Piatok, 27. január, 2023 | Meniny má Bohuš

Vitaj, basketbal!

Nitriansky mužský basketbal prežil transfúziu krvi i transplantáciu srdca v tohtoročnom búrlivom lete bez výraznejšej ujmy. A to je najdôležitejšie konštatovanie pre fanúšikov športu, ktorí v máji roku 2005 zažili zlatý ošiaľ.


V nových farbách, s novými persónami
Slovo na úvod

Šesť rokov budovala základy kvalitného basketbalu v Nitre partia okolo Romana Cerulíka. Klobúk dolu pred tým, že v meste vyrástol atraktívny šport, ktorý dokázal baviť ľudí i dosahovať vysoké méty. Pred ostatnou sezónou avizoval prezident klubu odchod značky K CERO, ktorý sa po zisku zlatých medailí stal skutočnosťou.
V tom momente bol osud podkošovej hry v Nitre vo hviezdach. Radosť z historického zlata sa miešala s existenčnými otáznikmi. Padne basketbal v Nitre podobne ako v Pezinku? - pýtali sa fanúšikovia.
Dnes, štyri mesiace po poslednom víťazstve partie okolo Vaišvilu, je jasné, že basketbal v Nitre pulzuje riadnym životom naďalej. Nestojí a nepadá už na jednom človeku, ale našla sa hneď skupina zanietencov, ktorí popri svojej práci - bez nároku na odmenu a na úkor svojho voľného času - zobrali si na seba bremeno profesionálneho klubu. Prvý pozitívny signál vyslal rektor SPU Imrich Okenka, obklopili ho ochotní činovníci, sponzori a svetlo sveta uzrel nový subjekt - BK Casta SPU Nitra spol. s r.o.
Vynovená Nitra nechce byť v extralige iba do počtu. Rola obhajcu jej velí opäť útočiť na vysoké priečky a prítomnosť troch nových legionárov i solídnej domácej kvality hneď na začiatku sezóny to len potvrdzuje.
Tešme sa teda spoločne. Basketbal v Nitre má nové farby aj persóny, ale cieľ zostáva rovnaký. Zabávať fanúšikov športu a zažiť krásne okamihy víťazstiev. MARTIN KILIAN

Okenka: „Chceme byť úspešní“
V deň zisku historického majstrovského titulu - 21. mája 2005, keď bolo jasné, že odchádzajúci prezident Roman Cerulík dodrží svoje slovo, vlial optimizmus do basketbalových radov rektor SPU Imrich Okenka. Doslova povedal: „Považujem si za povinnosť urobiť všetko pre to, aby tento fenomén na našej pôde pokračoval. Verím, že mužský basketbal u nás nekončí.“ Tým si však zároveň na svoje plecia uviazal veľký balvan a stal sa aj prezidentom nového klubu.
- Čo vás viedlo k tomu, aby ste nenechali basketbal padnúť?
- Bola to najmä veľmi intenzívna snaha niekoľkých jednotlivcov už od obdobia, kedy pán Cerulík deklaroval, že v nitrianskom basketbale končí. Bol to predovšetkým Juraj Polák. Bez jeho výraznej angažovanosti by sme do basketbalu nešli. Na zachovanie nitrianskeho basketbalu pozitívne vplýval aj bývalý tréner Urban, ktorý nám výrazne vlieval optimizmus a nádej. Motívom bola aj skutočnosť, že vďaka pánovi Cerulíkovi mužský basketbal v Nitre dosiahol slovenský vrchol, na zápasoch začala byť pekná návštevnosť a nechceli sme sklamať divákov. Basketbal je typický univerzitný šport, má kultivované prostredie, je to vhodná hra pre mládež. V Nitre nie je veľmi iná šanca prevádzkovať basketbal ako u nás na univerzite, tak sme sa rozhodli venovať sa tejto aktivite účinnejšie.
- Čo všetko bolo treba v lete zabezpečiť, aby basketbal v Nitre nerušene pokračoval?
- Všetko, aj basketbal, je najmä o finančných prostriedkoch. Najviac času sme venovali získavaniu reklamných partnerov. Nie je to vôbec jednoduché. Mali sme prísľub na spoluprácu aj od mesta, zatiaľ sa nič nenaplnilo. Nakoľko predchádzajúci klub sa úplne rozpadol, všetko bolo potrebné začať od začiatku. Nemali sme ani skúsenosti, ani veľa času. Všetko bolo na obetavých jednotlivcoch, ktorí do toho dávali svoj rozum, čas a aj vlastné peniaze.
- V čom spočíva pomoc univerzity klubu?
- SPU je majoritným vlastníkom spoločnosti s ručením obmedzeným BK Casta SPU Nitra, finančne však nemôže prispievať, zabezpečuje najmä prevádzkové otázky klubu. Casta a.s. bola tou firmou, ktorá výrazne pomohla, bez jej aktívnej podpory by klub nemohol začať svoju činnosť.
- Aké sú vaše očakávania a želania do novej sezóny?
- Do činnosti klubu sme doteraz dali veľa energie a času. Ideme do tohto projektu s vidinou, že basketbal v Nitre bude atraktívny a aj úspešný. Očakávame len výborné umiestnenie. Nemá význam robiť veci priemerne, aj keď v tomto prípade je to otázka dobrých hráčov, ktorých je potrebné aj adekvátne zaplatiť. Na záver by som však chcel na tomto mieste ešte raz vyzdvihnúť zásluhy pána Cerulíka, že mužský basketbal v Nitre je dobrý a aj populárny. Je len škoda, že nemá záujem s nami ďalej spolupracovať.

Nadviazať na doterajšie výsledky
Novým generálnym sponzorom nitrianskeho mužského basketbalu je spoločnosť Casta Slovakia, s.r.o., ktorá výrazne podporovala klub aj v ostatných troch rokoch. Viac podrobností prezradil zástupca spoločnosti Milan Nousek.
„Zatiaľ sme skutočne na začiatku - dúfam, že dlhodobej - spolupráce s nitrianskym basketbalom, športom, ktorý priniesol v poslednom čase obrovskú radosť fanúšikom a v nemalej miere všetkým sponzorom, firmám, ktorí sa podieľali na financovaní tohto športu. Samozrejme, tiež vzorne reprezentoval mesto a región.
Áno, nepopierame veľký záujem o angažovanie sa nielen v kultúrnom, sociálnom, ale i v športovom smere na Slovensku a hlavne v miestnom regióne, ale určite verní fanúšikovia zaiste postrehli, že firma Casta sa už aktívne podieľala v minulých rokoch na sponzorovaní nielen tohto športu v Nitre. Všetko dianie a záujem verejnosti sme sledovali, a keď sme boli oslovení vo veci prípadného sponzorovania v ďalšom ročníku, neváhali sme ani chvíľku a predložili sme ponuku byť generálnym sponzorom, čo sa premietlo i do názvu klubu - BK Casta SPU Nitra. Všetko sa odvíjalo od doterajšej spolupráce s nitrianskym basketbalom a na základe úspešných výsledkov klubu. Zároveň sme si vedomí, že športová latka sa nasadila vysoko a bude veľmi náročné v tejto práci pokračovať.
Radi by sme nadviazali na doterajšie úspechy, zaručili všetkým fanúšikom kvalitný hráčsky káder, erudovaného trénera a realizačný tím. Chceme, aby tradícia pod Zoborom ďalej pokračovala. Prajeme si tomu zodpovedajúce výsledky, kvalitnú hru a plné tribúny výborných fanúšikov,“ uviedol zástupca spoločnosti Casta Milan Nousek.
Predstavujeme generálneho sponzora klubu
Firma Casta Slovakia, s.r.o., je dcérou českej spoločnosti Casta, a.s., sídliacej v Písku. Už päť rokov pôsobí na slovenskom trhu predovšetkým v oblasti výstavby inžinierskych, priemyslových, bytových a občianskych stavieb. Zrealizovala už niekoľko stavieb, medzi nimi deväť obchodných centier Kaufland (Spišská Nová Ves, Komárno, Liptovský Mikuláš, Nové Zámky, Banská Bystrica, Michalovce, Topoľčany, Hlohovec, Levice), Tesco Pezinok, Tesco Vranov n/T., OC Košice, NAY Trnava a pripravuje ďalšie významné stavby aj v regióne Nitry.

