Osem medailí pre ZK Corgoň
V Dunajskej Strede sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v zápasení voľným štýlom pre staršie žiactvo (U15). Zúčastnilo sa 115 pretekárov z 24 oddielov. ZK Corgoň Nitra reprezentovalo 5 dievčat a 8 chlapcov. Výborne si počínali dievčatá, keď Sofia Kotríková Múčková (46 kg), Emma Müllerová (50 kg) a Michaela Šeböková (66 kg) získali zlato. Dominika Šimáková a Tamara Michalíková obsadili 2. miesto. V hodnotení družstiev sa dievčatá ZK Corgoň stali najúspešnejším kolektívom na Slovensku.
Medzi chlapcami si najlepšie počínal Matej Jambrikovič (75 kg), ktorý to dotiahol až do finále, kde po vyrovnanom boji tesne podľahol súperovi na body. Bronzové medaily pridali Michal Müllner (52 kg) a Samuel Paraskov (62 kg). Na bodovaných miestach skončili Adam Poljak (5. miesto) a Šimon Vančo (6. miesto). V súťaži družstiev sa chlapci umiestnili na 7. priečke.
Dve medaily zo Španielska
Na kvalitne obsadenom medzinárodnom zápasníckom turnaji mládeže v Španielsku „Jovenes Promesas“ pod hlavičkou svetovej federácie UWW sa darilo dvom reprezentantom ZO AC Nitra. Viktória Földešiová si vybojovala prvé miesto a Michal Vereš získal striebro, keď cestou do finále porazil troch Španielov.
Autor: ZK, AC