VEĽKÝ CETÍN. Zo zdanlivého ústupu z pozícií sa napokon stala historická sezóna. Veľký Cetín zimoval piaty, bližšie mal k deviatemu miestu než prvému.
Na jar však získal 39 zo 45 možných bodov, manko ôsmich bodov na lídra z Rišňoviec skresal na dva a finišoval na treťom mieste, napokon postupovom do VI. ligy Stred.
Po dlhých devätnástich rokoch sa tak vráti do krajskej súťaže. Ovenčený aj zlatom z Campri Cupu, pohára ObFZ Nitra.
Postup primäl MÁRIUSA CHARIZOPULOSA (34), aby okrem trénovania aj nazul kopačky. Vybavil si prestup z Rakúska a fanúšikom splní sen. Konečne uvidia v zelenom drese najlepšieho futbalistu s cetínskými koreňmi za posledné dekády. Nitre kedysi pomohol k postupu do prvej ligy, teraz ju odmietol na úkor „Herthy“.
„Chcem do Veľkého Cetína pritiahnuť prvoligového súpera,“ netajil „Chari“ v rozhovore na prahu novej sezóny.
Dočítate sa:
- ktorý ex-útočník FC Nitra má ponuku z V. Cetína,
- ako prijali odchod Grebáča,
- kto sú prvé dve posily „Herthy“
- o čom sníva Charizopulos s V. Cetínom,
- akého (ne)čakaného hosťa vezme do Prahy,
- prečo odišiel z Rakúska a kam inde okrem V. Cetína mohol prestúpiť
Čo z mierne trápiaceho sa ašpiranta na titul spravilo najlepší tím siedmoligovej jari?
Po zranení môjho brata nám na jeseň chýbala vodcovská osobnosť a rozdielový hráč, ktorý strhne ostatných. Príchod „Grebiho“ to vyriešil. Vedel som, že s jeho formou a kvalitou ďalších chalanov budeme dobrí a splníme cieľ s umiestnením do tretej priečky. Dokonca si trúfam povedať, že keby bol „Nikos“ Charizopulos už na jeseň zdravý, s ním a s Aďom Grebáčom by sme to na jar dotiahli až k titulu.

Hrali ste v odvetnej časti iný futbal než predtým?
Stále sa snažíme o ofenzívny štýl a napádanie, čo s „Grebim“ nie úplne šlo, no mužstvo sa podriadilo a makalo naňho. Kládli sme dôraz na rýchly futbal s kolmými prihrávkami. Zlepšili sme aj defenzívu, výborne ju organizovali Peťo Horeš, „Pampy“ (Patrik Marek, pozn. red.) a Martin Gunda.
Horeš dal až 21 gólov. Na jeseň hral v útoku a na jar v obrane?
Presne tak. Má dobrú hlavičku, na jeseň sme si povedali, že z neho skúsime spraviť útočné kladivo. Nebol to pekný futbal, ale fungovalo to, dával góly, sadlo mu to. S príchodom Grebáča však bolo jasné, že Horeš bude viac potrebný v obrane. Pochopil to, je to dobrý chalan.
Celý rozhovor
nájdete aj v aktuálnych MY Nitrianskych novinách.
Grebáč vám 33 jarnými gólmi vystrieľal vytúžené méty. Chcete ho nahradiť bývalým útočníkom FC Nitra?