Rozhodcu vytlieskajú, vulgarizmy sú nevítané. Nitru zabáva nový športový hit

Titul by bol úžasná koruna, vie líder Knights.

Na americký futbal chodí v Nitre priemerne vyše 970 divákov.Na americký futbal chodí v Nitre priemerne vyše 970 divákov. (Zdroj: Jakub Kania)

NITRA. Napätie stúpa, milovníci amerického futbalu už odrátavajú dni a hodiny. Nitra Knights v sobotu 13. júla o 18.00 h hostí finále českej Snapbacks ligy, Znojmo privíta pred rekordnou návštevou, už štyri dni pred zápasom bolo predaných vyše tisíc lístkov. Organizátori chystajú rozmanitú šou pre celé rodiny, ktorá z klubu dlhodobo robí druhý najnavštevovanejší v meste po hokejistoch.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pred historickým finále sme sa rozprávali s quarterbackom Knights BORISOM BÚTOROM, najlepším nahrávačom a jedným z rekordmanov súťaže.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Odmietlo ich šesťsto firiem, nevzdali sa. Doma kraľujú, na Európu potrebujú milión Čítajte 

Je v príprave na finále cítiť, že pôjde o historický zápas?

Určite áno. Pre nás pôjde už o dvanásty duel v ročníku, ak rátame aj predsezónny kemp. V rámci prípravy sme najprv museli zregenerovať z predošlého stretnutia, semifinále s Ostravou totiž bolo veľmi fyzicky náročné a vyrovnané do poslednej sekundy. Na tréning prišli fyzioterapeuti, mali sme online rozbor súpera, pozičné a ďalšie tréningy.

Každý rok je našim cieľom postúpiť do finále, úspech sme teda už dosiahli. Určite však do zápasu nejdeme s komfortným pocitom, že môžeme aj prehrať. Titul by úžasne korunoval všetko úsilie, ktoré do organizácie vkladáme.

Ako vnímate finálového súpera?

Proti Znojmu nastúpime v sezóne už tretí raz, hrali sme s ním pred vyše troma týždňami. Je to teda „mind game“, keď uvažujeme, čo zlepšiť, no zároveň sa snažíme pozerať na zápas súperovými očami, uvažovať, čo by sme robili, keby sme boli v koži súperových trénerov Martina Kociana a Petra Meluša.

SkryťVypnúť reklamu

Očakávam šachovú partiu. Som zvedavý, či sa navzájom ešte máme čím prekvapiť. A či sa náhodou nestrelíme do vlastných nôh, ak sa o nejaké prekvapenia pokúsime. Presne viem, čo ktorí súperovi hráči dokážu, Znojmo to s našimi má rovnako. Výnimočných hráčov musím dostať do pozícií, aby uspeli. Tak, aby sme našli nášho hrdinu Czech Bowlu.

Semifinále s Ostravou nedohrali penalizovaní Clarke a Fintor, automaticky mali dostať dištanc aj na finále proti Znojmu. Odvolali ste sa voči ich „stopkám“?

Sú to pre nás dôležití hráči, preto chceme maximálne využiť všetky možné prostriedky, aby sme zvrátili ich dištanc. Na trestané zákroky máme svoj názor, asociácii sme dodali dôkazy a pohľad z našej strane, Tyrone a Filip rovnako zdôvodnili a opísali svoje konania.

SkryťVypnúť reklamu

Ak ide o Clarka, nie je žiadny dôkaz, že sa dopustil nešportového správania, videl to jeden rozhodca v skrumáži tiel. Po Tyroneovi a Jaydenovi Lawsonovi šli rozhodcovia už dlhšie. Upozornili ich, aby nechodili takpovediac cez čiaru. Clarke má reputáciu veľmi rýchleho a tvrdého hráča, nikdy nebol zo zápasu vylúčený, v lige hrá už štyri roky. Vlani v Přerove získal cenu MVP na defenzívnej pozícii, predtým cenu dostal, keď hral za Brno. Rovnaký úspech sa nedávno podaril nášmu Lawsonovi v Kanade.

Veľmi dobre zapadol aj Filip Fintor. Je to nováčik, preto nás mrzí, že ho rozhodcovia v semifinále potrestali za úplný nezmysel. Takých hitov bolo v zápase viac. Filip v tom súboji spravil úplne všetko, čo mal. Do protihráča nešiel zákerne, dokonca je vidno, že spomaľoval, a teda protihráča nechcel trafiť helmu, skládku viedol ramenom.

Znojmo ste v júni doma zdolali 27:13. Cítite sa ako favorit?

Pred troma týždňami by som povedal, že by sme mohli byť favorit. Teraz si myslím, že sú favoritom buď oni, alebo je to päťdesiat ku päťdesiatim.

Z nášho tímu takmer nik nemá skúsenosti s Czech Bowlom a o Znojme som už dlhšie tvrdil, že kvôli svojej skladbe mužstva je jediné, kto dokáže zdolať Vysočinu.

Na druhej strane, keďže som vedel, že so Znojmom sa v sezóne môžeme ešte raz stretnúť, v poslednom zápase základnej časti som dbal na to, aby sme mu neukázali všetko, čo máme prichystané. A to sme zvládli.

Knights na štadióne pod Zoborom dostali oveľa väčšiu vážnosť, na finále očakávate rekordnú návštevu. Ako prežívate klubový vzostup?

Je to neopísateľný pocit. Hlavne preto, že viem, koľko veľa úkonov tomu predchádzalo, najmä organizačných. Výrazne nám pomohol príchod generálneho partnera Samuela Vetráka, pod jeho vedením sa zlepšili divízie sales a marketingu. Zlepšili sme sa aj herne. Niežeby sme predtým boli herne oveľa horší, no prišiel lepší tréner s lepším štábom, hráči berú tréningy už vážnejšie, jedno percento sa pridalo k druhému a toto je výsledok. S „mindsetom“ spred troch rokov by sme dnes finále nehrali. Naša organizácia vyrástla tak markantne a rýchlo, že manažment už začína mať personálne problémy.

Reklama, akú robíme my, sa americkému futbalu na Slovensku nikdy nerobila. Z hľadiska propagácie, rozvoja a úspechu je náš klub úplne špecifickým projektom. Teší ma, že nám rastie aj liaheň talentov, Tomáš Urban perfektne vybudoval mládežnícke štruktúry flag footballu, zbierajú majstrovské tituly. Máme jednoznačne najlepší štadión v lige, a to zarovno s najlepšou návštevnosťou. Už len to, že hostíme Czech Bowl, je veľká vec. Málo športov má finále národnej ligy v inom než svojom štáte. O zlato sa v českej lige amerického futbalu prvý raz bude hrať na Slovensku.

Súvisiaci článok Boli bezdomovci, nik ich nechcel. Teraz sú najlepší na Slovensku a útočia na najväčšiu trofej Čítajte 

Na zápasoch Knights sme si všimli, že obecenstvo v úvode stretnutia vytlieska aj rozhodcu. Keď arbitri vylúčili Clarka a Fintora, z tribún sa ozval iba jeden ojedinelý vulgarizmus. Usporiadatelia jeho autora ihneď podrobili nemilým pohľadom. Záleží vám na budovaní rodinnej atmosféry na stretnutiach?

„Message“ nášho klubu je, že zo zápasov robíme eventy prístupné pre celé rodiny. Nemáme vulgárnych fanúšikov, na dueloch počujete len fair-play povzbudzovanie. Jedlom, ktoré sa vo VIP-ke nezje, po zápase radi pohostíme aj súperových hráčov, prípadne ho odnesieme do útulku pre bezdomovcov. U nás nenájdete žiadne prvky osočovania a nevraživosti. Vulgárnych krikľúňov nechceme tolerovať, rozhodca totiž kvôli nim rozhodnutia nezmení. Nechceme, aby rodiny s deťmi, ktoré pod nimi sedeli, už na ďalší zápas neprišli. Dobré sa predáva samo, verím, že ligu trochu inšpirujeme, v Ostrave totiž nedávno zo štadióna vyviedli vlastného vulgárneho fanúšika.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Čo bude toto leto in?
  2. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 308
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 950
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 165
  4. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 495
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 361
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 103
  7. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 2 741
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 2 492
  1. Michal Fizer: Ponad Košice v legendárnej Cessne 172
  2. Martin Krištofiak: Porušuje Ministerstvo zákon ak sprístupňuje rodné čísla?
  3. František Kukura: Slovensko ešte neskončilo. Možno práve začína.
  4. Marián Viskupič: Fico a Kamenický sa pred kamerami tľapkajú po chrbte, čísla ich usvedčujú z klamstva
  5. Anna Miľanová: Vládna koalícia žije v bubline so zdravou klímou?!
  6. Michaela Witters: Štvorročnej škôlkarke nadávali spolužiaci do „kaka“. Takto zareagovala...
  7. Eva Gallova: Dopadnú Ukrajinci tak ako za starých čias dopadli Indiáni?
  8. Ľubomír Smetana: Vláda SR chce obmedziť podnikanie cudzincov na Slovensku – ohrozený môže byť aj stavebný sektor.
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 28 965
  2. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 16 991
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 9 865
  4. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 7 934
  5. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 360
  6. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 7 212
  7. Vlado Jakubkovič: Ukážte rozstrieľané brucho. 7 090
  8. Radko Mačuha: Štyri otázky pre súťažiaceho poslanca Glücka. 6 639
  1. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  2. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  3. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  4. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
  5. Tupou Ceruzou: Pandemická
  6. Radko Mačuha: "Rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe" dokial Fico na Slovensku, pánom nebude.
  7. Věra Tepličková: Keď sa Lojza Hlinu bojí už aj generál
  8. Marcel Rebro: Aká krajina, taký hokej
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Kanaďan Jayden Lawson je už druhú sezónu oporou tímu Nitra Knights.

Nitra je skvelé miesto pre americký futbal, hovorí Jayden Lawson, pilier Nitra Knights.


Drogy strážili päť rokov na tajnom mieste.


5

Rýchlotest odhalil dve drogy, lekárske vyšetrenie ďalšie tri.


Prístroj je automatický, preberá na seba rozhodovací proces.


  1. Michal Fizer: Ponad Košice v legendárnej Cessne 172
  2. Martin Krištofiak: Porušuje Ministerstvo zákon ak sprístupňuje rodné čísla?
  3. František Kukura: Slovensko ešte neskončilo. Možno práve začína.
  4. Marián Viskupič: Fico a Kamenický sa pred kamerami tľapkajú po chrbte, čísla ich usvedčujú z klamstva
  5. Anna Miľanová: Vládna koalícia žije v bubline so zdravou klímou?!
  6. Michaela Witters: Štvorročnej škôlkarke nadávali spolužiaci do „kaka“. Takto zareagovala...
  7. Eva Gallova: Dopadnú Ukrajinci tak ako za starých čias dopadli Indiáni?
  8. Ľubomír Smetana: Vláda SR chce obmedziť podnikanie cudzincov na Slovensku – ohrozený môže byť aj stavebný sektor.
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 28 965
  2. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 16 991
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 9 865
  4. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 7 934
  5. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 360
  6. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 7 212
  7. Vlado Jakubkovič: Ukážte rozstrieľané brucho. 7 090
  8. Radko Mačuha: Štyri otázky pre súťažiaceho poslanca Glücka. 6 639
  1. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  2. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  3. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  4. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
  5. Tupou Ceruzou: Pandemická
  6. Radko Mačuha: "Rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe" dokial Fico na Slovensku, pánom nebude.
  7. Věra Tepličková: Keď sa Lojza Hlinu bojí už aj generál
  8. Marcel Rebro: Aká krajina, taký hokej

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu