Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Komárno s hanbou, líder ide ako hodinky

III. liga: FKM Nové Zámky - HFK Prievidza 2:1 (0:1). Góly: 62. a 76. Vadkerti - 5. Cserge. Hneď v úvode po rohu hlavičkoval vedľa Zsák.

FKM Nové Zámky -
HFK Prievidza 2:1 (0:1)
Góly: 62. a 76. Vadkerti - 5. Cserge.
Hneď v úvode po rohu hlavičkoval vedľa Zsák. Gól však padol na opačnej strane, keď nevinný center usmernil hlavou do siete kapitán Hornonitranov Cserge, ktorého nechali Novozámčania bez dozoru. Gól domácich deprimoval natoľko, že tí sa nevedeli dostať do tempa praktický celý polčas. V 20. min mohlo byť 0:2. To by však nesmel exnovozámčan Píš v dobrej pozícii z vnútra 16-tky trafiť vybiehajúceho Madarásza. O šesť minút bol blízku vyrovnaniu skúsený Zsák, loptu však na päťke cez Furku nepretlačil. O streľbu sa pokúšal aj aktívny dlháň Piskla, ktorého pokus z veľkej diaľky ale nemohol pozorného Furku prekvapiť. Ani po prestávke Nové Zámky nevytvorili potrebný tlak a hostia podnikali nebezpečné výpady. Zvrat však nastal v 62. min, kedy si loptu postavil dva metre za pokutovým územím Vadkerti, ktorý z priameho kopu nedal gólmanovi HFK šancu - 1:1. Domáci potom predviedli prvú vydarenú akciu po osi Guldan, Dobrý, Vadkerti, no Furka stačil vyraziť na roh. S námahou o chvíľu vytlačil aj Vadkertiho priamy kop číslo dva, no na ten tretí z 20 m bol prikrátky a lopta od žrde skončila v sieti. To už mali v celkovo vyrovnanom zápase viac z hry Novozámčania, pričom za zmienku ešte stojí Klučkova tiahla strela do spojnice.
Rozhodoval Lieskovský, ŽK: Sarközi - Cserge, 250 divákov.
FKM: Madarász - Piskla, Zsák, Čaplák, Guldan, Mach (48. Palacka), Vadkerti, Dékány (46. Hlavačka), Klučka (72. Sarközi), Dobrý, Lovász. Tréner V. Polák. MARIÁN DRAGÚŇ

MFK Topvar Topoľčany -
AFC Nové Mesto 1:2 (0:1)
Góly: 51. Buday - 3. a 85. M. Bogora.
Zápas sa začal dosť nervózne, ale hneď na začiatku sa pokúsil upokojiť domácich priaznivcov Buday, ktorého center nenašiel adresáta. Z nasledujúcej akcie na jeden dotyk sa hostia už v 3. min. radovali z gólu, keď M. Bogora nedal brankárovi presnou hlavičkou šancu. Topoľčanci sa dostáli do kŕča, z čoho pramenilo veľa stratených lôpt. Domáci ožili až v závere prvého polčasu, ale hosťujúca obrana všetko blokovala. K vyrovnaniu mohlo dôjsť na konci prvého polčasu, keď M. Mucha z 22 metrov trafil spojnicu brány a následne Matušík prestrelil z 10 metrov. O minútu mohol vyrovnať Mucha a následne aj Candrák. Druhý polčas začali domáci aktívnejšie a už v 51. min. po najkrajšej akcii stretnutia vyrovnali, keď Teplanský prešprintoval celé ihrisko, posunul na J. Muchu, ktorý z prvej dal Budayovi - 1:1. Už o dve minúty mohli domáci viesť, lenže prihrávku Budaya na J. Muchu zblokovala hosťujúca obrana. Potom sa Topoľčanci stiahli, z čoho mohli hneď inkasovať, no v ťažkých chvíľach ich podržal Jánoš. Keď už všetci boli zmiernení s remízou, M. Bogora svojim druhým gólom v zápase zabezpečil tri body pre svoje mužstvo.
Rozhodoval R. Farkaš, 376 divákov, ŽK: Čuhák, Buday - A. Šupka.
MFK TOPVAR: Jánoš - Čuhák, Teplanský, Báčik - Miškov (63. Mrázik), Candrák (67. Mihálik), Matušík (57. Frťala), Buday, Murko - J. Mucha, M. Mucha. Tréner A. Farkaš. Jaroslav Šupa

