ZLATÉ MORAVCE. ViOn hral zle a prehral – na góly i dojem. Ak chce postúpiť, zápasy s obyčajným druholigovým súperom ako v piatok musí zvládať. Šamorín predlohu zbadal pred týždňom, ubehal ho rovnako ako Pohronie, dodal tiež väčší zápal do hry a prekvapenie bolo na svete. Skóre 1:2? Spravodlivé.
Mladíci zo Žitného ostrova obarili favorita gólom v 89. minúte a šestnástimi bodmi ho vyrovnali v tabuľke. Zlaté Moravce prehrali tretí z posledných štyroch zápasov a svoj futbal musia prekopať nanovo.
V reportáži sa dočítate:
- čo Suľa a Medveď povedali o chybe pred víťazným gólom,
- prečo ViOn má na výpadok formy právo,
- kedy sa vrátia zranené krídla,
- nad akými zmenami teraz uvažujú tréneri ViOnu,
- odkaz kouča Šamorína: o bránení Balaja a Kuzmu či „ťažkej noci Zlatých Moraviec“,
- koho sme vybrali najlepším vionistom
Laxný ViOn
Áno, Zlaté Moravce z peknej akcie skórovali a mali ďalšie šance (Gono trafil bočnú sieť, Balaj mieril vedľa, dve možnosti nevyužil Duga, Helebrand hlavičkoval do žrde), ale Šamorín bol ešte nebezpečnejší a v prechodovej fáze osvedčil lepší pohyb i presnosť. Najzreteľnejšie to ukázal finiš – nijaký tlak Hudecovho tímu nenastal, naopak, hostia šprintovali až do konca a neskorý gól na 1:2 bol zaslúžená odmena.
„Na zápas sme sa veľmi poctivo pripravovali, no nehrali sme na úrovni, akú sme od hráčov požadovali. Vedeli sme, že príde mladý a behavý súper. Pôsobili sme veľmi laxne a nehrali aktívne ani agresívne. Veľmi nás to mrzí. Budeme sa snažiť nájsť nové princípy, systémy a spôsoby hry, a to najmä z hľadiska výstavby útoku a prechodových fáz, aby sme vpredu boli efektívnejší,“ pravdivo hodnotil Pavel Medveď, asistent trénera Romana Hudeca.

Všade neskoro
Skalných večer nebavili kolotoče ani nechutil burčiak. Jarmočná kliatba trvá. ViOn naposledy doma na hody vyhral v roku 2014.
Z domácej hry nešiel dobrý pocit už v prvom polčase. Pliušč v 4. minúte napriahol z vyše 20 metrov, loptu lízol teč, pred Richterom skočila a zasvietilo 0:1. Požitavčania vyrovnali na 1:1 svojou najkrajšou akciou v zápase. Tumma nakopol, Kuzma posunul Nonikašvilimu, ten šikovne našiel Kadleca, ktorý prízemne centroval do šestnástky, Gono prikryl loptu a Suľa nekompromisne trafil k žrdi.

„Zápas sme nezačali dobre a po vlastnom aute inkasovali zbytočný gól. Potom sme si povedali pár vecí a hrali aktívnejšie, z čoho pramenil vyrovnávajúci gól. Dobre sme vpredu zakombinovali, kričal som ‚Gonisovi‘ nech mi prihrá – a nešpekuloval som. Druhopolčasový zámer nám však nevychádzal, všade sme boli neskoro, šance sme nevyužili a súper na konci jednu áno,“ rozprával sviatočný strelec Samuel Suľa.
Celú reportáž
nájdete aj v pondelkových (30. 9.) MY Nitrianskych novinách.
Vzal to na seba
ViOn párkrát zahrozil aj v druhom dejstve, Helebrand dokonca hlavou trafil žrď. Nestrannému divákovi sa však sympatickejší musel zdať behavý Šamorín, napokon zaslúžene víťazný. Práve Suľa v 89. minúte priľahko pustil Syllu do nájazdu po výkope brankára Filipeho.