Mach v rozkvete, na čele Eldus i Vráble

III. liga: FKM Nové Zámky - KFC Majorka Komárno 6:0 (4:0). Góly: 6., 35., 47. a 70. Mach, 15. Dobrý, 37. Piskla. Po opatrnom úvode sa ako prví osmelili domáci.

FKM Nové Zámky - KFC
Majorka Komárno 6:0 (4:0)
Góly: 6., 35., 47. a 70. Mach, 15. Dobrý, 37. Piskla.
Po opatrnom úvode sa ako prví osmelili domáci, ktorí sa čoraz viac začali dostávať pred súperovu bránu. Hru dobre dirigoval aktívny Vadkerti, ktorý presnými loptami zásoboval útočníkov. Diváci sa prvého gólu dočkali po šiestich minútach, keď po rohu skóroval Mach. Novozámčania naďalej tlačili súpera k jeho bráne a vytvárali si rad nebezpečných príležitostí. Po veľmi dobrej prihrávke Vadkertiho zvýšil Dobrý - 2:0. Do prestávky sa skóre ešte dvakrát menilo zásluhou Macha, ktorý pekným volejom zakončil vydarenú kombinačnú akciu a Pisklu, ktorého strela spoza šestnástky skončila za chrbtom prekvapeného Herka. Jednoznačná prevaha domácich pokračovala aj po zmene strán. Hostia pôsobili úplne odovzdaným dojmom a len s veľkou námahou dokázali čeliť domácim útokom. Komárno si počas celého zápasu gólovú príležitosť nevytvorilo. Za zmienku stojí iba niekoľko nedôrazných striel, s ktorými si brankár Madarász poľahky poradil. V závere zápasu dal domáci tréner príležitosť aj hráčom z lavičky, ale ani to nebolo prekážkou, aby FKM dosiahol poltucet zásluhou strelecky disponovaného Macha.
Rozhodoval Otrubčák, bez ŽK, 250 divákov.
FKM: Madarász - Čaplák (60. Molnár), Piskla (60. Fehérvári), Zsák, Guldan, Mach, Vadkerti, Dékány, Dobrý, Cvik (46. Klučka), Lovász. Tréner V. Polák. KFC: Herko - Marcel Kapusňák, Meleg, Martin Kapusňák, Sklenář, Kökényesi, Bazinský (56. Kocsis), Kozáček, Richtárik, Bagin, Jozefík. Tréner K. Múčka. ROMAN GULIŠ

MFK Topvar Topoľčany -
Vegum D. Vestenice 1:1 (1:1)
Góly: 7. J. Mucha - 43. Šorec.
Stretnutie začalo opatrne z oboch strán, no už v 7. min obrancom hostí unikol J. Mucha, ktorý strelou vedľa brankára otvoril skóre. Už o tri minúty mali hostia možnosť vyrovnať, no Masarovič minul loptu. Domáca obrana zo začiatku pôsobila nepriechodne, avšak už v 24. min hostia pohrozili strelou kapitána Nému. Hráči Dolných Vesteníc v druhej polovici prvého polčasu prebrali iniciatívu, z čoho pramenili i šance. Gólom mohla skončiť šanca v 38. min, keď po centri Šoreca netrafil prázdnu bránu Masarovič. O päť minút sa však už center v podaní Jandáka ujal a Šorec napriek brániacemu hráčovi vyrovnal. Druhý polčas sa hral prevažne v strede ihriska. Hosťom v 58. min opäť vyšla kombinácia Šoreca s Masarovičom, ktorý minul bránu. Vzrušenie prišlo aj v 64. min, keď Masarovič už po tretí raz netrafil odkrytú bránu. Z nasledujúcej akcii mohol skórovať J. Mucha, lenže včasné vybehnutie brankára Jurenku mu vtom zabránilo. V závere obe mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nepodarilo sa to ani jednému, pretože obe obrany odvracali prípadné hroziace útoky.
Pred 450 divákmi rozhodoval Barczi, ŽK: Mrázik, J. Mucha - Kermiet.
MFK TOPVAR: Jánoš - Mihálik (75. Čuhák), Teplanský, Buday, Matušík - Bačík, M. Mucha, Mrázik (69. Murko), Frťala (67. Miškov) - Candrák, J. Mucha. Tréner A. Farkaš. Jaroslav Šupa

ŠK Eldus Močenok -
HFK Prievidza 4:0 (2:0)
Góly: 40. Hejčík, 45. a 57. Babic, 53. Bernáth.
Domáci nováčik začal náporom a o svojom víťazstve mohol rozhodnúť už v úvodnej desaťminútovke, ale vynikajúci brankár Furka bol zakaždým proti. Už v 3. min. zneškodnil tutovku Magovi, o päť minút neskôr aj delovku Pavloviča, Hejčíkova hlavička minula iba tesne brvno a omladený súper prežil úvodný tlak Eldusu. Hostia bránili miestami až s deviatimi hráčmi, prehusťovali stred poľa, čo domácim robilo určité problémy. Pri strele Bernátha sa opäť vyznamenal Furka. Prievidžania pohrozili iba v 34. min., keď Paľo vykopával z bránovej čiary hlavičku Barborku. Krátko pred odchodom do kabín Močenčania predsa len udreli. Najskôr Hejčík nekompromisne "zavesil" a o päť minút neskôr ho napodobnil Babic. Bývalý exligista nasadil do druhého polčasu nové sily, Eldus však opäť udrel. Aktívne hrajúci Maga spálil v 48. min. ďalšiu tutovku, ale Bernáth so strelecky disponovaným Babicom sa už nemýlili. Prievidžania potom ešte viac zabetónovali svoju polovicu, lenže domáci mohli skóre ešte zvýšiť. Výborný Furka však už za svoj chrbát žiadnu loptu nepustil.
Rozhodoval Kasznár, ŽK: Cserge, 550 divákov.
ELDUS: Fišan - Nozdrovický, Štefanka, Andrášik, Paľo - Pavlovič (72. Palic), Pavlík, Babic (62. Čambal), Maga - Bernáth (75. Vondra), Hejčík. Tréner R. Jež. JOZEF SKLENÁR

