Líder mal namále, žochári prvýkrát doma

III. liga: MFK Topvar Topoľčany - Spartak Vráble 2:0 (1:0). Góly: 10. Teplanský, 79. Frťala. Začalo sa opatrne a s nepresnosťami.

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Vráble 2:0 (1:0)
Góly: 10. Teplanský, 79. Frťala.
Začalo sa opatrne a s nepresnosťami. Prvú šancu si domáci vypracovali v 10. min., keď po rohovom kope Budaya otvoril skóre stretnutia presnou hlavičkou Teplanský. Prvú strelu hostí vyslal v 16. min. Maťo, ale domáceho brankára Neuschla neohrozila. Vráble zvýšili obrátky, ale prejsť cez domácu obranu bolo nemožné. Domáci mohli pridať gól z nepriameho kopu, ale strela Mihálika preletela tesne nad bránu. Do druhého polčasu nastúpili hostia s jediným cieľom - vyrovnať. V 52. min. sa vyznamenal opäť domáci brankár, keď si správne načasoval vybehnutie na atak Tomana. V 69. min. Topoľčany mohli pridať druhý gól, lenže striedajúci Murko slabo vystrelil a Vojteka neohrozil. Druhý gól MFK Topvar dosiahol v 75. min. po dorážke J. Mucha, ale pre postavenie hráča mimo hry gól neplatil. Ale už o štyri minúty bol rozdiel predsa len dvojgólový, keď Frťala po úniku zvýšil skóre. V závere hostia vrhli všetky sily do útoku a v 89. min. si vybojovali pokutový kop, ale na radosť domácich Slíž trafil len pravú žrď. Topoľčany si za bojovnosť zaslúžene vybojovali prvé tri body na domácom ihrisku.
R Černek, bez kariet, 327 divákov.
MFK TOPVAR: Neuschl - Buday, Teplanský, Bačík, Mihálik - Čuhák, Matušík, J. Mucha, Miškov (61. Mrázik) - Candrák (78. Murko), Frťala (85. M. Mucha). Tréner A. Farkaš. SPARTAK: Vojtek - Slíž, Poláček, Husár, Sepeši, Gyepes, Ürge, Maťo, Ágh (40. Kuťka), Toman, Drienovský. Tréner J. Kollárik. JAROSLAV ŠUPA

FKM Nové Zámky - ŠK Eldus Močenok 1:2 (1:0)
Góly: 5. Dobrý - 81. Krbúšik, 86. Babic.
Zápas mal nečakaný úvod. Líder, ktorý inkasoval v prvých deviatich kolách iba raz, prehrával v Nových Zámkoch od 5. min po góle Dobrého, ktorý z vnútra šestnástky napálil pod brvno a Fišan nemal šancu. Domácich gól povzbudil, dôrazne a obetavo bránili a Močenčanov skoro celý prvý polčas držali na uzde. K strele z diaľky sa odhodlal Klučka a Fišan loptu radšej vyrazil na roh. Na opačnej strane riešil Madarász rovnako situáciu po priamom kope Pavloviča, ktorý o chvíľu trafil z uhla bočnú sieť. V závere polčasu si Bernáth poradil s Pisklom, no jeho strelu gólman Nových Zámkov nohami vyrazil. Prvý polčas stál domácich veľa síl, hráči Eldusu však svoje šance zahadzovali. Hneď po obrátke mohol vyrovnať Bernáth, vzápätí Hejčík, a iba rohy sa kopali po akciách Nozdrovického a Bernátha. Čo sa lídrovi dlho nedarilo, dokázali striedajúci hráči v poslednej desaťminútovke. Najskôr Krbúšik po štyroch minútach na ihrisku po zemi vyrovnal, aby o päť minút nato zrazil Nové Zámky na kolená Babic, ktorého nechali domáci úplne samého vnútri šestnástky.
Rozhodoval Paulovič, ŽK: Hlavačka - Pavlík, 300 divákov.
FKM: Madarász - Hlavačka, Piskla (89. Cvik), Zsák, Guldan, Mach, Vadkerti, Dékány (84. Fehérvári), Klučka (75. Polgár), Lovász, Dobrý. Tréner V. Polák. ELDUS: Fišan - Nozdrovický, Štefanka, Andrášik, Paľo - Pavlovič (77. Krbúšik), Pavlík, Palic (46. Babic), Čambal - Vondra (33. Hejčík), Bernáth. Tréner R. Jež. MARIÁN DRAGÚŇ

KFC Majorka Komárno - Matador Púchov B 0:0
Komárňanci nastupovali v mierne zlepšenej nálade, nakoľko prístup kompetentných sa za posledný týždeň zlepšil, ale káder tímu už meniť nemožno. Domáci začali voči súperovi z vyšších priečok tabuľky nebojácne a hneď v úvode kopal Bagin priamy kop z 20 m, ale Stehel bol pripravený. Následne centroval Bagin na Kozáčika a jeho volej smeroval znova do rúk brankára. Hostia pohrozili Novisedlákom, ale Kökényesi stihol vypichnúť na roh. V závere polčasu zahral domáci kapitán Kökényesi na hranici 16-ky nepochopiteľne rukou, ale Nátherov pokutový kop smerujúci k pravej žrdi Herko vytlačil na roh. Nebezpečná situácia sa opakovala na opačnej strane, keď po prihrávke Tótha pred dobiehajúcim Jozefíkom musel Stehel loptu vyhlavičkovať. Druhý polčas sa odvíjal v podobnej réžii, keď ani jedno z mužstiev si nedokázalo vytvoriť dobrú šancu na skórovanie a zaujala len prihrávka Madaru na Šnegoňa, po jeho hlavičke bol zase na mieste Herko. Na druhej strane po prihrávke Kürthyho na Bagina jeho ľavačka z hranice päťky išla nad. V závere strieľaný center Holčíka prešiel pozdĺž celej brány domácich, a tak výsledok už ostal nezmenený. Domáci získali prvý bod, ktorý im môže pomôcť pozdvihnúť sebavedomie.
Pred 100 divákmi rozhodoval Formel, ŽK: Bagin, Kökényesi, Kozáček, Kurthy - Pavlovič, Veng.
KFC: Herko - Agg, Meleg (46. Hronec), Kapusňák (84. Slatina), Sklenář, Kökényesi, Tóth (68. Kürthy), Kozáček, Richtárik, Bagin, Jozefík. Tréner K. Múčka. ANTON LITTVA

MFK Vrbové - JCP Štúrovo 1:0 (0:0)
Gól: 47. Uváčik.
Úvod stretnutia patril hosťom, keď v priebehu niekoľkých minút zahrávali dva rohové kopy. Už v 5. min sa na Sedláčka rútil Kušpál, domáci gólman jeho šancu zlikvidoval. V podobnej príležitosti boli v 12. min domáci, Kubiš sa nepresadil cez Proházku. Do samostatného úniku sa v závere prvého polčasu dostal Kamas, zbrklo však vystreli už zo 17 metrov a tak prvý polčas skončil bezgólovo. Po zmene strán sa začali viac presadzovať domáci. V 47. min nahrával Kubiš Uváčkovi a ten sa z päťky nemýlil - 1:0. Kubiš mohol aj skórovať, tiesnený dvoma obrancami však len tesne minul tyč hosťujúceho brankára. Domáci mohli o jednogólové vedenie prísť hneď dvakrát. Najskôr v 68. min zachraňoval odkopom na päťke Adamec, v 70. min po skrumáži pred Sedláčkovou bránou zazvonila horná žrď. Záver však predsa len patril domácim. Uváčik mohol poistiť víťazstvo v 82. min, ale zo šiestich metrov poslal loptu popri ľavej tyči. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo, a tak Vrbové aj po 10. kole zostáva stále s nulou v kolónke prehier.
Pred 480 divákmi rozhodoval Divéky, ŽK: Sciranka, Vlado, Sedláček, Koyš - Kamas, Hanák, Gavroň, Kušpál.
JUHCELPAP: Proházska - Jurga, Maršál, Harhovský, Vrtiel - Gavroň, Tárnyik, Kamas (65. Slezák), K. Balázs - Hanák, Kušpál. Tréner L. Totkovič. Peter Sedláček

Jaslovské Bohunice - Prievidza 0:1 (0:0), 72. Pekár.
Lednické Rovne - Nové Mesto 0:2 (0:1), 40. Omasta, 75. M. Bogora.
Myjava - Dolné Vestenice 0:0.
Nemšová - Bánovce n/B. 4:0 (1:0), 1. Valachovič, 55. Ďuriš, 75. Suchý, 78. Vavruš.

1. Eldus Močenok 10 9 1 0 23:2 28 (+16)
2. Vrbové 10 6 4 0 26:8 22 (+4)
3. Nové Mesto 10 7 1 2 15:6 22 (+10)
4. D. Vestenice 10 4 5 1 10:7 17 (+5)
5. Led. Rovne 10 5 1 4 25:16 16 (-2)
6. Štúrovo 10 5 0 5 17:12 15 ( 0)
7. Topoľčany 10 4 3 3 12:9 15 ( 0)
8. Myjava 10 4 3 3 13:13 15 (-3)