• Cestovný poriadok, platný od 4. júla, zavádza intervalovú dopravu - pravidelné a každú hodinu sa rovnako opakujúce odchody spojov na linke. Na väčšine liniek je tento interval 30 minút v čase špičky a 60 minút v ostatnom čase.
• Zrušené budú linky 5, 16, 17, 20, 23 a 31, ktoré sa z dlhodobého hľadiska javia ako najslabšie.
• Zrušené linky číslo 5 a 20 budú nahradené linkou číslo 12, ktorá bude premávať na predĺženej trase do obcí Ivanka pri Nitre a Branč. Počas zvýšených nárokov na prepravu v čase dopravných špičiek (od 1. 9.) budú na linke zriadené aj posilové spoje na trase z Chrenovej len po Plastiku.
• Ako náhradu za zrušenú linku číslo 16 možno takmer v celom úseku použiť autobusy linky číslo 8, obsluhu Dubíkovej ulice prevzala linka číslo 18, ktorá tam bude zachádzať. Linku číslo 17 nahrádza na Partizánskej ul. čiastočne presmerovaná linka číslo 13, zoborskú časť tejto zrušenej linky kompenzuje linka číslo 1, na ktorej dochádza k posilneniu dopravy. Zrušenie linky číslo 23 je čiastočne nahradené posilnením linky číslo 14, ktorá jazdí z väčšej časti tou istou trasou. Linka číslo 31 bude v plnom rozsahu nahradená linkou číslo 10.
• Linka číslo štyri bude premávať v pracovných dňoch len do približne 19. hodiny, v soboty, nedele a sviatky nebude premávať vôbec. V tomto čase ju nahradí linka č. 2, ktorej spoje budú zo Šindolky predĺžené až do Dražoviec.
• Linky číslo 4, 6 a 27 budú premávať obojsmerne cez zastávku Reštaurácia Hongkong. Zastávku Predmostie (pri rieke) nebudú obsluhovať.
• Linka číslo 3 bude premávať cez zastávku Reštaurácia Hong-kong len v smere do Hrnčiaroviec. V opačnom smere sa trasa nemení.
• Na linke číslo 8 budú zachádzať k Metru všetky spoje, tak v pracovných dňoch (priamo po trase k Vínu Nitra i späť) ako aj v soboty, nedele a sviatky (predĺžená trasa z Kyneku). V nepracovných dňoch sa rušia zachádzky tejto linky na Dubíkovu ulicu v Mlynárciach.
• Linka číslo 10 bude premávať na predĺženej trase, ktorá vznikne zlúčením terajších trás liniek číslo 10 a 31. Trasa linky povedie z Klokočiny (Kmeťova ulica) po trase bývalej linky č. 31 cez Hattalovu a Železničiarsku ulicu a od zastávky „Okresný úrad“ ďalej po bežnej trase linky číslo 10 cez Predmostie na Zobor, k lanovke.
• Linka číslo 13 bude na úseku trasy medzi Mlynárcami a Dielmi premávať obojsmerne po Partizánskej ulici namiesto doterajšej trasy po Žilinskej ulici.
• Obsluha Nového cintorína a priemyselnej zóny na Ulici Jakuba Haška bude zabezpečená kombinovane linkami číslo 15 a 26. Od 4. júla linka č. 15 premáva z Chrenovej na Ul. Jakuba Haška (konečná Ekozar). V opačnom smere začína už pri Novom cintoríne, odkiaľ zachádza na Ul. Jakuba Haška a ďalej pokračuje na Chrenovú. Linka číslo 26 pri jazde zo Zobora je ukončená pri Novom cintoríne. V smere na Zobor však trasu začína na zastávke Ekozar. Vybrané spoje budú v čase špičky naďalej premávať zo Zobora priamo na Ul. Jakuba Haška.
• Na linke číslo 22 už v čase špičky niektoré spoje nebudú zachádzať k Volkswagenu, ale pôjdu priamo po Novozámockej ulici. V čase dopoludnia (približne medzi 8. a 13. h) budú všetky spoje ukončené na zastávke Nitrianske strojárne (namiesto zastávky IDEA).
Nový cestovný poriadok bude v predaji koncom tohto týždňa. Údajne by nemal stáť viac ako 10korún.