AFC Nové Mesto -
Juhcelpap Štúrovo 1:0 (0:0)
Gól: 82. P. Bogora.
Diváci videli od úvodných minút zápas dvoch vyrovnaných celkov. Hneď v úvode mohol otvoriť skóre M. Bogora, ktorý sa ocitol pred brankárom Proházskom, avšak jeho pohotová strela špicom minula cieľ. Celý prvý polčas sa niesol v znamení rýchlej a bojovnej hry na oboch strán. Obe obrany si stopercentne plnili svoje povinnosti, a tak sa ani jedno mužstvo do vážnejšej šance nedostalo. Až v 41. min pohrozil hosťujúci Marsal, keď na bránkovej čiare dočahoval loptu, ktorá prešla celým pokutovým územím, no skóre sa nemenilo. V 43. min Omasta unikol po pravej strane a vystrelil nad. V druhom polčase zvýšili oba kolektívy nasadenie, a miestami až prehnane tvrdé zákroky dvíhali divákov zo sedadiel. Najmä vtedy, keď píšťalka hlavného arbitra zostala mlčať. V 57. min zdiaľky vystrelil Balocký, no mieril nad. O tri minúty neskôr vystrelil z tej istej pozície opäť, ale jeho jedovatú strelu pod brvno zlikvidoval gólman hostí. Domáci neustále zvyšovali tlak a po jednom z rýchlych útokov sa v 82. min najlepšie v trme-vrme zorientoval všadebol kapitán P. Bogora a brankárom vyrazenú loptu doklepol do odkrytej brány a jediným gólom zabezpečil domácim tri cenné body.
Pred 300 divákmi rozhodoval Frič, ŽK: P. Šupka, Marsal, K. Balázs.
JUHCELPAP: Proházska - Jurga, Marsal, Harhovský, Vrtiel, Gavroň (83. Szabó), Lúčan, Kamas, K. Balász, Slezák (52. Mankovecký), Kušpál. Tréner L. Totkovič. BORIS OSTRENKA

Spartak Vráble - ŠK Blava
JASL. Bohunice 3:0 (3:0)
Góly: 28. a 33. Ürge, 36. Pánik.
Od úvodného hvizdu sa hral kombinačný futbal, pričom koženú mali viac na kopačkách domáci. Vrábľanom sa podarilo prestreliť hosťujúceho gólmana po takmer polhodine hry, keď po šachovej partii medzi Drienovským a Ürgem v šestnástke hostí nekompromisným zakončením do prázdnej brány práve druhým menovaným hráčom. Hostia sa ani nestihli spamätať a Slíž našiel pri zahrávaní rohu z ľavej strany hlavu strelca Ürgeho, ktorý sa opäť nemýlil. Do tretice o všetkom rozhodol nikým neatakovaný Pánik, ktorý doklepol Drienovského strelu od brvna do siete. O štvorgólový prídel sa pokúšal znovu Drienovský, ale brankár Horný jeho pokus bez problémov zneškodnil. Bohuničania sa do šance dostali až v 52. min., v ktorej z bránkovej čiary vykopával domáci Slíž. Hostia aj naďalej hrozili, ale obrana Vrábeľ stála na pevných nohách a skóre sa už nezmenilo. Diváci sa predviedli v skvelom svetle a celozápasové povzbudzovanie dodalo tomuto vynikajúcemu stretnutiu punc.
Pred 1200 divákmi rozhodoval Panák. ŽK: Pánik - Paštiak.
SPARTAK: Vojtek - Slíž, Sepeši, Gyepes, Husár - Pánik, Turčan, Balko (61. Slovák), Toman (75. Ágh) - Ürge, Drienovský. Tréner J. Kollárik. IMRICH PECEK

Bánovce - Púchov B 3:2 (0:1), 56. a 82. M. Stano, 90. Kolieska - 25. Náther (11 m), 71. Novisedlák.
Nemšová - Vrbové 1:1 (1:0), 45. Jakúbek - 86. Kubiš.
Led. Rovne - Myjava 1:1 (1:1), 12. Grendel - 25. Zríni.

1. Eldus Močenok 2 2 0 0 8:0 6 (+3)
2. Vráble 2 2 0 0 5:1 6 (+3)
3. Nové Mesto 2 2 0 0 2:0 6 (+3)
4. Myjava 2 1 1 0 5:2 4 (+1)
5. Led. Rovne 2 1 1 0 4:2 4 (-2)
6. Bánovce 2 1 1 0 4:3 4 (+1)