Utorok, 7. február, 2023 | Meniny má Vanda

Plandora: "Cieľom je postup cez prvé kolo play off"

Šéf nitrianskeho hokeja Ján Plandora má za sebou náročné leto. Dokázal udržať pokope káder z minulej sezóny, popritom sa pustil do prestavby zimného štadióna a zhrnuté v skrátke, dnes je radosť pozrieť na mužstvo i športový stánok, ktorý nesie nový názov

„Nitra aréna“.
- Letná prestávka ubehla ako voda, podarilo sa vám počas uplynulých troch mesiacov splniť všetko, ako ste si predsavzali?
- U nás bolo leto skôr o súboji s časom ako o oddychu. Riešiť sa žiadala kopa vecí, preto bolo treba využiť skutočne každý deň. Menili sme trénera, chystali letnú prípravu, dávali dokopy mužstvo, popritom bežala transformácia klubu na akciovú spoločnosť, no najviac dali zabrať zmeny na štadióne. O problémoch s jeho prevádzkou by sa dali písať celé strany, ale poviem aspoň jednou vetou, že ľudia na všetkých postoch, ktorí zabezpečovali rekonštrukciu ľadových plôch a príslušenstva pred tromi rokmi, sa môžu hanbiť. Toľko nekvality za taký obnos vyfakturovaných peňazí sa nedá nazvať ani ako šlendriánstvo, to je doslova trestný čin. S úpravami však finišujeme, nový bude vďaka sponzorovi aj názov štadióna „Nitra aréna“, takže verím, že v piatok privítame diváka v takmer novej hale.
- Súdiac z posledných výkonov vášho mužstva, forma je načasovaná na jednotku. Vládne spokojnosť aj z vášho pohľadu?
- Naozaj sa zdá, že výkonnosť rastie, už len aby to hráči potvrdilo aj v úvode sezóny, lebo dobrý štart sa môže podpísať vlastne na celom priebehu ročníka. Hráči sú však plne v kompetencii trénera, preto by som sa na túto téme nerád rozvádzal širšie.
- Prezradíte, s kým rozpočtom ide Nitra do novej sezóny?
- Klub prechádza transformáciou na akciovú spoločnosť, s čím sú spojené aj zvýšené výdavky. Veľa peňazí nás stojí samotná prevádzka štadióna, i keď mesto hradí 80% energií. Do infraštruktúry sme investovali dvanásť miliónov korún, mimo toho sa náš rozpočet bude pohybovať na úrovni 48 miliónov korún. Už teraz by som sa však úprimne poďakoval všetkým, ktorí sú ochotní investovať do klubu a reklamy svoje peniaze.
- Aké ciele ste pred vaše mužstvo postavili v tomto ročníku?
- Myslím, že sú adekvátne vytvoreným podmienkam. Po každej stránke sa snažíme, aby boom z minulej sezóny pokračoval a verím, že spoločným úsilím sa nám podarí prejsť cez prvé kolo play off, čo by sme považovali za výrazný úspech. Ale prvoradým cieľom je spokojnosť nášho fanúšika, ktorého chceme v čo najväčšom počte udržať v našom hľadisku. Myslíme však dopredu, preto počítame aj so zabezpečením financií na ďalšie zmodernizovanie štadióna, ktorého určité časti prevádzkujeme s odretými ušami. Prosím preto aj touto cestou poslancov mestského zastupiteľstva, aby zvážili možnosť dofinancovania prác už v tomto roku. Myslím, že už sme ich mohli presvedčiť, že nemáme s našimi predchodcami nič spoločné. Naopak investujeme vlastné prostriedky a výrazne sa podieľame na zabezpečení zábavy pre občanov nášho mesta Nitra.

„Záležať bude na vstupe do súťaže“
Prečo to nepriznať - tréner formátu Antonína Stavjaňu, ktorý patril ešte za „federálu“ medzi vyhlásených bekov aj v československej reprezentácii, zapasoval Nitre na jednotku. Rozhľadený chlapík hokeju rozumie, prirodzený rešpekt pred jeho aj ľudskými kvalitami má kabína a naviac je veľmi príjemným partnerom do debaty.
- V príprave ste viac razy miešal zostavou - predstavíte teda na štarte sezóny nové formácie alebo vsadíte na osvedčenú súhru z posledného ročníka?
- Nemyslím, že by sme čosi menili výrazne, zmeny skôr priniesli zranenia, preto sme boli nútení skúšať aj nové varianty, čo bol naposledy prípad Štefankovej lajny pri absencii Vozdeckého. Silené zásahy sa nakoniec priečia aj mne samému, na druhej strane však treba byť pripravený na určitú variabilitu, lebo vždy chvíľu trvá, kým si hráči na seba zvyknú.
- Kým Nitre sa prakticky podarilo udržať pokope kolektív z minulej sezóny, súperi zo silnej štvorky prišli v lete o hráčov z NHL. Môže táto skutočnosť znamenať pre HK Dynamax šancu na prienik medzi elitu?
- Silu jednotlivých mužstiev mi je v tejto chvíli odhadnúť o to ťažšie, že my sme sa v príprave konfrontovali s kvalitnými súpermi zo zahraničia, ktorí nás preverili po každej stránke. Až v závere prípravy sme hrali s Trenčínom a Zvolenom a tieto zápasy ukázali, že liga bude určite vyrovnaná, veľa bude preto záležať na vstupe do súťaže.
- Pán Stavjaňa, s akým hokejom sa bude prezentovať Nitra pod vaším vedením?
- K dispozícii mám rovnaké mužstvo, aké v hralo v poslednej sezóne, preto sa prejav určite veľmi líšiť nebude. Máme technických hráčov, ktorí dokážu kontrolovať puk, rovnako ale musia vedieť aj brániť a ak budú všetci plniť stanovené úlohy, nemám obavy.
- Riaditeľ klubu Ján Plandora pred týždňom pohrozil, že pre posledné výkony pôjde niekto z hráčov z kola von. Prišli však víťazstvá s Trenčínom a vo Zvolene, pričom ešte viac potešili hráči výkonom. Je teda rez v kabíne zažehnaný?
- Ono sa to všetko odvíja od momentálnej situácie - ak niekto nebude plniť úlohy, ako má a na hráčskom trhu bude zaujímavá náhrada, určite príde k rošádam. Zdvihnutý prst prišiel po prehre v Trenčíne, kde to z našej strany nebolo v poriadku najmä čo sa týka nasadenia. Hráčov bolo jednoducho treba upozorniť, že bez srdiečka sa hrať nedá.
- A aká bude vaša pozvánka na piatkový hokej?
- Na začiatok sme určite nemohli dostať nikoho ťažšieho ako Košice. Aj pre divákov bude silný súper, ktorý sa v lete posilnil najviac z celej súťaže, určite tým najlepším lákadlom a ja verím, že fanúšikovia vytvoria našim chlapcom atmosféru, o akej viem z minulej sezóny zatiaľ iba z počutia.

Kapitán chce skvelých divákov potešiť výkonmi
S kapitánskym „céčkom“ na hrudi povedie do novej extraligovej sezóny hokejistov HK Dynamax Nitra Dušan Milo (na snímke). „Oproti vlaňajšku sme mali v príprave silnejších súperov, a tak sme sa na nadchádzajúci ročník mohli pripraviť naozaj dobre. Podľa mňa však výsledky z týchto zápasov nie sú až také dôležité, pretože tréner neraz menil zostavu, takže na ľade sme sa najskôr museli zohrať,“ prezradil hneď v úvode skúsený reprezentačný bek. Nitrania v ostatných dvoch súbojoch s Trenčínom i vo Zvolene zvíťazili, čo im určite zdvihlo sebavedomie. „Je to tak. Pred štartom súťaže je to predsa len dosť dôležité.“
Zverenci trénera Stavjaňu privítajú na úvod doma súpera z východu republiky - Košice. „Železiari síce vymenili veľa hráčov, ale podľa mňa sa dosť posilnili, takže asi budú jedným z ašpirantov na titul. My však pôjdeme do každého zápasu s cieľom vyhrať, výnimkou teda nebude ani tento. Verím, že náš fanúšik nám opäť pripraví na štadióne skvelú atmosféru, a že my ho svojimi výsledkami a najmä výkonmi nesklameme,“ poslal Dušan smerom k divákom želanie z nitrianskej kabíny.

Vyžrebovanie
1. kolo - 9. 9.
Skalica - Slovan
Zvolen - Martin
Trenčín - L. Mikuláš
Nitra - Košice
Poprad - Žilina
2. kolo - 11. 9.
Slovan - Žilina
Košice - Poprad
L. Mikuláš - Nitra
Martin - Trenčín
Skalica - Zvolen
3. kolo - 13. 9.
Zvolen - Slovan
Trenčín - Skalica
Nitra - Martin
Poprad - L. Mikuláš
Žilina - Košice
4. kolo - 16. 9.
Slovan - Košice
L. Mikuláš - Žilina
Martin - Poprad
Skalica - Nitra
Zvolen - Trenčín
5. kolo - 18. 9.
Trenčín - Slovan
Nitra - Zvolen
Poprad - Skalica
Žilina - Martin
Košice - L. Mikuláš
6. kolo - 20. 9.
Slovan - L. Mikuláš
Martin - Košice
Skalica - Žilina
Zvolen - Poprad
Trenčín - Nitra
7. kolo - 23. 9.
Nitra - Slovan
Poprad - Trenčín
Žilina - Zvolen
Košice - Skalica
L. Mikuláš - Martin
8. kolo - 25. 9.
Slovan - Martin
Skalica - L. Mikuláš
Zvolen - Košice
Trenčín - Žilina
Nitra - Poprad
9. kolo - 27. 9.
Poprad - Slovan
Žilina - Nitra
Košice - Trenčín
L. Mikuláš - Zvolen
Martin - Skalica
10. kolo - 30. 9.
Slovan - Skalica
Martin - Zvolen
L. Mikuláš - Trenčín
Košice - Nitra
Žilina - Poprad
11. kolo - 2. 10.
Žilina - Slovan
Poprad - Košice
Nitra - L. Mikuláš
Trenčín - Martin
Zvolen - Skalica
12. kolo - 7. 10.
Slovan - Zvolen
Skalica - Trenčín
Martin - Nitra
L. Mikuláš - Poprad
Košice - Žilina
13. kolo - 9. 10.
Košice - Slovan
Žilina - L. Mikuláš
Poprad - Martin
Nitra - Skalica
Trenčín - Zvolen
14. kolo - 11. 10.
Slovan - Trenčín
Zvolen - Nitra
Skalica - Poprad
Martin - Žilina
L. Mikuláš - Košice
15. kolo - 14. 10.
L. Mikuláš - Slovan
Košice - Martin
Žilina - Skalica
Poprad - Zvolen
Nitra - Trenčín
16. kolo - 16. 10.
Slovan - Nitra
Trenčín - Poprad
Zvolen - Žilina
Skalica - Košice
Martin - L. Mikuláš
17. kolo - 18. 10.
Martin - Slovan
L. Mikuláš - Skalica
Košice - Zvolen
Žilina - Trenčín
Poprad - Nitra
18. kolo - 21. 10.
Slovan - Poprad
Nitra - Žilina
Trenčín - Košice
Zvolen - L. Mikuláš
Skalica - Martin

Ďalšie termíny: 23., 28. a 30. októbra, 1., 4., 6., 18., 20., 22., 25. a 29. novembra, 2., 4., 6., 9., 11., 20., 22., 27., 30. decembra, 3., 10., 13., 15., 17., 19., 24., 27., 29., 31. januára, 3., 5., 28. februára, 3. a 5. marca.
Play off (na 4 víťazné zápasy)
Do štvrťfinále postupuje prvých 8 celkov.
Štvrťfinále: od 8. marca, max. do 21. marca.
Semifinále: od 24. marca, max. do 6. apríla.
Finále: od 9. apríla, max. do 21. apríla.
Baráž o ST Extraligu (10. mužstvo ST extraligy proti víťazovi I. ligy, na 4 víťazné zápasy): od 4. apríla, max. do 16. apríla.

HK Dynamax Nitra
Rok založenia: 1926
Klubové farby: modro-biela, bielo-modrá
E-mail: hkmnitra@stonline.sk
Webstránka: www.hkmnr.sk
Riaditeľ: Ján Plandora
Generálny manažér: Ľubomír Dobrý
Tréner: Antonín Stavjaňa
Asistent trénera: Karol Kolečáni
Vedúci A-družstva: Robert Panis
Masér: Jaroslav Jakubička
Lekári: Marcel Brezovský
Igor Prekop
Šéftréner mládeže: Miroslav Kimijan
Preds. kom. mlád.: Miroslav Pupák

Zmeny pred sezónou
Odchody: Lipovský (Žilina), Hartmann (Skalica), Gábriš (Trenčín), Poljaček (Trenčín), M. Chrenko.
Príchody: M. Kováčik (Trenčín/Zlín), Cebák (Prievidza/Žilina), Hruška (Topoľčany), Švarný (USA), S. Saliji (USA), Čaládi, Mašlonka, Konrád (juniorka).

Ceny vstupeniek
Vstupenky: státie 75 Sk, sedenie 1.-3. rad 80 Sk, sedenie 4.-6. rad 100 Sk
Permanentky: státie 1750 Sk, sedenie 4.-6. rad 2700 Sk, čestná tribúna 4000 Sk.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji
 2. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 3. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 4. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 5. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 6. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 7. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 8. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 1. Ako vyzerá inteligentný bytový dom? Tajomstvo je v technológiách
 2. Podporujme imunitu aj vysokočistým beta glukánom
 3. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji
 4. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 5. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 6. O2 predstavilo novú generáciu O2 Paušálov
 7. Nadácia COOP Jednota podporila Nemocnicu s poliklinikou Brezno
 8. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 14 489
 2. Dodajte vašej pokožke šťavu 3 248
 3. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 2 995
 4. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 488
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 161
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model 546
 7. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 516
 8. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka 483

Blogy SME

 1. Martin Sústrik: Kto je tu vlastne fašista?
 2. Jozef Sitko: Budaj bol môj spoločník a potom konateľ v F. F. PRESS
 3. Elena Antalová: "Pobavíme še" na nových klamstvách oficiálnych politických uspávačov hadov ešte často krát. Žiaľ, po smiechu býva plač.
 4. Jozef Stasík: Ak demokracia a sloboda nezabezpečia prosperitu, prehrajú
 5. Jozef Mikloško: Päť ročných období (nová kniha)
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii
 7. Olívia Lacenová: Spoločnosť Philips sa rozhodla rapídne zvýšiť ziskovosť: Prepustí 6000 zamestnancov
 8. Ján Šeďo: Iba "nový Dzurinda" má šance byť zjednotiteľom.
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 28 968
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 17 252
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 9 061
 4. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 463
 5. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 865
 6. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 2 573
 7. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 389
 8. Ján Valchár: Irán, F-16 a vrcholný výkon čečenských bojovníkov 2 327
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Krásne akcie Tomáša Hambálka (vľavo) nasmerovali AC Nitra k víťazstvu 6:2 nad Dolnými Krškanmi.

Štvrté kolo Nitrianskej zimnej Corgoň ligy: Majster dostal potvrdenku, otázka top strelca zamotaná.


12 h
Odkedy je Ivan Švarný (vľavo) na striedačke ako druhý asistent, Nitra získala 10 z 12 možných bodov. Včera vyhrala 3:2 v Košiciach aj vďaka spolupráci Bajteka s Balážom (vpravo).

Košice sa zlostili na rozhodcov. Čo na to Nitra?


14 h
Muža zadržali 4. februára v Čechách.

Muža v teplákoch vzrušovalo bozkávanie nôh. V jednom prípade sa ospravedlnil, v druhom poďakoval. Ide o jednu osobu?


14 h
Tréner Ivan Galád na jeseň vrátil Zlaté Moravce do hry o top šestku. Po jeho ľavici stojí brazílsky krídelník Stephano Almeida, ktorý v zimnej príprave potvrdil solídnu formu.

Boj o top šestku? Nie, turnaj.


5. feb

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Martin Sústrik: Kto je tu vlastne fašista?
 2. Jozef Sitko: Budaj bol môj spoločník a potom konateľ v F. F. PRESS
 3. Elena Antalová: "Pobavíme še" na nových klamstvách oficiálnych politických uspávačov hadov ešte často krát. Žiaľ, po smiechu býva plač.
 4. Jozef Stasík: Ak demokracia a sloboda nezabezpečia prosperitu, prehrajú
 5. Jozef Mikloško: Päť ročných období (nová kniha)
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii
 7. Olívia Lacenová: Spoločnosť Philips sa rozhodla rapídne zvýšiť ziskovosť: Prepustí 6000 zamestnancov
 8. Ján Šeďo: Iba "nový Dzurinda" má šance byť zjednotiteľom.
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 28 968
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 17 252
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 9 061
 4. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 463
 5. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 865
 6. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 2 573
 7. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 389
 8. Ján Valchár: Irán, F-16 a vrcholný výkon čečenských bojovníkov 2 327
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu