NITRA. Regionálny úrad verejného zdravotníctva eviduje za september 443 pozitívnych na koronovírus v Nitrianskom okrese. V auguste ich bolo 38.
Vo fakultnej nemocnici v septembri zomrelo šesť covidových pacientov, jeden z nich skolaboval už v sanitke.
Nárast prípadov spája regionálna hygienička Katarína Tináková s nástupom detí do škôl. „Otvorili sa kolektívy, čo znamená zvýšenú mobilitu ľudí.“
V piatok boli zatvorené dve triedy v dvoch materských školách, päť tried v štyroch základných školách, osem tried v piatich gymnáziách a stredných odborných školách. Zatvorili aj po jednej triede na ZUŠ a v detskom centre.

„V okrese Nitra nie je zatvorená ani jedna celá škola, opatrenia boli nariaďované iba na úrovni tried,“ dodala Tináková.