NITRA. Na mestskej tržnici stojí netradičný verejný skleník na kolieskach. Konštrukcia zatiaľ nie je prekrytá.
Rastliny sú zasadené v kvetináčoch. Niektoré visia, ďalšie sú postavené na drevenej podlahe. Sú okrasné, napríklad popínavý brečtan, aj úžitkové - jahody, ríbezle či egreše.
Dariť sa im bude podľa toho, ako sa o ne ľudia postarajú. Pravidelne ich treba polievať. V skleníku môže verejnosť aj relaxovať, umiestnené sú v ňom dve stoličky.

Projekt financovala súkromná firma. Napriek tomu vyvolal u poslancov kritiku. Dôvodom boli nekorektné informácie, ktoré dostali.
Umelecká ekologická inštalácia
Skleník bol pôvodne avizovaný na Svätoplukovom námestí. V podkladoch, ktoré dostali vlani médiá aj verejnosť, sa písalo o tropických rastlinách, vodných tryskách, difúzoroch s voňavými esenciami, lavičkách aj audio systéme pre edukáciu alebo relax.
Podľa realizátorov „išlo o nepresnú komunikáciu témy v minulosti“. Skleník je v skutočnosti umeleckou ekologickou inštaláciou. Autormi sú Erik Král (mestský poslanec) a Miroslav Čibik (pedagóg na SPU).