Mal trinásť rokov, keď sa naučil prvé základné pohyby. Pred tromi rokmi založil v Šali žonglérsky záujmový krúžok. „Dostali sme sa do povedomia verejnosti a začali nás volať na rôzne podujatia. Chodíme na vystúpenia aj do zahraničia,“ pochválil sa Alexander. Mladí chlapci, ktorých trénuje, sú vo veku od 10 do 15 rokov. Zo začiatku to vyzerá veľmi náročne. Dôležité je najmä logické myslenie, pretože si treba uvedomiť dráhu loptičiek. Keď na to žonglér príde, môže počítať s polovicou úspechu.
Základné pohyby sa dajú naučiť za dva až tri týždne. „Pri nových chlapcoch zohráva pri vystúpeniach svoje aj tréma, strach zo spadnutej loptičky. Treba ho však prekonať. Samozrejme, loptička bude padať vždy, len sa to nesmie brať tragicky,“ smeje sa Alexander. Najľahšie sa tomuto netradičnému umeniu učia deti od šiestich rokov. Je to ideálny vek na osvojenie si pohybov. Po roku tréningu získajú potrebnú zručnosť, aby sa mohli ukazovať na verejnosti.
Žonglovanie ponúka rozmanité možnosti pohybov. Ak človeka raz osloví, už ho nepustí. Alexander Belovics tvrdí, že je to ako s bicyklovaním. Raz sa naučíte bicyklovať a nikdy to už nezabudnete.
V súčasnosti má šaliansky oddiel šesť členov, samých chlapcov. Len raz bolo v klube aj dievča. Alexandra mrzí, že jej to nešlo a vzdala sa. Žongléri trénujú v Centre voľného času, ktoré im poskytlo vhodné priestory. Dvakrát do roka bývajú súťaže. V máji sú to majstrovstvá Slovenska vo vytrvalostnom žonglovaní a v septembri v silovom žonglovaní. Vytrvalostné znamená, že sa žongluje, kým loptička nespadne, a to aj niekoľko hodín. V silovom žonglovaní sa používajú troj- až päťkilové lopty, podľa kategórie. „Minulý rok som ako vedúci oddielu získal druhé miesto, žongloval som bez prerušenia dve hodiny a 41 minút. Z chlapcov minulý rok získal Tomáš Mihálik tretie miesto na silových majstrovstvách,“ povedal na margo úspechov šalianskeho žonglérskeho oddielu tréner A. Belovics.