ŠK Eldus Močenok -
Juhcelpap Štúrovo 3:0 (2:0)
Góly: 32. Babic, 39. Nozdrovický, 75. Vondra.
Vo štvrtom kole sa zopakovalo finále Pohára ZsFZ z minulého ročníka, v ktorom Eldus porazil Juhcelpap v pomere 3:1, a takmer rovnakým výsledkom sa skončil aj ich vzájomný majstrovský zápas. Zverenci trénera Ježa šli od úvodných minút nekompromisne za ziskom troch bodov a už v úvodnej desaťminútovke nevyužili dobré strelecké príležitosti Babic s Hejčíkom. Hostia neprišli brániť a hrozil najmä Kušpál, Fišan bol ale pozorný. Vyznamenal sa aj jeho náprotivok Procházka, ktorý zneškodnil aj gólové strely Bernátha a Čambala. Do čierneho po individuálnej akcii konečne trafil Babic. V závere polčasu po vtipnej akcii Pavlík - Bernáth šiel Nozdrovický sám na Procházku, ale po prvom neúspechu pochodil až následným lobom. Hostia sa síce kapitánom Marsal a Kušpálom snažili o strelenie kontaktného gólu, ale bol to opäť Eldus, ktorý po technickej paráde Pavloviča nastrelil žrď. Výborný futbal, ktorý zniesol aj druholigové kritériá pokračoval ďalšími streleckými príležitosťami. Najskôr Tárnyik s Kušpálom nedali, za čo ich ŠK gólom z hlavy striedajúceho Vondru potrestalo. Štúrovčania dobrým výkonom potvrdili postavenie v tabuľke, ale víťazstvo Eldusu bolo úplne zaslúžené.
Rozhodoval Škadra, ŽK: Paľo, Vondra, Kamaz, Marsal, Lučan, 500 divákov.
ELDUS: Fišan - Nozdrovický (85. Oláh), Štefanka, Andrášik, Paľo - Pavlovič, Pavlík, Babic, Čambal (65. Maga) - Hejčík (71. Vondra), Bernáth. Tréner R. Jež. JCP: Procházka - Jurga, Marsal, Hanák, Gavroň - Urban, Mankovecký (74. Szabo), Kamas, Lučan - Balázs (30. Tárnyik, 86. Harhovský), Kušpál. Tréner L. Totkovič. JOZEF SKLENÁR

Spartak Vráble -
Matador Púchov B 4:1 (2:1)
Góly: 41. (11 m) a 45. Slíž, 57. Husár (11 m), 67. Balko - 37. Demjan.
Od úvodu nebolo na ihrisku vidieť, kto stojí v tabuľke vyššie. Akcie sa striedali z jednej strany na druhú a hlavne hostia hrozili brejkami. Jeden taký im vyšiel v 37. min, v ktorej sa Demjan predral domácou obranou a nekompromisne povedľa brankára otvoril skóre. Už o chvíľu bolo vyrovnané, keď po faule na Ürgeho vo vnútri šestnástky z bieleho bodu skóroval Slíž. Do prestávky sa Vrábľania presadili ešte raz. Hosťujúci gólman nemal na Slížovu jedovku z 18 m nárok. Už v 52. min hrali hostia o dvoch hráčov menej, keď sa po dvoch žltých kartách porúčali z ihriska Hrehuš s Šnegoňom. Výhoda v poli nedala na seba dlho čakať a skóre sa menilo opäť po faule na výborne hrajúceho Ürgeho. Penaltu pre zmenu premenil Husár. O konečnú gólovú bodku sa postaral Balko, ktorého v 67. min krásne uvoľnil Toman a strelec sa nepomýlil. Už v nadstavenom čase sa o zmenu skóre snažil opäť Ürge, ale jeho strela minula bránku hostí len o „fúz“. Hostia sa po vylúčeniach už na nič nezmohli a odchádzali domov s prijateľnou prehrou.
R V. Kováč, ČK: 49. Hrehuš, 52. Šnegoň, ŽK: Slíž - Vaniak, 980 divákov.
SPARTAK: Vojtek - Slíž, Sepeši, Gyepes, Husár, Pánik, Turčan, Slovák (69. Ágh), Toman, Ürge, Drienovský (37. Balko). Tréner J. Kollárik. IMRICH PECEK

Crystal Led. Rovne -
KFC Majorka Komárno 10:1 (4:0)
Góly: 10., 47. a 50. Grendel, 26., 37. a 58. Holeščák, 18. Basila, 61. Kadlec, 74. Šatka, 76. Šebo - 55. Sklenář.
Súper prišiel iba s desiatimi hráčmi a bol neustále pod tlakom. V 5. min skúšal šťastie Mišík, ale uspel až v 10. min Grendel po ideálnej prihrávke Basilu. Potom Detko a Basila pálili vedľa, no v 18. min Basila strelou z 18 metrov zvýšil na 2:0. V 26. min Mišík vysunul Holeščáka, a ten sa nemýlil - 3:0. Basila s Detkom neprestrelili obranný val súpera. V 37. min po akcii P. Martinku a Meliša Holeščák zvýšil na 4:0. Tutovky spálili Detko s Holečákom a polčas skončil milosrdným skóre 4:0. Hneď v úvode druhého polčasu Grendel nepremenil samostatný únik, Detko trafil brvno, ale v 47. min Grendel pridal ďalší gól a o tri minúty zavŕšil svoj výborný výkon hattrickom. V 55. min z ojedinelého protiútoku Sklenář znížil na 6:1. O tri minúty skóroval Holeščák a v 61. min Kadlec zvýšil hlavou na 8:1. Meliša a P. Martinku vychytal v dobrých pozíciách Herko, prekonal ho až Šatka v 74. min a o dve minúty uzavrel skóre zápasu Šebo. Ďalšie šance sklári pozahadzovali a diváci sa ďalšej gólovej porcie nedočkali. Komárno dohralo zápas so cťou a na Lednické Rovne nestačilo. Domáci dosiahli v tretej lige rekordné víťazstvo.
R Kastelovič, bez ŽK, 300 divákov.
KFC MAJORKA: Herko - Kapusňák, Meleg, Kürthy, Sklenář, Kökényesi, Kocsis, Kozáček, Richtárik, Jozefík. Tréner K. Múčka. S. Detko

Bánovce - D. Vestenice 0:1 (0:1), 9. Masarovič. Nemšová - J. Bohunice 3:0 (1:0), 26. Suchý (11 m), 72. a 90. Valachovič. Myjava - Vrbové 2:2 (2:0), 27. a 37. Neoveský - 54. Kubiš, 83. Gažík.

1. Eldus Močenok 4 4 0 0 13:0 12 (+6)
2. Vráble 4 3 1 0 10:3 10 (+4)
3. Nové Mesto 4 3 0 1 4:2 9 (+6)
4. Vrbové 4 2 2 0 9:5 8 (+2)
5. Led. Rovne 4 2 1 1 15:7 7 (-2)
6. Nemšová 4 2 1 1 9:5 7 (+1)
7. D. Vestenice 4 2 1 1 4:4 7 (+4)
8. Nové Zámky 4 2 0 2 9:4 6 ( 0)