Ritchie verzus Ritchie: piskot, rekord a raz budú hrať spolu

Najhviezdnejší cudzinci na Slovensku sú bratia.

Žiadni iní cudzinci v hokejovej extralige nemajú také skvostné životopisy ako Ritchieovci z Nitry a Nových Zámkov. Včera sa tešil 31-ročný Brett, čoskoro 29-ročného Nicka zdolal 5:2.Žiadni iní cudzinci v hokejovej extralige nemajú také skvostné životopisy ako Ritchieovci z Nitry a Nových Zámkov. Včera sa tešil 31-ročný Brett, čoskoro 29-ročného Nicka zdolal 5:2. (Zdroj: Martin Kilian ml.; Jakub Kania)

NITRA. Takých legionárov sme na Slovensku doteraz videli iba v hernej konzole či v ranných zostrihoch NHL. Už beztak štipľavé regionálne derby dostalo prísadu, o akej sa fanúšikom ani nesnívalo.

Najhviezdnejších cudzincov extraligy delí iba štyridsať kilometrov. Bratia Ritchieovci hrali najlepšiu súťaž na svete dokopy 920-krát. K deviatim vzájomným súbojom v NHL a trom v AHL včera pridali prvý slovenský.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Brett komplexným výkonom navigoval Nitru k víťazstvu 5:2 a brilantne strieľajúci Nick vymyslel oba góly Nových Zámkov. Rodinnú ságu včera korenil aj slovenský rekord a piskot tribún.

SkryťVypnúť reklamu

Zarobili dvadsaťdva miliónov

Súrodenci z 30-tisícového mestečka Orangeville v južnom Ontáriu (neďaleko od Toronta) sú ťažké váhy. Nielen kilogramami – tých dokopy majú dvestopäť – ale najmä nablýskanými životopismi.

Obaja reprezentovali na MS do 18 i 20 rokov a s Kanadou v Piešťanoch vyhrali mládežnícky Hlinka Gretzky Cup (Brett 2011, Nick 2013).

O dva roky starší brat v NHL skóroval z prvej strely v prvom striedaní, čím vstúpil do dejín Dallasu. V najlepšej lige sveta sa napokon zastavil na 401 zápasoch a bilancii 52+35. V Stars chvíľu nastupoval v prvej lajne s Bennom a Seguinom.

Mladší súrodenec ho tromfol – najlepšiu ligu sveta hral 519-krát, zanechal účet 90+105, až v štyroch sezónach pokoril 13-gólovú hranicu. V roku 2017 dokonca Anaheimu víťazným gólom vystrelil postup do konferenčného finále.

SkryťVypnúť reklamu

Ritchieovci podľa portálu Puckpedia v NHL dokopy zarobili vyše dvadsaťdva miliónov dolárov (Brett 10,1 Nick 12,2). V marci 2023 si ich Arizona a Calgary navzájom vymenili, čo sa dovtedy žiadnej bratskej dvojici v najlepšej lige sveta nestalo. Nick šiel do Flames a Brett do Coyotes.

Súvisiaci článok Päste, špeciálny talent a dokonalý gól. V Nitre žiarilo 1 260 štartov v NHL Čítajte 

Spolu v Nitre?

Do Európy sa svorne vydali v minulej sezóne.

Bretta však v bieloruskom Minsku stretlo zranenie, v štrnástich zápasoch v KHL mal účet 2+1. Nick dopadol neslávnejšie, za Kärpät Oulu mal bilanciu 1+4 v desiatich dueloch, no vo Fínsku skončil, keď schytal osemzápasový trest, na ľade ležiaceho protihráča z Turku totiž udieral do hlavy. Následne neprerazil ani v nemeckom Iserlohne.

Osud to chcel tak, že Ritchieovci zakotvili na Slovensku. Brett koncom septembra posilnil Nitru a o takmer mesiac sa k susedovi z Nových Zámkov pridal Nick. Podľa informácií MY Nitrianskych novín existoval aj variant, že bratia si spolu zahrajú pod Zoborom. Majster však napokon ďalšie legionárske miesto obsadil strelcom Camarom.

SkryťVypnúť reklamu

Spýtali sme sa na to oboch súrodencov.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným MYregiony.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom CB48C na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 437
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 613
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 394
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 443
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 6 039
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 627
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 555
  8. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 4 074
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Budúca okružná križovatka v Mlynárciach, neďaleko Metra.

Práce na hlavnej križovatke už ukončili.


Na predaj je časť námestia s verejným parčíkom. Stojí na ňom aj Snem vtákov od Tibora Bartfaya.

Na pozemku je parčík, o ktorý sa stará mesto.


Nitra vyhrala na strely 49:38, nebezpečne strieľal aj Tomáš Hrnka (vľavo). Žilina si odviezla víťazstvo 3:2 a znížila sériu na 2:3.

Jedenásť striel Bučeka majstrom nepomohlo.


Víťazný gól ViOnu strelil Karol Mondek v 92. minúte. Potešil tak aj svojich dvoch synov v hľadisku.

Úspešná šnúra FC ViOn trvá už osem kôl v rade.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu