Nitru vypínal outsider, posadila hviezdy. Také čísla nemala 32 rokov

Fanúšikovia jasali, tréner karhal.

FC Nitra zdolal Sereď 6:0, z posledných troch súťažných zápasov má skóre 15:0.FC Nitra zdolal Sereď 6:0, z posledných troch súťažných zápasov má skóre 15:0. (Zdroj: Max Šišovský)

NITRA. Keď Sereďania v auguste 2014 ako nováčik druhej ligy zvíťazili 2:0 v Nitre, oslavné výkriky šéfov malého klubu priamo v srdci vipky zaryli pamätnú potupu do hrdých „pribinovských“ sŕdc.

Odvtedy sa oba kluby stretli 15-krát a bilancia hovorí pre trogárov (9-0-6, skóre 29:17). Najprv v druhej lige, potom v prvej a v sobotu v štvrtej. Piatimi exligistami nabití domáci ako hlavný adept na postup, mladučkí hostia zohrávajúci novozložený tím vďačný za každý bod.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ku krutému skóre 6:0 zavelili dve hlavičky obra z obrany. Energickí „noname“ ucháni zo Serede prinútili Nitru po prvom polčase posadiť dve esá.

SkryťVypnúť reklamu

FC letí v 10-zápasovej šnúre bez prehry, čo zvláda prvýkrát od jari 2017. Fanúšikovia tlieskajú a chystajú inváziu, tréner beztak vrtí hlavou.

Takú lavičku nemá nik

Pod Zobor sa chodí betónovať, Sereď to v sobotu nespravila. Tribúna sa učili nové mená, najmä Bindics a Vajdík si s loptou drzo dovoľovali, Klandúcha v tutovke vychytal Krátky, ktorý v bráne znovu vyzeral skvele a má aj výbornú nohu.

Smelosť outsiderovi nechýbala, individuálna kvalita Nitry áno. V (bezgólových) prvých 37 minútach však mala len dve čisté šance, Klec a Kadlec tesne minuli. Potom dvojmetrový Cayola vyskočil na dva centre Výbošťoka a zasvietilo 2:0.

Seredčania ochotne behali aj v druhom polčase, no znovu naplno vytryskli zdvojené posty FC Nitra. Taký široký a kvalitný káder nemá v štvrtej lige ani zďaleka nik. Žolíci z lavičky „žerú“ trávu, preto namiesto uspokojenia s náskokom 2:0 roztvorili k diaľnicu ku skóre 6:0.

SkryťVypnúť reklamu

Krstia ďalšieho exligistu

Sombat z jedenástky po faule Mokoša strelil piaty gól v sezóne, najlepšie v ročníku hrajúci Pich (v strede poľa je prospešnejší než na krídle) uložil k žrdi a náhradníci úradovali aj vo finiši, Mokoš trafil pas Štraucha a Dumbuya sa za prvé minúty od druhého kola poďakoval enormnou snahou i gólovou dorážkou.

Medzitým sa s pravým krajom obrany pomaly zoznamoval exligista Kadlec. Kedysi líder majstrovskej Trnavy (2018), ešte vlani hrajúci Konferenčnú ligu UEFA za Mladú Boleslav.

„S Andrejom som spokojný. Keď bude na tom ešte lepšie fyzicky, lebo dlhšie nehral, bude ešte väčším prínosom,“ povedal tréner Igor Slezák.

Riziko, inak to nejde

Sereď žije bláznivé časy. Vyhrala tretiu ligu, no prihlášku do druhej poslala neskoro, nestihla ani termín pre tretiu, a tak od leta hrá iba štvrtú.

SkryťVypnúť reklamu

Z dorastencov, odchovancov, posíl z nižších súťaží a legionárov (Faleye v sobotu veľmi chýbal) spravila úplne nový tím. Zdvíha sa z dna, vyhrala dva z posledných štyroch zápasov. Nitre čelila s desiatimi hráčmi do 20 rokov.

„Náš výkon napriek veľmi zlému výsledku z hernej stránky splnil kritériá. Chceli sme hrať aktívne a napádať. Môj tím je mladý, je pre mňa veľmi dôležité v chlapcoch povzbudzovať odvahu, sebavedomie, aby išli do rizika. Keď chceme ísť za víťazstvom, potrebujeme byť aktívni. Žiaľ, v Nitre nás to neohodnotilo, ale verím, že keď budeme aktívni v ďalších kolách proti iným súperom, tak budeme za to ohodnotení,“ hodnotil tréner Róbert Scherhaufer, ktorý sa dal na ťažkú cestu, no mladému mužstvu vtláča ofenzívnu identitu.

SUMÁR KOLA FC Nitra po sobote vedie tabuľku Čítajte 

Posadil dve esá

Domáci kouč napriek víťazstvu 6:0 nespieval o superlatívoch. Neštítil sa identifikovať vady v podpriemernom prvom polčase.

Do druhého dejstva už nepostavil dve esá. A to napriek tomu, že Výbošťok (na jar líder majstra tretej ligy zo Serede) v sobotu nacentroval na dva góly a Klec (exligista Žiliny i Senice) pred týždňom dva dal, jeden aj nádherne z vlastnej polovice.

„Prvý polčas nie je ani publikovateľný, zbytočne sme strácali lopty a hrali bezkontaktný futbal. Bez súbojov a toho, že niekam vložíte nohu, sa dnes hrať nedá. A je jedno, kto ste a odkiaľ ste prišli. Štvrtá liga je extrémne fyzicky náročná. Nedovolím si tvrdiť, že niekto niečo odflákol, ale potrebujeme, aby stred bol dostatočne dôrazný, lebo potom sa budú diať veci ako v prvom polčase, keď nás súper vypínal a stredom vyvážal viacero lôpt,“ vyhlásil tréner Igor Slezák a pochválil Sereď:

„Osobne som čakal, že to nebude jednoduché. Výsledok hovorí jasne, mali sme aj ďalšie tri-štyri šance, ale napriek tomu snímam klobúk dole pred Sereďou. Prišla s otvorenou partiou, vysoko napádala, hrala aktívne. Nemyslím si, že to niekto tu 90 minút takto vydržal ako ona. Možno je výsledok k hosťom krutý, ale myslím si, že zaslúžený. Je to daň pre súpera za to, že si to chcel s nami rozdať.“

VYHRÁVA AJ VION Toto ViOn nedokázal 27 rokov. Fanúšikovia si trhajú vlasy, neviditeľný hrdina má záhadu Čítajte 

Najlepší vstup

Štvrtú ligu je náročné porovnávať s profesionálnymi súťažami, faktom však je, že FC Nitra v ére samostatného Slovenska po prvých desiatich kolách nikdy nemal až 26 bodov a 33 gólov ako teraz.

V trinástich súťažných zápasoch udržal desať čistých kont. Dostal len päť gólov, z toho len tri z hry, ostatné dva z priameho kopu Paty a rohu Trebatíc. Vrátane Slovnaft Cupu neinkasoval už 468 minút po sebe.

V sobotu cestuje do Dubnice nad Váhom, piatej v tabuľke, takisto snívajúcej o postupe. Igorovi Slezákovi sme načrtli, že na Považí, kam fanúšikovia chystajú inváziu, budú jeho zverenci musieť ukázať najlepšiu tvár.

