reagovala aj verejnosť. Podľa Ivana Rajniaka z NISAK-u sú však spaľovne nebezpečného odpadu jedným z najekologickejších zdrojov výroby tepla. Experti, ktorí vypracovali analýzu pre NISAK tvrdia, že spaľovňa nebude predstavovať zdravotné riziko pre obyvateľov v regióne a zníži sa aj obsah väčšiny škodlivých emisií vypúšťaných do ovzdušia. Ivan Rajniak pripustil, že po spustení spaľovne do prevádzky by mohli byť v ovzduší vyššie koncentrácie oxidu dusíka, ale aj tento problém sa dá v prípade protestov verejnosti vyriešiť. Predstavitelia NISAK-u pokračujú v príprave projektu napriek nesúhlasu šalianskeho zastupiteľstva. O postavení spaľovne nebezpečného odpadu v Šali nakoniec rozhodne ministerstvo životného prostredia. Vydanie stavebného povolenia je podľa predstaviteľov NISAK-u v kompetencii Slovenskej inšpekcie životného prostredia.
Vybudovanie spaľovne spolufinancuje európska komisia. Aj to podľa NISAK-u zaručí, že projekt bude v súlade s prísnymi pravidlami ochrany životného prostredia. Obyvatelia regiónu môžu cez pripomienky ovplyvniť konečnú podobu projektu. NISAK už napríklad akceptoval nesúhlas verejnosti s dopravou nebezpečného odpadu po ceste a prepracoval projekt tak, že odpad dopraví do Šale po železnici.
Predstavitelia NISAK-u ubezpečili verejnosť, že nebezpečný odpad netvoria výbušné látky. Tvoria ho napríklad ťažko využiteľné časti plastov, znečistené priemyselné horľaviny, znečistené textílie, či exspirované agrochemikálie. Skladovanie odpadu je pod prísnou kontrolou. Do spaľovne sa dováža v kontajneroch, z ktorých sa vyklápa do uzavretého bunkru a odtiaľ do pece.