Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Fackujú jedného súpera za druhým

Na hokejovej scéne nič nové - Nitra naďalej fackuje jedného súpera za druhým. Deväť bodov z troch zápasov, pričom dva sa hrali na ľade súperov, nepotrebuje žiadne ďalšie komentáre.

MsHK Žilina - HK Dynamax Nitra 1:3 (1:0, 0:1, 0:2). Žilinčania začali proti lídrovi výborne a Fikrt sa mal čo obracať. V 8. min. ho však blafákom prekonal Krajči. Ďalší gól Hreusa rozhodca neuznal. Nitrania od úvodu druhej tretiny zlepšili pohyb a strela Podstaveka znamenala vyrovnanie. Hostia boli aj naďalej lepší, góly ale strieľali až v záverečnom dejstve, keď na Vozdeckého švih do ľavého vinkla domáci brankár nestačil. Štyridsaťdva sekúnd pred koncom sa domáci odhodlali k power play, ale osem sekúnd záverečným hvizdom ju ukončil strelou do opustenej brány nestarnúci Vlk.
Rozhodoval Jung, vylúčení 9:11, 1567 divákov.
Góly: 8. Krajči - 24. Podstavek (Milo, S. Saliji), 47. Vozdecký (Vlk, Fikrt), 60. Vlk (Štefanka, Milo).
Rozhodoval Jung, vylúčení na 2 min. 9:11, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, 1567 divákov.
HK Dynamax: Fikrt - Majeský, J. Kováčik, Hruška, Milo, Švarný, Vlk, Petrina - Kolník, Chrenko, Kmeč - M. Kováčik, Kollár, S. Saliji - Vozdecký, Štefanka, Čacho - Podstavek, Mihálik, G. Saliji.
Karol Kolečáni, asistent trénera: Trúfali sme si bodovať, prvú tretinu sme však odohrali veľmi zle. Po dôraznom dohovore v kabíne sme hru vyrovnali a nakoniec vďaka bojovnosti a Fikrtovi zápas vyhrali.
HC Košice - HK Dynamax Nitra 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Košičania síce začali aktívnejšie, lenže Nitrania boli v defenzíve pozorní a Račko ich tiež neraz podržal. Naopak, v polovici úvodnej tretiny zabudli domáci obrancovia na M. Kováčika a ten otvoril skóre. Stavjaňovi zverenci mohli svoje vedenie aj poistiť, ale Vozdecký s Milom v šanciach úspešní neboli. Hostia doslova školili svojho súpera v druhej tretine, lenže gól streliť nedokázali aj preto, že Kollár tri svoje príležitosti nevyužil. Takmer im však k nemu pomohol v 32. min. brankár Petrík, ktorého trafil puk odrazený od mantinelu. Výsledku dal konečnú bodku v záverečnej časti hry pri presilovke Kmeč, pretože železiari trafili už iba žrď.
Góly: 10. M. Kováčik (Kollár, Milo), 42. Kmeč (Majeský, Chrenko).
Rozhodoval Jakubec, vylúčení 2:5, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 2000 divákov.
HK Dynamax: Račko - J. Kováčik, Majeský, Milo, Hruška, Švarný, Vlk, Petrina - Kolník, Chrenko, Kmeč - M. Kováčik, Kollár, Mihálik - Vozdecký, Štefanka, Čacho - Pupák, Podstavek, S. Saliji.
Karol Kolečáni, asistent trénera: Chlapci podali veľmi dobrý výkon a s ich hrou i výsledkom sme spokojní. Pochváliť môžem nielen obranu, ale aj brankára Račka.
HK Dynamax Nitra - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (0:0, 2:0, 2:1). Začalo sa spomienkou na zosnulého Ivana Harvánka a potom sa Nitrania pustili do súpera, ktorý ich v doterajšom priebehu dokázal zdolať ako jediný. Gólman Liptákov Falter však každým zákrokom rástol, recept na jeho prekonanie našiel až Kollár, ktorý sa v 26. min. presadil zblízka. O chvíľu zvyšoval na 2:0 J. Kováčik a nálada začala gradovať aj v hľadisku. Hostia mohli korigovať v presilovke, ale Trochta na Račka nevyzrel. V poslednej tretine dobre hrajúca Nitra dokumentovala prevahu ďalšími gólmi, v závere však zamrzela hrúbka, po ktorej prišiel Račko zbytočne o druhý „shut-out“ v sezóne.
Góly: 26. Kollár (Petrina), 28. J. Kováčik (Kolník, Kmeč), 44. Milo (Podstavek), 51. Vlk (Čacho) - 57. Trochta.
Pred 4 680 divákmi rozhodoval Willeberg (Švéd.), vylúčenia 7:4, presilovky a oslabenia 0:0.
Karol Kolečáni, asistent trénera: V prvej tretine nám chýbala väčšia agresivita, akoby malo víťazstvo prísť samé. Potom sa ale naša hra zlepšila, po prvom góle sme sa dostali do pohody a dotiahli zápas do víťazného konca.
Ostatné výsledky 11. kola: Žilina - Slovan 1:1, Zvolen - Skalica 4:1, Trenčín - Martin 6:0, Poprad - Košice 2:0.
10. Martin 11 2 0 1 0 8 12:35 7
Ďalší program - 7. 10. Martin - Nitra, 9. 10. Nitra - Skalica.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  3. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  4. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  5. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  9. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Hrozivý faul Réwaya na Kollára. Otras mozgu i ospravedlnenie

Nitra nevyužila osem presiloviek, predsa bodovala ôsmykrát v rade.

Škaredý pohľad na ležiaceho Kollára po faule Réwaya v 45. minúte. Košičan spravodlivo schytal trest do konca zápasu.