Liga bude zaujímavá a vyrovnaná
Miroslav Marko (na snímke) už pôsobil v českej lige na lavičke USK Praha i Pardubíc, no v najvyššej slovenskej súťaži bude nováčikom. Prečo vlastne prikývol na ponuku z Nitry?
- Našiel som tu konsolidovaný klub, ktorý má svoju víziu, vysoké ciele a serióznych funkcionárov, zastrešených rektorom. Pre hráčov vedenie vytvára ideálne podmienky na tréning, regeneráciu a stravu. Výbornú atmosféru na basketbale v Nitre som dobre poznal z posledného play off. Kvitujem, že väčšina obecenstva sa sem chodí baviť, nie frfľať.
- Čo hovoríte na súčasnú skladbu tímu?
- Je treba vidieť, že prišlo ku generálnej výmene kádra, veď z nosných hráčov zostali nanajvýš dvaja. Budujeme nové mužstvo a príležitosť dostanú ďalší hráči.
- Na čo si môže Nitra trúfať?
- Verím, že na vlastnej palubovke budeme silní, ale doma bude chcieť vyhrávať každý. Sám som zvedavý, ako sa nám bude dariť vonku, kde nás väčšinou privíta búrlivá atmosféra. Liga bude určite vyrovnaná a zaujímavá. Medzi silné tímy radím určite Svit, Lučenec, Košice, Handlovú, Komárno i Spišskú Novú Ves. Nie je to ako kedysi, keď za Prievidzou či Pezinkom bola priepasť. Určite nebude núdza o prekvapenia.
- Aké rezervy vám ukázali prípravné zápasy?
- Musíme zlepšiť organizáciu hry v kritických situáciách, krívajú nám obranné doskoky a nie som spokojný so vzájomnou komunikáciou hráčov na ihrisku.
- V tíme by mala byť maximálna kvóta legionárov - traja.
- Za kľúčové považujeme mať kvalitného dirigenta hry. Spoliehali sme sa na príchod Srba Djokiča, čo nevyšlo, pretože politika agentov je niekedy nevyspytateľná. Tak sme museli odkladať rozhodnutie až do posledných dní pred ligou a verím, že si vyberieme dobre. Jovanovič na krídle je mladý hráč, ktorý má pred sebou budúcnosť, ale s kariérou len začína. Skúsený pivot Dimavičius by mal byť lídrom kolektívu v skórovaní aj v doskokoch. Ale nie je najmladší, tak je na mieste určitá opatrnosť s prehnanou minutážou.
- Čo hovoríte na úvodné vyžrebovanie?
- Začíname dvakrát na palubovke súpera a štart bude ťažký. Spišská Nová Ves je doma veľmi silná a aj v Prievidzi sme v príprave prehrali. Bude treba odovzdať stopercentné výkony a dodržať taktické pokyny.
- A vaše slová na záver?
- Za seba poviem, že urobím maximum pre úspech, ale podstatné je previesť to aj na hráčov. A samozrejme, mať aj športové šťastie a vyhýbať sa zraneniam.

Seman: „V lete sa spravil kus roboty“
Kapitán nitrianskej zlatej lode Peter Seman vo svojej kariére hájil iba farby rodného mesta. Čo hovorí na udalosti tohto leta? „Z klubu odišiel hlavný sponzor, a to je vždy kardinálna otázka. Sprvu nebola budúcnosť basketbalu jasná, ale dnes už môžeme byť všetci spokojní. Našli sa totiž ľudia, ktorí sú ochotní basketbalu venovať svoj čas, aj peniaze. Začali hľadať ďalších sponzorov a spolu s univerzitou všetko vybavovať. Založiť nový klub totiž nejde zo dňa na deň. V lete sa každopádne spravil kus roboty,“ netajil Peter Seman spokojnosť s tým, že majstrovská Nitra neupadne do zabudnutia. „Bolo treba zohnať aj nových hráčov, veď sme zostali len štyria. Dnešný káder je možno slabší ako majstrovská zostava, ale zasa silnejší ako ten, s ktorým sme vlani začínali sezónu,“ myslí si kapitán. Aké je odhodlanie v kabíne pred novým ročníkom? „O titule by sme nemali hovoriť v žiadnom prípade, optimálnym cieľom by mala byť účasť v semifinále. Veľa však záleží aj od toho, ako a či sa bude meniť káder počas sezóny. Dnes však je ťažké čokoľvek predvídať, pretože sa výrazne zmenili aj kádre ostatných tímov, v lige nastalo priam zemetrasenie, a tak nie je ľahké hrať sa na prognostika.“ A čo odkazuje nitriansky kapitán divákom? „Nech si nájdu aj tento rok čas na basketbal. My na palubovke urobíme všetko pre to, aby si na zápasoch prišli na svoje.“

Vizitka klubu
BK Casta SPU Nitra
Prezident: Imrich Okenka
Tréner: Miroslav Marko
Techn. vedúci: Pavol Horička
Lekár: Richard Polák
Masér: Richard Bečica
Štatutári s.r.o.: Juraj Polák, Miloslav Pisár, Anton Kretter.
Členovia výboru: Bohuš Kaliarik, Jozef Mečiar, Ivan Janko, Ľuboš Gál.
Hala: ŠH SPU, kapacita 1200 os.
Vstupné: 40 Sk, zľavnené 20 Sk.

Letné zmeny v kádri
Prišli: Dimavičius (Houseři Brno), Lutovský, Červenka, Krkoš, Brliť (všetci Levice), Jovanovič (Srbsko a ČH), Vrabec (jun.).
Odišli: Vaišvila (Kečkemét, Maď.), Crenshaw (USA), Smiljanič (?), Tomek (Prostějov), Fapšo (Inter), Páleník (štúdium v USA), Dura (Komárno), Cehula (Levice?), Kačáni (?).

11 Peter SEMAN
krídlo, 189 cm, 84 kg
nar. 2. 8. 1977 v Nitre
Doterajšie kluby: Nitra
Najväčšie úspechy: titul a bronz s Nitrou
Prezývka: Símen
Stav: ženatý, manželka Alexandra, „na deťoch pracujeme“
Uznávaný basketbalista: Jason Kidd
Obľúbené jedlo, nápoj: vyprážaný syr, hranolky, cola, minerálka
Hudobný interpret: U2, Travis
Čo pozerá v televízii: kriminálky
Kde bol na dovolenke: na Sardínii
Prečo hrá za Nitru: „lebo Nitra je majster Slovenska“

7 Viliam RIDZOŇ
krídlo, 191 cm, 87 kg
nar. 27. 5. 1975 v Bojniciach
Doterajšie kluby: Prievidza, Pezinok, Komárno, Nitra
Najväčšie úspechy: dva tituly s Pezinkom, titul s Nitrou
Prezývka: Vilo, Vilibald
Stav: slobodný, priateľka Ladislava
Uznávaný basketbalista: Michael Jordan
Obľúbené jedlo, nápoj: talianske cestoviny, džúsový strik
Hudobný interpret: Guns'n'Roses, Bon Jovi, Him
Pozerá v TV: Spektrum, Animal planet, Discovery channel
Kde bol na dovolenke: na Malorke
Prečo hrá za Nitru: „sľúbil som to Jurajovi Polákovi“

10 Jozef VOJTEK
pivot, 204 cm, 103 kg
nar. 16. 4. 1985 v Handlovej
Doterajšie kluby: Handlová, Inter, Nitra, Prievidza
Najväčšie úspechy: titul s Nitrou
Prezývka: Vojs
Stav: „zložitá otázka“
Uznávaný basketbalista: Tracy McGrady, Dwayne Wade
Obľúbené jedlo, nápoj: čína na všetky spôsoby, malibu
Hudobný interpret: Mobb Deep, Cappadona
Čo pozerá v televízii: hudobné, športové, vzdelávacie programy, ale „neohrnie nosom ani nad dobrým filmom“
Kde bol na dovolenke: v Ha-city
Prečo hrá za Nitru: „lebo tu je Miro“

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

5 Roman MARKO
rozohrávač, 193 cm, 88 kg
nar. 4. 9. 1986 v Prahe
Doterajšie kluby: Prievidza, Nitra
Najväčšie úspechy: majster SR v žiakoch, kadetoch (Prievidza) i mužoch (Nitra)
Prezývka: Jahňa
Stav: slobodný, priateľku nemá
Uznávaný basketbalista: Allen Iverson
Obľúbené jedlo, nápoj: palacinky, coca-cola
Hudobný interpret: 2Pac
Čo pozerá v televízii: športy, hudba, VyVolení, filmy
Kde bol na dovolenke: nikde
Prečo hrá za Nitru: „lebo je tu fajn“

12 Darius Dimavičius
pivot, 206 cm, 100 kg
nar. 8. 4. 1968 v Litve
Doterajšie kluby: je ich veľa, naposledy Larisa (Gr.), Brno
Najväčšie úspechy: bronz s Litvou na OH 1992 v Barcelone
Prezývka: Dimo
Stav: ženatý, manželka Džineta, dcéry Evelina (19) a Justina (8)
Uznávaný basketbalista: Arvidas Sabonis
Obľúbené jedlo, nápoj: špagety, minerálka
Hudobný interpret: Creed
Čo pozerá v televízii: filmy
Kde bol na dovolenke: v Turecku
Prečo hrá za Nitru: „je to pre mňa nová výzva“

14 Dejan Jovanovič
krídlo, 203 cm, 91 kg
nar. 10. 4. 1984 v Bijeljine (Bosna a Hercegovina)
Doterajšie kluby: KK FMP Železnik (predmestie Belehradu)
Najväčšie úspechy: juniorský majster Srbska a Čiernej Hory
Prezývka: –
Stav: slobodný, priateľka Julija
Uznávaný basketbalista: Penny Hardaway
Obľúbené jedlo, nápoj: morčacie, ryža, obyčajná voda
Hudobný interpret: Nelly, R Kelly, Jay-Z, 2Pac
Čo pozerá v televízii: šport, Animal planet
Kde bol na dovolenke: bol doma s priateľkou
Prečo hrá za Nitru: „aby som zažil úspešnú sezónu“

9 Andrej Červenka
rozohrávač/krídlo, 197 cm, 94 kg
nar. 5. 11. 1984 v Leviciach
Doterajšie kluby: Levice, Freiburg (Nem.)
Najväčšie úspechy: juniorský majster Slovenska
Prezývka: Aďo
Stav: slobodný, priateľka Ivka
Uznávaný basketbalista: Kobe Bryant
Obľúbené jedlo, nápoj: čína, šivarina
Hudobný interpret: Mobb Deep
Čo pozerá v televízii: televízne noviny, športové programy
Kde bol na dovolenke: v Bulharsku
Prečo hrá za Nitru: „lebo majster má vysoké ambície“

6 Ladislav Lutovský
pivot, 200 cm, 96 kg
nar. 22. 3. 1975 v Leviciach
Doterajšie kluby: Levice, Trenčín, Ústí nad Labem
Najväčšie úspechy: 3. miesto v slovenskej lige
Prezývka: Laco
Stav: ženatý, manželka Hedviga
Uznávaný basketbalista: MJ
Obľúbené jedlo, nápoj: cestoviny, minerálka
Hudobný interpret: Eagles, U2
Čo pozerá v televízii: televízne noviny
Kde bol na dovolenke: nikde
Prečo hrá za Nitru: „chcem vyhrať ligu“

15 Branislav Brliť
krídlo/pivot, 205 cm, 90 kg
nar. 7. 1. 1985 v Bratislave
Doterajšie kluby: Inter, Levice
Najväčšie úspechy: majster SR v kadetoch, junioroch (Inter) a mladých mužoch (Levice)
Prezývka: Boco
Stav: slobodný, priateľka Katka
Uznávaní hráči: Tayshaun Prince, Michael Jordan
Obľúbené jedlo, nápoj: morčacie na nivovej omáčke, hranolky, kola+fanta (mix)
Hudobný interpret: Viktor Hazard
Čo pozerá v televízii: VyVolení, Medzi nami
Kde bol na dovolenke: potulky po Slovensku
Prečo hrá za Nitru: „ľahšie budem zvládať školu“

4 Ján Krkoš
pivot, 205 cm, 112 kg
nar. 27. 12. 1974 v Leviciach
Doterajšie kluby: Levice, Inter
Najväčšie úspechy: striebro s Interom
Prezývka: John
Stav: slobodný, priateľka Katka
Uznávaný basketbalista: Michael Jordan
Obľúbené jedlo, nápoj: „vepřo - knedlo - zelo“, cola, fanta, sprite
Hudobný interpret: nemá
Čo pozerá v televízii: všetko, čo sa dá pozerať
Kde bol na dovolenke: v Chorvátsku
Prečo hrá za Nitru: „lebo chcem medailu“