„V roku 2001 by Nitra bola rada, keby hrala katastrofálne, no vyhrala a postúpila. Ideme tam s jasným úmyslom uspieť,“ odvetil tréner FC.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Nivy Tower je medzi top 10 kancelárskymi budovami sveta
  2. Výnimočný víkend v Košiciach: Biela noc priniesla umenie aj chuť
  3. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina
  4. Prečo sa Kallo opäť rozhodol pre franšízu Kinekusu
  5. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne
  6. Ikonické hororové postavy, ktoré ťa budú strašiť tento Halloween
  7. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie
  8. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie
  1. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina
  2. Prečo sa Kallo opäť rozhodol pre franšízu Kinekusu
  3. Pranie a sušenie, ktoré ladí s vaším domovom
  4. Výnimočný víkend v Košiciach: Biela noc priniesla umenie aj chuť
  5. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne
  6. Ikonické hororové postavy, ktoré ťa budú strašiť tento Halloween
  7. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie
  8. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie
  1. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie 9 942
  2. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie 9 647
  3. Rekreačným poukazom viete zaplatiť aj kúpele pre starých rodičov 3 479
  4. Kto nás naozaj zadlžil a prečo Slovákom siahajú na výplaty? 3 439
  5. Nivy Tower je medzi top 10 kancelárskymi budovami sveta 3 239
  6. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne 3 189
  7. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina 3 164
  8. Sladké bez kompromisov: Ako Schär mení svet bezlepkových dobrôt 2 583
  1. ASEKOL SK: Medzinárodný deň elektroodpadu ako riešenie na otázku: kam s tou nefunkčnou elektronikou?
  2. Milan Removčík: Slanské vrchy a opálové bane
  3. Jolana Čuláková: Hancko ukázal, ako má vyzerať správny chlap. Takého futbalistu ešte Slovensko nemalo.
  4. Branislav Hláčik: Komando Tiger - Kapitola 12
  5. Irena Šimuneková: Hrad Dobrá Voda, tichý strážca Malých Karpát
  6. Ján Košč: Odbory a „kauza pohára vína“: Ako vznikla legenda o tajných rokovaniach
  7. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Prečo nepodliehať panike a chamtivosti (aj v druhom pilieri)
  8. Rado Surovka: Rómska otázka ? Huliak to vyrieši.
  1. Rastislav Puchala: Konečne dobrá správa o slovenskej ekonomike a spoločnosti vôbec 33 626
  2. Ivan Čáni: „Matovič, Lipšic a Naď už dávno mali sedieť v base.“ 15 673
  3. Jozef Černek: André Rieu – muž, umelec, megaloman, otec. Kráľ gýču. Alebo človek, ktorý spravil vážnu hudbu zábavnou. 11 991
  4. Elena Antalová: Do Šaštína kolenačky, ale pohár vody Mikloškovi..? 9 235
  5. Ján Valchár: Ukrajinská vojna sa presunula na Sibír 6 989
  6. Ján Valchár: Niet dňa bez rafinérie (alebo Pray for Hatatitla!) 5 601
  7. Jozef Maťaše: Toto si Martin Benka nezaslúži! 5 276
  8. Miroslav Daniš: Dymová clona Oskar Rósza 4 631
  1. Radko Mačuha: "Najväčšia hrozba pre EU nieje Rusko".
  2. Post Bellum SK: Samizdat – symbol vzdoru v čase neslobody
  3. Marcel Rebro: Keď vojna vezme manžela a otca, hory pomáhajú nájsť nádej
  4. Anna Brawne: Pán Pellegrini, že vám tá nenávisť voči LGBTI+ Ľuďom nevadila, keď ste podpisovali tú Ústavu..
  5. Věra Tepličková: Šťastný Deň starých rodičov
  6. Radko Mačuha: Ako som prestal byť rusofilom.
  7. Dušan Koniar: V piatok sa Fico opýtal, v nedeľu uplynú tri roky, čo odpoveď pozná
  8. Věra Tepličková: Náhoda je blbec alebo Z čista jasna, nikde nič, a tu zrazu... Hajnovič
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Budova je zatvorená.

Radnica plánuje v obchodnom centre aj výťah.


O projekte Energia seniorom sa budeme v podcaste MY S VAMI rozprávať s hovorkyňou spoločnosti Stredoslovenská energetika M. Krivou.


Na podujatie Veľkí športovci deťom príde do Senca Ján Ďurica i Oli Beständig.

Tretí diel podujatia bude v Senci.


Home Credit uľahčuje podnikateľom správu úverov.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu