúť kluby. My by sme sa potom už ľahko dohodli. Ani sám Adrián však nebol naklonený odchodu, a tak sme ako jeho zástupcovia nechceli nič siliť. Naše ciele sú napokon možno ešte vyššie než česká extraliga.

Denník Šport písal aj o záujme zámorských klubov o Holešinského. Ktoré a z akých súťaží ho chceli?

Jediná zaujímavá zámorská možnosť je NHL, prípadne dvojcestná zmluva medzi AHL a NHL. Na to má výrazný vplyv to, či je Adrián v reprezentácii.

Môžem potvrdiť, že ho sledovalo veľa skautov NHL. Nejaké rozhovory prebehli, no nie natoľko významné a konkrétne, aby som o nich teraz rozprával viac.

Svoju rolu zohralo aj to, že päť dní pred majstrovstvami sveta sa zranil. Proti Rusku aj Česku hral s 8-milimetrovou trhlinou v triesle. Veľmi ho to limitovalo, neodporúčal som mu hrať, ale on veľmi chcel. Je ako gladiátor, nešetrí sa. Vždy vidí vyšší rozmer. Preňho skutočne veľa znamená hrať a bojovať za Nitru alebo za Slovensko. Má vynikajúcu povahu, je tímový hráč.

Nitre je známa skromnými podmienkami. V Česku a Fínsku by si zarobil násobne viac, ale na peniaze ste v rozhodovaní asi neprihliadali...

Peniaze teraz vôbec nie sú prvoradé, ani v minulej sezóne neboli. Je nutné, aby sa ukázal na čo najlepšom leveli, ide hlavne o jeho rozvoj. Preženiem to – v takej pozícii ste ochotný hrať aj zadarmo.

Musím však uznať, že Nitra mu do aktuálnej sezóny vytvorila veľmi férové podmienky.

Holešinského vlani nikto nepoznal, univerzitnú NCAA hral v troch sezónach iba 17-krát a bez bodu. Do roka sa stal lídrom Nitry chceným v zahraničí i reprezentantom na MS. Kde môže byť o rok či dva?

Poviem to takto – on nemá limity. Jeho limitom je iba to, či bude zdravý a ako veľmi popustí uzdu fantázii.

Adrián má všetko, čo hráč potrebuje. Je nadštandardným talentom. A to aj v zmýšľaní o športe i hokeji ako takom. V budúcnosti môže byť mentálnym lídrom slovenskej reprezentácie. Prirodzeným. Aj v Nitre samovoľne ukázal, že do roka ho už vnímajú ako lídra.

Je prototypom hráčov z minulej éry. Ohromne ma baví sa naňho pozerať. Hokej si vyslovene užíva. Stále je ako 10-ročné dieťa na sídlisku. A viem si predstaviť, že ak raz nastúpi v NHL, tak to svoje dieťa prenesie aj tam a bude schopný robiť dva body na zápas. Veď len v zápase s Českom mohol pri troške šťastia spraviť až sedem bodov.

Adrián je fascinujúci v tom, že nevníma tlak a pod tlakom hrá ešte lepšie.

Superlatívy idú na Holešinského z každej strany. Lenže má už 25 rokov. Nie je to prekážka jeho žiarivej budúcnosti?

Nie je to priveľa. Stále má obrovský potenciál. Nie je obohraným hráčom. Má 25 rokov, ale keďže na univerzite tri roky takmer vôbec nehral, môže sa cítiť ako 22-ročný (úsmev).

Mentálne vyzrel. V živote i hokeji si prešiel viacerými vecami, ktoré ho zocelili. Bol prvý v produktivite celej juniorskej NAHL, chcelo ho viacero univerzít, ale vyradilo ho dvojnásobné zranenie, a tak sme zobrali Maine. Tam na tréningoch dominoval, ale americký tréner sa mu ospravedlňoval, že hoci sa neskôr možno lepšie presadí než 90 percent spoluhráčov, jemu práve vtedy nesedel do koncepcie.

Adrián si prešiel mnohými vrcholmi a pádmi a skutočne máločo ho môže vyrušiť. Je pripravený na veľký hokej.

Druhá sezóna v Nitre bude pre Holešinského zrejme posledná, však?

Nebol by to problém, keby nebola. On sa v Nitre cíti dobre. Nepozeráme priďaleko, žijeme v prítomnosti, ktorú vieme ovplyvniť.

Krivošík už mohol riešiť NHL

Vzhľadom na Krivošíkov hokejový status bolo jeho hosťovanie v Nitre miernym prekvapením. Ako náročne sa rodilo?

Nebolo to náročné. Myšlienka skrsla zo dňa na deň.

SaiPa začala prípravu bez Filipa, aj modelované zápasy hrala bez neho. Iní hráči sa medzitým chytili. Veľmi prísny nový tréner, ktorý má svoje metódy a princípy, Krivošíkovi na rovinu povedal, že pokiaľ nebude pripravený, nebude s ním rátať.

A tak sme aj so športovým riaditeľom klubom dumali, čo ďalej. Možnosťou bolo hosťovanie v Mestiis, čo by ale v jeho prípade nebolo vhodné, je predsa reprezentantom. S Filipom nám napadlo, že by bolo zaujímavé začať niekde na Slovensku a blízko k domovu, k Bratislave.

Po zvážení sme sa rozhodli osloviť Nitru. Dlhodobo sa nebojí experimentovať, dať priestor mladým. Tomášovi Chrenkovi sa táto idea páčila, všetko nabralo rýchly spád.

Krivošík sa musí dať dokopy po zranení a v Nitre má dobré podmienky. Klub mu podal pomocnú ruku aj poskytnutím fyzioterapeutky.

Krivošíkovi imponovalo, že Nitra jeho hosťovanie začala riešiť ako prvá. Aké kluby sa ozvali neskôr?

Rozprávali sme sa iba s Nitrou. To je všetko, čo by som k tomu rád povedal.

SaiPa si ho môže stiahnuť z hosťovania do 31. decembra. Ako vysoká je podľa vás šanca, že sa tak stane?

Ak bude zdravý a jeho výkony budú dobré, tak táto šanca je vysoká. Záleží to od veľa faktorov. Možno bude SaiPa prvá a všetci jej hráči budú hrať dobre.

Aj keby celú sezónu ostal v Nitre, bolo by to v poriadku. Nevybral si ju len ako stanicu na rozohranie.

Rolu zahral aj fakt, že v Nitre je Šimon Nemec. Bude sa naňho chodiť pozerať veľa skautov NHL, ktorým bude na očiach aj Filip. Keby bol zdravotne v poriadku, už po minulej sezóne mohol riešiť veci súvisiace s NHL. Je veľký, silný, aj so štýlom hry má všetko, čo na najlepšiu ligu potrebuje.

Takisto by sa rád vrátil do reprezentácie.

Je Krivošíkov chrbát natoľko problémový, aby vo fanúšikoch vzbudzoval obavy, či vôbec bude môcť pravidelne nastupovať na zápasy?

Nie. Filipov chrbát by nemal byť žiadnym veľkým strašiakom.

Robí všetko pre to, aby dané svalové partie vyposiloval a čo najviac spevnil. Stopercentne fit však bude až vtedy, keď doňho niekto poriadne narazí a on si povie, že sa mu nič nestalo (úsmev).

Náročky sme na hosťovanie zvolili slovenskú ligu – je ľahšia, menej rýchla a menej tvrdá než fínska, je jednoduchšie do nej naskočiť.

Keďže ide o hosťovanie, SaiPa a Nitra sa o Krivošíkov plat delia?

Je to päťdesiat ku päťdesiat.

Doma pre Krištofa iba Nitra

Krištof koncom júna skončil vo fínskom Oulu a začiatkom júla posilnil Brno. Ako sa rodil prestup?

Bolo to celkom zamotané. Prvé náznaky prišli už počas majstrovstiev sveta.

Oulu nemalo dobrú sezónu. Hoci Krištofovi platila zmluva aj na budúci ročník, vedenie už chcelo hernú záťaž rozdeliť na iných hráčov. Čas na ľade by mu klesol.

Sondovali sme trh a prišla Kometa. Týždeň-dva sa rozhodoval. A keďže neprišli žiadne ponuky z KHL, akceptoval Brno. Je to veľký český klub. Mišo zažíva zmenu, je dve hodiny od domu. Nedávno sa ženil, pasuje mu to.

Návrat do Nitry ste pri ňom neriešili ani len okrajovo?

Iba do tej miery, že keby nezískal zahraničný angažmán, Nitra by bola prvá a jediná slovenská voľba.

Krištof bol po piatich kolách druhým najlepším nahrávačom Komety a druhým centrom. Je spokojný?

Mišo má obrovský potenciál, stále hokeju má čo dať. Je korčuliarsky na výške, vidí hru, dokáže ju ovládnuť.

Po rokoch vo Fínsku potreboval zmenu. Nadýchnuť sa nového vzduchu, možno aj počuť reč, ktorej rozumie. Kultúrne záležitosti tiež hrajú rolu.

Spokojnosť bude závisieť od toho, ako sa bude Brnu dariť. Ak áno a Krištof pridá kreativitu, v Česku môže byť dokonca v prvej päťke bodovania.

Krištof v októbri oslávi 28 rokov. Môže sa na vrcholovej úrovni udržať aj trebárs ďalších desať sezón?

Určite áno, ak na sebe bude pracovať a ostane mu správna súťaživosť. Je vynikajúcim hokejistom a v posledných rokoch sa vyprofiloval aj na osobnosť. Má na to, aby bol lídrom reprezentácie.

Pätnásť gólov Vargu?

Nitra je piatym extraligovým klubom pre Vargu. Zo štyroch sezón upútal iba v jednej, v Martine. V čom mu HK môže vyhovovať?

S Tomášom Chrenkom sa o ňom bavíme už asi tri roky. Buď Robo chcel a Nitra nemohla alebo naopak. Teraz to konečne vyšlo.

Je prototypom fínskej školy, vo Vaasane vyrastal s Krištofom a v juniorke mal priemer takmer bodu na zápas. Je výborný hokejovo i pohybovo.

Toto leto bolo pre Vargu medzníkom v kariére. Ak by sa nedostal do extraligy, pôsobiť v tretej sezóne v rade v prvej lige by preňho mohlo znamenať stagnovanie. Potreboval výzvu. Nitra pre Roba môže byť dobrým klubom a on pre ňu prínosom.

Vargu chváli tréner Stavjaňa, sadol si Bajtekom a Balážom v treťom útoku. Môže podľa vás prekonať svoje 15-gólové extraligové maximum (2016/17)?

Má na to, aby sa k tomu priblížil. Ja ako agent mu predpokladám desať až pätnásť gólov.

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 3. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 4. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 5. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 6. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 7. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 8. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 9. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 10. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku
 1. Až dve tretiny Slovákov chcú mať všetky služby v jednom balíku
 2. A čokoládového Oscara získava – táto slovenská pralinka! Mňam!
 3. Takto ochránite peniaze pred infláciou
 4. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 5. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 6. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 7. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 8. Jesenný školský zber papiera je v plnom prúde
 9. Počúvali ste na cestách kazety v aute? Vieme, kto za tým stál
 10. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 1. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 129
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 8 631
 3. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 8 169
 4. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 6 716
 5. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 362
 6. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 058
 7. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 670
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 180
 9. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor 2 589
 10. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 2 563

Blogy SME

 1. Patrik Lenčéš: Lakomstvo alebo štedrosť?
 2. Martina Hilbertová: Komu prospeje únik dôkazov v údajnej Gorile 2?
 3. Rudolf Pado: Reportéri: Liptovská Mara – dôkaz absolútnej nevšímavosti?
 4. Marta Medzihradská: Benického dom - reštaurácia a poštová schránka
 5. Věra Tepličková: Zvieratá - máte svoje chodníčky (máte tajné chodníčky)
 6. Dušan Koniar: Na hajloku pri Leviciach
 7. Jiří Ščobák: Potřebujeme úrazové pojištění?
 8. Anton Sládek: Dunaj XIII. Most Apollo a okolo
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 079
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 17 371
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 13 103
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 375
 5. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 168
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 826
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 233
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 907
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

František Halás z investičného odboru nám pri otvorení cintorína ukázal rozptylovú lúku. Mesto nakoniec potvrdilo, že je to urnový háj.

Avizovaná rozptylová lúka nie je, bolo to nedorozumenie.


2 h

Dnes sa okrem iného dozviete aj to, ako sa darilo talentovanému motocyklovému jazdcovi Maximovi Repákovi.


3 h

V domácnosti Veroniky Štafenovej žiadne vajíčko nerozbijú – ale vyfúkajú. K domácej panej neodmysliteľne patrí zdobenie kraslíc, takže treba mať poriadnu zásobu materiálu.


16 h
Obnovený fanklub je zatiaľ najpozitívnejším bodom sezóny 2021/22 pre Zlaté Moravce.

Yilmaz je zatiaľ najhorším útočníkom dejín FC ViOn, ale problémy sú aj inde.


18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Otec a dve deti utrpeli zranenia.


15 h

Okres Banská Bystrica má reálnu šancu vyhnúť sa prísnym opatreniam, ktoré ohrozujú aj chod prevádzok.


21 h

Výrazné obmedzenie v tvrdošínskom okrese sa od 25. októbra týkajú už aj očkovaných.


25. okt

Na nájomné bude prispievať Európska únia.


25. okt

Blogy SME

 1. Patrik Lenčéš: Lakomstvo alebo štedrosť?
 2. Martina Hilbertová: Komu prospeje únik dôkazov v údajnej Gorile 2?
 3. Rudolf Pado: Reportéri: Liptovská Mara – dôkaz absolútnej nevšímavosti?
 4. Marta Medzihradská: Benického dom - reštaurácia a poštová schránka
 5. Věra Tepličková: Zvieratá - máte svoje chodníčky (máte tajné chodníčky)
 6. Dušan Koniar: Na hajloku pri Leviciach
 7. Jiří Ščobák: Potřebujeme úrazové pojištění?
 8. Anton Sládek: Dunaj XIII. Most Apollo a okolo
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 079
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 17 371
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 13 103
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 375
 5. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 168
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 826
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 233
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 907
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu