ŠAĽA. V šalianskej poliklinike začalo v týchto dňoch fungovať nové centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS).

Celkové náklady na stavebné úpravy a vybavenie presiahli podľa Úradu NSK jeden milióne eur, z ktorých viac ako 600-tisíc eur získal kraj z európskych fondov a zo štátneho rozpočtu.
V súčasnosti už v CIZS ordinujú dvaja lekári v odboroch chirurgia a vnútorné lekárstvo.
„Ďalší poskytovatelia začnú postupne otvárať svoje ambulancie. Ide o lekárov v odboroch všeobecné lekárstvo pre dospelých, všeobecné lekárstvo pre deti a dorast, gynekológia a pôrodníctvo a tiež v špecializačnom odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Začiatkom apríla pribudne aj nová sociálna služba včasnej intervencie,“ uviedol NSK.
Cieľom projektu je integrovať primárnu zdravotnú starostlivosť v spádovej oblasti Šaľa. Zároveň má vytvoriť bezplatnú zdravotnú a sociálnu službu včasnej intervencie pre deti do siedmich rokov a pre rodiny s deťmi s vážnymi diagnózami.
„Takýmto rodinám sa poskytne aj sociálne poradenstvo, ktoré sa týka napríklad aj kompenzačných pomôcok. Služba sa bude poskytovať ambulantnou formou priamo v priestoroch CIZS a terénnou formou v prirodzenom rodinnom prostredí dieťaťa,“ doplnil Úrad NSK.