so zameraním na zdokonalenie sa v anglickom jazyku. Býval v rodine, aby bol čo najviac v kontakte s angličtinou. Spomienky na udalosti spojené s bombovými útokmi na metro a autobusovú dopravu sú v ňom ešte stále veľmi živé.
„Cestovanie metrom patrí v Londýne medzi najvýhodnejšie spôsoby dopravy. Cestoval som z tretej zóny. Po chvíli jazdy sme museli všetci metro opustiť a hľadať náhradné riešenie. Vôbec sme nevedeli, čo sa deje. Londýn je veľmi živé mesto. Po vystúpení z metra bol všade veľký ruch, po meste jazdili policajné autá, autobusy jazdili, ale nikoho nebrali.
O atentátoch som sa dozvedel až po príchode do školy,“ spomína Ján Klusa. Z Londýna si priniesol aj noviny, ktoré podrobne informujú o udalostiach zo 7. júla. V nasledujúcich dňoch bolo všade veľa policajtov, všade sa hovorilo iba o útokoch, ktoré v mnohom zmenili predtým takmer bezstarostný život obyvateľov metropoly na Temži.
Ján Klusa bol v rámci tohto programu jediný Slovák. Najväčšie zastúpenie mali Španieli, Taliani, Francúzi, Číňania, Poliaci a Rusi. Po jeho absolvovaní si všetci prevzali akreditované diplomy British Council.
„Na podobnom pobyte som sa v Londýne zúčastnil už pred desiatimi rokmi. Anglicko som so žiakmi školy medzitým navštívil štyrikrát. Boli sme na rôznych miestach a vždy nás sprevádzali len príjemné zážitky. Tohtoročný pobyt sa mi nadlho vryje do pamäti,“ povedal nám učiteľ, ktorého sme stretli v škole počas prípravy na nasledujúci školský rok.