Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Plandora: "Cieľom je postup cez prvé kolo play off"

Šéf nitrianskeho hokeja Ján Plandora má za sebou náročné leto. Dokázal udržať pokope káder z minulej sezóny, popritom sa pustil do prestavby zimného štadióna a zhrnuté v skrátke, dnes je radosť pozrieť na mužstvo i športový stánok, ktorý nesie nový názov

„Nitra aréna“.
- Letná prestávka ubehla ako voda, podarilo sa vám počas uplynulých troch mesiacov splniť všetko, ako ste si predsavzali?
- U nás bolo leto skôr o súboji s časom ako o oddychu. Riešiť sa žiadala kopa vecí, preto bolo treba využiť skutočne každý deň. Menili sme trénera, chystali letnú prípravu, dávali dokopy mužstvo, popritom bežala transformácia klubu na akciovú spoločnosť, no najviac dali zabrať zmeny na štadióne. O problémoch s jeho prevádzkou by sa dali písať celé strany, ale poviem aspoň jednou vetou, že ľudia na všetkých postoch, ktorí zabezpečovali rekonštrukciu ľadových plôch a príslušenstva pred tromi rokmi, sa môžu hanbiť. Toľko nekvality za taký obnos vyfakturovaných peňazí sa nedá nazvať ani ako šlendriánstvo, to je doslova trestný čin. S úpravami však finišujeme, nový bude vďaka sponzorovi aj názov štadióna „Nitra aréna“, takže verím, že v piatok privítame diváka v takmer novej hale.
- Súdiac z posledných výkonov vášho mužstva, forma je načasovaná na jednotku. Vládne spokojnosť aj z vášho pohľadu?
- Naozaj sa zdá, že výkonnosť rastie, už len aby to hráči potvrdilo aj v úvode sezóny, lebo dobrý štart sa môže podpísať vlastne na celom priebehu ročníka. Hráči sú však plne v kompetencii trénera, preto by som sa na túto téme nerád rozvádzal širšie.
- Prezradíte, s kým rozpočtom ide Nitra do novej sezóny?
- Klub prechádza transformáciou na akciovú spoločnosť, s čím sú spojené aj zvýšené výdavky. Veľa peňazí nás stojí samotná prevádzka štadióna, i keď mesto hradí 80% energií. Do infraštruktúry sme investovali dvanásť miliónov korún, mimo toho sa náš rozpočet bude pohybovať na úrovni 48 miliónov korún. Už teraz by som sa však úprimne poďakoval všetkým, ktorí sú ochotní investovať do klubu a reklamy svoje peniaze.
- Aké ciele ste pred vaše mužstvo postavili v tomto ročníku?
- Myslím, že sú adekvátne vytvoreným podmienkam. Po každej stránke sa snažíme, aby boom z minulej sezóny pokračoval a verím, že spoločným úsilím sa nám podarí prejsť cez prvé kolo play off, čo by sme považovali za výrazný úspech. Ale prvoradým cieľom je spokojnosť nášho fanúšika, ktorého chceme v čo najväčšom počte udržať v našom hľadisku. Myslíme však dopredu, preto počítame aj so zabezpečením financií na ďalšie zmodernizovanie štadióna, ktorého určité časti prevádzkujeme s odretými ušami. Prosím preto aj touto cestou poslancov mestského zastupiteľstva, aby zvážili možnosť dofinancovania prác už v tomto roku. Myslím, že už sme ich mohli presvedčiť, že nemáme s našimi predchodcami nič spoločné. Naopak investujeme vlastné prostriedky a výrazne sa podieľame na zabezpečení zábavy pre občanov nášho mesta Nitra.

„Záležať bude na vstupe do súťaže“
Prečo to nepriznať - tréner formátu Antonína Stavjaňu, ktorý patril ešte za „federálu“ medzi vyhlásených bekov aj v československej reprezentácii, zapasoval Nitre na jednotku. Rozhľadený chlapík hokeju rozumie, prirodzený rešpekt pred jeho aj ľudskými kvalitami má kabína a naviac je veľmi príjemným partnerom do debaty.
- V príprave ste viac razy miešal zostavou - predstavíte teda na štarte sezóny nové formácie alebo vsadíte na osvedčenú súhru z posledného ročníka?
- Nemyslím, že by sme čosi menili výrazne, zmeny skôr priniesli zranenia, preto sme boli nútení skúšať aj nové varianty, čo bol naposledy prípad Štefankovej lajny pri absencii Vozdeckého. Silené zásahy sa nakoniec priečia aj mne samému, na druhej strane však treba byť pripravený na určitú variabilitu, lebo vždy chvíľu trvá, kým si hráči na seba zvyknú.
- Kým Nitre sa prakticky podarilo udržať pokope kolektív z minulej sezóny, súperi zo silnej štvorky prišli v lete o hráčov z NHL. Môže táto skutočnosť znamenať pre HK Dynamax šancu na prienik medzi elitu?
- Silu jednotlivých mužstiev mi je v tejto chvíli odhadnúť o to ťažšie, že my sme sa v príprave konfrontovali s kvalitnými súpermi zo zahraničia, ktorí nás preverili po každej stránke. Až v závere prípravy sme hrali s Trenčínom a Zvolenom a tieto zápasy ukázali, že liga bude určite vyrovnaná, veľa bude preto záležať na vstupe do súťaže.
- Pán Stavjaňa, s akým hokejom sa bude prezentovať Nitra pod vaším vedením?
- K dispozícii mám rovnaké mužstvo, aké v hralo v poslednej sezóne, preto sa prejav určite veľmi líšiť nebude. Máme technických hráčov, ktorí dokážu kontrolovať puk, rovnako ale musia vedieť aj brániť a ak budú všetci plniť stanovené úlohy, nemám obavy.
- Riaditeľ klubu Ján Plandora pred týždňom pohrozil, že pre posledné výkony pôjde niekto z hráčov z kola von. Prišli však víťazstvá s Trenčínom a vo Zvolene, pričom ešte viac potešili hráči výkonom. Je teda rez v kabíne zažehnaný?
- Ono sa to všetko odvíja od momentálnej situácie - ak niekto nebude plniť úlohy, ako má a na hráčskom trhu bude zaujímavá náhrada, určite príde k rošádam. Zdvihnutý prst prišiel po prehre v Trenčíne, kde to z našej strany nebolo v poriadku najmä čo sa týka nasadenia. Hráčov bolo jednoducho treba upozorniť, že bez srdiečka sa hrať nedá.
- A aká bude vaša pozvánka na piatkový hokej?
- Na začiatok sme určite nemohli dostať nikoho ťažšieho ako Košice. Aj pre divákov bude silný súper, ktorý sa v lete posilnil najviac z celej súťaže, určite tým najlepším lákadlom a ja verím, že fanúšikovia vytvoria našim chlapcom atmosféru, o akej viem z minulej sezóny zatiaľ iba z počutia.

Kapitán chce skvelých divákov potešiť výkonmi
S kapitánskym „céčkom“ na hrudi povedie do novej extraligovej sezóny hokejistov HK Dynamax Nitra Dušan Milo (na snímke). „Oproti vlaňajšku sme mali v príprave silnejších súperov, a tak sme sa na nadchádzajúci ročník mohli pripraviť naozaj dobre. Podľa mňa však výsledky z týchto zápasov nie sú až také dôležité, pretože tréner neraz menil zostavu, takže na ľade sme sa najskôr museli zohrať,“ prezradil hneď v úvode skúsený reprezentačný bek. Nitrania v ostatných dvoch súbojoch s Trenčínom i vo Zvolene zvíťazili, čo im určite zdvihlo sebavedomie. „Je to tak. Pred štartom súťaže je to predsa len dosť dôležité.“
Zverenci trénera Stavjaňu privítajú na úvod doma súpera z východu republiky - Košice. „Železiari síce vymenili veľa hráčov, ale podľa mňa sa dosť posilnili, takže asi budú jedným z ašpirantov na titul. My však pôjdeme do každého zápasu s cieľom vyhrať, výnimkou teda nebude ani tento. Verím, že náš fanúšik nám opäť pripraví na štadióne skvelú atmosféru, a že my ho svojimi výsledkami a najmä výkonmi nesklameme,“ poslal Dušan smerom k divákom želanie z nitrianskej kabíny.

Vyžrebovanie
1. kolo - 9. 9.
Skalica - Slovan
Zvolen - Martin
Trenčín - L. Mikuláš
Nitra - Košice
Poprad - Žilina
2. kolo - 11. 9.
Slovan - Žilina
Košice - Poprad
L. Mikuláš - Nitra
Martin - Trenčín
Skalica - Zvolen
3. kolo - 13. 9.
Zvolen - Slovan
Trenčín - Skalica
Nitra - Martin
Poprad - L. Mikuláš
Žilina - Košice
4. kolo - 16. 9.
Slovan - Košice
L. Mikuláš - Žilina
Martin - Poprad
Skalica - Nitra
Zvolen - Trenčín
5. kolo - 18. 9.
Trenčín - Slovan
Nitra - Zvolen
Poprad - Skalica
Žilina - Martin
Košice - L. Mikuláš
6. kolo - 20. 9.
Slovan - L. Mikuláš
Martin - Košice
Skalica - Žilina
Zvolen - Poprad
Trenčín - Nitra
7. kolo - 23. 9.
Nitra - Slovan
Poprad - Trenčín
Žilina - Zvolen
Košice - Skalica
L. Mikuláš - Martin
8. kolo - 25. 9.
Slovan - Martin
Skalica - L. Mikuláš
Zvolen - Košice
Trenčín - Žilina
Nitra - Poprad
9. kolo - 27. 9.
Poprad - Slovan
Žilina - Nitra
Košice - Trenčín
L. Mikuláš - Zvolen
Martin - Skalica
10. kolo - 30. 9.
Slovan - Skalica
Martin - Zvolen
L. Mikuláš - Trenčín
Košice - Nitra
Žilina - Poprad
11. kolo - 2. 10.
Žilina - Slovan
Poprad - Košice
Nitra - L. Mikuláš
Trenčín - Martin
Zvolen - Skalica
12. kolo - 7. 10.
Slovan - Zvolen
Skalica - Trenčín
Martin - Nitra
L. Mikuláš - Poprad
Košice - Žilina
13. kolo - 9. 10.
Košice - Slovan
Žilina - L. Mikuláš
Poprad - Martin
Nitra - Skalica
Trenčín - Zvolen
14. kolo - 11. 10.
Slovan - Trenčín
Zvolen - Nitra
Skalica - Poprad
Martin - Žilina
L. Mikuláš - Košice
15. kolo - 14. 10.
L. Mikuláš - Slovan
Košice - Martin
Žilina - Skalica
Poprad - Zvolen
Nitra - Trenčín
16. kolo - 16. 10.
Slovan - Nitra
Trenčín - Poprad
Zvolen - Žilina
Skalica - Košice
Martin - L. Mikuláš
17. kolo - 18. 10.
Martin - Slovan
L. Mikuláš - Skalica
Košice - Zvolen
Žilina - Trenčín
Poprad - Nitra
18. kolo - 21. 10.
Slovan - Poprad
Nitra - Žilina
Trenčín - Košice
Zvolen - L. Mikuláš
Skalica - Martin

Ďalšie termíny: 23., 28. a 30. októbra, 1., 4., 6., 18., 20., 22., 25. a 29. novembra, 2., 4., 6., 9., 11., 20., 22., 27., 30. decembra, 3., 10., 13., 15., 17., 19., 24., 27., 29., 31. januára, 3., 5., 28. februára, 3. a 5. marca.
Play off (na 4 víťazné zápasy)
Do štvrťfinále postupuje prvých 8 celkov.
Štvrťfinále: od 8. marca, max. do 21. marca.
Semifinále: od 24. marca, max. do 6. apríla.
Finále: od 9. apríla, max. do 21. apríla.
Baráž o ST Extraligu (10. mužstvo ST extraligy proti víťazovi I. ligy, na 4 víťazné zápasy): od 4. apríla, max. do 16. apríla.

HK Dynamax Nitra
Rok založenia: 1926
Klubové farby: modro-biela, bielo-modrá
E-mail: hkmnitra@stonline.sk
Webstránka: www.hkmnr.sk
Riaditeľ: Ján Plandora
Generálny manažér: Ľubomír Dobrý
Tréner: Antonín Stavjaňa
Asistent trénera: Karol Kolečáni
Vedúci A-družstva: Robert Panis
Masér: Jaroslav Jakubička
Lekári: Marcel Brezovský
Igor Prekop
Šéftréner mládeže: Miroslav Kimijan
Preds. kom. mlád.: Miroslav Pupák

Zmeny pred sezónou
Odchody: Lipovský (Žilina), Hartmann (Skalica), Gábriš (Trenčín), Poljaček (Trenčín), M. Chrenko.
Príchody: M. Kováčik (Trenčín/Zlín), Cebák (Prievidza/Žilina), Hruška (Topoľčany), Švarný (USA), S. Saliji (USA), Čaládi, Mašlonka, Konrád (juniorka).

Ceny vstupeniek
Vstupenky: státie 75 Sk, sedenie 1.-3. rad 80 Sk, sedenie 4.-6. rad 100 Sk
Permanentky: státie 1750 Sk, sedenie 4.-6. rad 2700 Sk, čestná tribúna 4000 Sk.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 2. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 3. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 4. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 5. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 7. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 8. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 9. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 10. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 1. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 2. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 3. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 4. Novinka medzi prefabrikátmi
 5. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 6. 3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc
 7. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 8. The future of M&A in Europe
 9. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
 10. ADLO sa presťahovalo bližšie k zákazníkom
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 33 676
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 323
 3. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 392
 4. Aká je chémia vôní 10 172
 5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 476
 6. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 336
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 708
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 677
 9. Bývanie v meste predlžuje život 8 163
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 654
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Skupina obchodovala s anabolikami aj tabletkami na sex, polícia zatvárala oči. Bývalý silák dostal 23 rokov

Rozsudok je už právoplatný. Odsúdeným prepadne majetok v prospech štátu.

V kauze boli odsúdení štyria muži a jedna žena.

Berec ju volal Vegetka. Z malého mesta to dotiahla až k titulom v bundeslige

Miriam Šimáková bola v jednej sezóne aj najlepšou pravou spojkou v Nemecku.

Miriam Šimáková vľavo vo farbách Norimbergu, vpravo v drese Plastiky Nitra.

Polícia už nevyšetruje pokus Agrokomplexu predať kaštieľ Malanta

Ministerstvo zatiaľ nevie, čo s kultúrnou pamiatkou.

Kaštieľ funguje v udržiavacom režime, umelecké diela z neho odviezli.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V trnavskej nemocnici je pozitívne testovaných takmer sto zamestnancov

Počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19 je vo Fakultnej nemocnici v Trnave približne rovnaký v porovnaní s predchádzajúcim obdobím.

V Nitre padnú hlavy. Len či správne...

Húfna kritika (aj) od ex-hráčov. Za Nitru nastupuje v prvej slovenskej lige najmenej odchovancov v histórii.

V Zámkoch otvorili nové nákupné centrum

Pre návštevníkov je k dispozícii osem obchodných prevádzok.

Trasa a financovanie cestného obchvatu Detvy nie sú stále vyjasnené

Rozšírenie priemyselnej zóny naráža na odmietavé postoje.

Už ste čítali?