Aj Vráble majú svoje bežecké preteky. Vo štvrtok 8. mája sa uskutoční siedmy ročník Behu za ZDRAVšie a KRAJšie Vráble. Výnimočné na tejto akcii je, že sa neplatí žiadny štartovný poplatok.
Účastníci sa stretnú pri mestskom úrade. Hromadný štart je naplánovaný na 9.30 h. Organizátori (Občianske združenie Valibuk Tím a mesto Vráble) prvýkrát pripravili dve trate - 5 km a 8 km.
„Pred rokom sme museli núdzovo skrátiť trasu, keďže bolo po daždi. Vytvorili sme 5 km trať len po asfalte v meste. Bežcom sa to páčilo. Preto bude tento rok prvýkrát možnosť výberu dvoch tratí,“ objasnil Ladislav Kováč z mestského úradu.
Dlhšia trasa povedie popri rieke Žitava smerom na Lúčnicu nad Žitavou a naspäť. Pobeží sa hlavne po poľných cestách a tráve.
Pred rokom sa z víťazstva sa tešili Dominik Zaťko a Angelika Striešková. Prihlásiť sa dá na webe kril.sk alebo na mieste. Víťazom však bude každý, kto počas voľného dňa vstane z gauču a obuje si bežecké tenisky.