8 Michal Vrabec
rozohrávač, 186 cm, 82 kg
nar. 29. 11. 1986 v Nitre
Doterajšie kluby: Nitra
Najväčšie úspechy: zatiaľ na ne len čaká
Prezývka: Kamil
Stav: slobodný, priateľka Idka
Uznávaný basketbalista: Jason Kidd
Obľúbené jedlo: vyprážané šampiňóny
Obľúbený nápoj: pomarančový džús
Hudobný interpret: System of a Down
Čo pozerá v televízii: športové prenosy
Kde bol na dovolenke: nikde, vlani v Chorvátsku
Prečo hrá za Nitru: „vo veľkom basketbale len začínam a verím, že môžem napredovať“

V čase uzávierky boli na skúške v klube dvaja Američania. O tom, ktorý a či bude angažovaný, sa len má rozhodnúť.

Joe Nixon
rozohrávač/krídlo, 195 cm, 90 kg
nar. 7. 7. 1980 v Indiane
Doterajšie kluby: DePauw University, Zenica (Bosna a Hercegovina), Rompetrol Bukurešť (Rumunsko), Rah Ahan (Irán)

Rahsaan Ames
rozohrávač, 184 cm, 84 kg
nar. 17. 6. 1978 vo Philadelphii
Kluby minulej sezóny: Philadelphia Fusion, Pennsylvania Pit Bulls (profesionálna súťaž ABA)

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 7. Už len dnes: Predplatné SME.sk za jedinečnú cenu 30 eur
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 2. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 3. Nadácia COOP Jednota zatraktívňuje regióny
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 5. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 6. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 7. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok
 8. Zavedenie novej dane ohrozuje energetickú bezpečnosť Slovenska
 1. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 5 853
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 4 609
 3. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 2 368
 4. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 2 212
 5. Sardínia ukáže iné Taliansko. Oviec má raz toľko než obyvateľov 1 818
 6. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 1 660
 7. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 453
 8. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 341

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Kľak
 2. Ján Škerko: Do našej slnečnej sústavy politických strán prišla nová „modrá“ planéta, ktorú predstavil Mikuláš Dzurinda
 3. Post Bellum SK: Obete holokaustu nie sú len číslami, majú svoje mená
 4. Zuza Kumanova: Nezabudnúť na holokaust je povinnosťou nás všetkých
 5. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane
 6. Norbert Skoupa: Čo ma naučil prvý rok behu
 7. Miro Jankes: Januárové obrázky (2023)
 8. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan)
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 575
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 17 966
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 921
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 887
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 5 019
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 596
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 496
 8. Věra Tepličková: Doktor Bukovský vyhral prvostupňový súd s blogerom 3 287
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

ilustračné

Autá blokovali chodník.


50m
Poliklinika NSK Šaľa

Na župe sú pochybnosti ohľadom zmluvy, uzavretej s firmou MONT-MG.


2 h
Ilustračná fotografia.

Prinášame veľký prehľad rodičovských príspevkov a dávok.


4 h
Kolotoč zostane, z ihriska bude pikniková lúka.

Z dvoch etáp je jedna. Práce majú byť hotové v novembri.


4 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vírus pre zviera znamená istú smrť. Účinná terapia ani vakcína zatiaľ neexistujú.


24. jan

Páchatelia rozprávali po poľsky.


21 h

Skúšajú poistné ventily na vypustenie pary.


24. jan

Poškodením majetku a krádežou peňazí vznikla majiteľom celková škoda viac ako 3 000 eur.


25. jan

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Kľak
 2. Ján Škerko: Do našej slnečnej sústavy politických strán prišla nová „modrá“ planéta, ktorú predstavil Mikuláš Dzurinda
 3. Post Bellum SK: Obete holokaustu nie sú len číslami, majú svoje mená
 4. Zuza Kumanova: Nezabudnúť na holokaust je povinnosťou nás všetkých
 5. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane
 6. Norbert Skoupa: Čo ma naučil prvý rok behu
 7. Miro Jankes: Januárové obrázky (2023)
 8. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan)
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 575
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 17 966
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 921
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 887
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 5 019
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 596
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 496
 8. Věra Tepličková: Doktor Bukovský vyhral prvostupňový súd s blogerom 3 287
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu