Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Olejári stále na čele pelotónu

V nitrianskom hokeji striedavo - oblačno. Po dobre rozohranej partii v Poprade sa líder napokon spod Tatier vracal naprázdno, z domácich zápasov však vyťažili olejári štyri body a naďalej kraľujú extralige.

HK ŠKP Poprad - HK Dynamax Nitra 4:3 (0:3, 4:0, 0:0). Šláger kola priniesol vynikajúci a dramatický hokej. Už v 4. minúte Halaj nedokázal skórovať do poloprázdnej bránky, vzápätí počas oslabenia unikol Kollár s Kolníkom a Nitra viedla. V 10. min. po rýchlej akcii pridali hostia druhý a o minútu aj tretí gól, ktorý brankára Kožucha vyhnal na striedačku. V druhej tretine však prišiel dokonalý zvrat a domácim pomohol rýchly gól v jej úvode. Obraz hry sa od tohto okamihu zmenil a zvýšená aktivita priniesla Popradčanom ďalšie dva góly, po ktorých sa i Račko porúčal z ľadu. Ani Fikrt si však čisté konto dlho neudržal. Aj záverečná tretina priniesla dramatický hokej, gól ale už nepadol.
Góly: 21. Škovira, 27. Kroták, 29. Zavacký, 35. Mašlonka - 5. Kolník (Kollár), 10. Kmeč (S. Saliji, Chrenko), 11. Mihálik (G. Saliji, Pupák).
Rozhodoval Ország, vylúčení na 2 min. 9:9, presilovky 0:0, oslabenia 0:1, 3255 divákov.
HK Dynamax: Račko (29. Fikrt) - Petrina, Majeský, Milo, Hruška, Švarný, Vlk - S. Saliji, Chrenko, Podstavek - Kolník, Kollár, Kmeč - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Mihálik, G. Saliji.
Antonín Stavjaňa, tréner: Našich hráčov už akoby ťažila šnúra bez prehry, ktorú sme ťahali. Poprad je skúsené mužstvo, ktoré hralo veľmi dobre v strednom pásme a pri mantineloch. Nie je náhoda, že sa drží na špici. - juh -
HK Dynamax Nitra - MsHK Žilina 0:0. Najlepšie strieľajúce mužstvo súťaže si tentoraz gólové konto prekvapujúco nevylepšilo. Hoci Nitrania dreli od začiatku zápasu, žilinský betón sa im nedarilo lámať podľa predstáv. A ak sa cez obranný val predsa presadili, všetko, čo prešlo, pochytal vynikajúci Lipovský v bránke hostí. Olejári postupne okresali zostavu na tri päťky, nitriansky tlak silnel, no súper sa často bránil i za cenu vyhadzovania pukov. Keďže ani v poslednej tretine sa šance Čacha, Kmeča a Kolníka, resp. Gálika gólom neskončili, išlo sa do predĺženia, víťaza sme však nenašli ani v ňom.
Pred 3606 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčení 2:3, presilovky a oslabenia 0:0.
HK Dynamax: Fikrt - J. Kováčik, B. Majeský, Milo, Hruška, Švarný, Vlk, Petrina - S. Saliji, Chrenko, Kmeč - Kolník, Kollár, Podstavek - Vozdecký, Štefanka, Čacho - Pupák, J. Mihálik, G. Saliji.
Antonín Stavjaňa, tréner: V takýchto zápasoch treba privodiť zvrat zvýšenou bojovnosťou a niekedy sa zvykne podariť šťastný gól. Strata nás samozrejme mrzí, nič sa však nedeje, ideme ďalej. ŠTEVO KORMAN
HK Dynamax Nitra - HC Košice 2:1 (0:0, 2:1, 0:0). Pod Zobor prišiel po dlhšom čase súper, ktorý nemyslel iba na bránenie. Košice potvrdzovali chýry o lepšiacej sa fazóne, najväčšiu šancu spálil Jenčík, za domácich kontrovali J. Kováčik a Štefanka. Hneď skraja druhej časti ale východniari doplatili na vylúčenie Laža, keď presilovku Nitry využil Kollár a na 2:0 zvyšoval po nahodenom puku od modrej v 27. min. Majeský. V súbojoch sa postupne začalo priostrovať, pribúdali aj vylúčenia na oboch stranách a pred druhou sirénou Podhradský v početnej prevahe piatich proti trom vykresal iskierku nádeje pre Košice. V poslednej tretine mieril hosťujúci Slovák do hornej žrde, no potom sa Nitrania začali riadiť heslom, že najlepšia obrana je útok. Šance Kmeča, M. Kováčika, Kollára a Štefanku ale Petrík pochytal, a hoci 54 sekúnd pred záverom východniari odvolali brankára, olejári si dôležité víťazstvo ustrážili.
Góly: 22. Kollár, 27. Majeský - 39. Podhradský.
Pred 4131 divákmi rozhodoval Mihálik, vylúčenia 5:4, Kledrowetz a Hvila OT 10 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
HK Dynamax: Fikrt - J. Kováčik, Majeský, Milo, Hruška, Švarný, Vlk, Petrina - Podstavek, Chrenko, Kmeč - Kolník, Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, Štefanka, Čacho - S. Saliji, Mihálik, G. Saliji.
Antonín Stavjaňa, tréner: Košice majú čo sa hráčskeho kádra týka ďaleko lepšie mužstvo, hráčov sme sa snažili proti kvalitnému súperovi vyhecovať. Každá akcia hostí zaváňala šancou, nasadením ako v play off sme ale zápas zvládli. Tentoraz to bolo o srdiečku a disciplíne. ŠTEVO KORMAN
Ostatné výsledky 19. kola: Skalica - Slovan 1:3, Zvolen - Martin 5:2, Trenčín - L. Mikuláš 1:2, Poprad - Žilina 0:1.
10. Martin 19 4 0 1 1 13 32:60 13
Ďalší program - 28. 10. L. Mikuláš - Nitra, 30. 10. Nitra - Martin.

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Do základných škôl testovanie nepustíme, avizuje nitrianska radnica

Už dnes je isté, že odberné miesta v Nitre nebudú kopírovať miestnosti z volebných okrskov.