Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Odštartovala prvá liga hádzanárok, Nitra vezie bod

I. liga hádzanárok: HK Púchov - HK Nitra 19:19 (10:9). Lepšie vstúpili do zápasu Nitrianky, ktoré vyhrávali 2:0.

HK Púchov - HK Nitra 19:19 (10:9). Lepšie vstúpili do zápasu Nitrianky, ktoré vyhrávali 2:0, lenže postupne sa k slovu dostávali aj domáce hráčky, ktorým však neraz pomohli aj rozhodcovia. Družstvá sa až do prestávky naťahovali o každý gólik, polčasový stav však hovoril pre Púchovčanky, ktoré strelili posledný gól zo sedmičky už po čase. Podobný charakter mal zápas aj v druhom dejstve, ale v polovici polčasu sa domáce odpútali od hostiek na rozdiel troch gólov. Nitrianky však zabojovali a napokon aj za pomoci brankárky Klenkovej vydolovali aspoň bod.
R Bulina - Mičuda, pok. hody: 6/6 - 9/6, vylúčené: 4 - 7, 50 divákov.
HK: Klenková, Zelenáková - Behinská 4, Jablonická 1, Tárošová, Kuklová, Bírová, Hanakovičová 5/3, Križanová, Kvasňovská 1, Vachová, Guzmická 5/2, Galová 3/1.
Junior Močenok - Štart Trenčín 24:26 (10:12). Domáce šli hneď do vedenia, ale vo 4. min. bol stav 1:2. Skóre aj hra sa potom vyrovnali a Močenok šiel do dvojgólového vedenia 7:5 pri vlastnom oslabení v 14. min., keď sa dvakrát presne trafila A. Weibelová. Do šatne šli ale napokon veselšie hostky, ktoré využili vylúčenia hráčok Junioru. V 38. min. vyrovnali domáce na 15:15, a potom viedli až do 49. min., keď dostala červenú kartu L. Sabová a Štart vyrovnal na 21:21. Dvojnásobné vylúčenie domácich v 56. min. využili hostky na zvrat v zápase, upravili na 22:25 a víťazstvo si už z rúk zobrať nedali.
R Strecký - Baďura, pok. hody: 10/4 - 8/6, vylúčené: 6 - 6, ČK: L. Sabová, 250 divákov.
JUNIOR: I. Lenčéšová, Túrociová - A. Sabová, Horňáková, A. Weibelová 4/1, Gutrayová 1, L. Sabová 5/1, Kohútová, Stanková 1, Gregušová 1, L. Weibelová 5, Kollárová 7/2.
ŠKP HK B. Bystrica B - Lodiar Zlatná n/O. 35:26 (19:12). Prvý gól zápasu strelili síce Žitnoostrovanky zásluhou Benkóczkej, no hostky sa pod Urpínom zľakli skúsenejších Bystričaniek, z ktorých niektoré hrali aj medzinárodnú WHIL. Nepremenená sedmička ešte viac znervóznela Zlatnú a v 3. min bolo 5:2. Lodiaru navyše v bránke chýbala pre pracovné povinnosti skúsená Vargaová, takže gólový rozdiel narastal (14. min - 9:3). Hostky bojovali, no napokon si v úvode sezóny odviezli 9-gólovú prehru. Priebeh: 0:1, 5:2, 9:3, 16:10, 24:13, 27:16, 32:21.
LODIAR: M. Szabóová, A. Farkasová - J. Szabóová 2, Szalaiová 2, Pásztorová 2, Cs. Farkasová 2, Benkóczka 6, Šebenová 3, Olajosová 6, Ganzerová 2, Somogyová 1. Trénerka L. Boltenková.
ŠKP Topoľčany - Čadca 28:23 (13:14). Domáce viedli 4:2, ale potom sa dostali k slovu viac hostky. Policajtky vyrovnali až v 44. min., od tej chvíle prevzali iniciatívu a zvíťazili o päť gólov. Vylúčené 3 - 3, ČK: 0 - 1. ŠKP: Satinová, Bónová - Vaňová 9/3, Fikselová, Lipovská 4, Illašová 1/1, Červinková 4, Maková 1, Schwarzová 4, Brezovská 2, Terlandová 4/2, D. Ivanová.
HKž Nové Zámky - Inter Bratislava 20:11 (8:6), Fujasová 6, Masaryková 5, Konárková 3. Do prestávky bola hra vyrovnaná, potom sa však rozchytala Šestáková a domáce zaslúžene triumfovali.
2. kolo - 17. 9. o 17.00 h Čadca - Nitra, o 18.00 h Zlatná n/O. - N. Zámky, 18. 9. o 15.00 h Topoľčany - Močenok.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie v kasárňach.

V druhom kole malo pozitívne testy 1,02 percenta testovaných. Na Borovej ulici však číslo vyskočilo na 6,45 percenta.