Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Hokejisti pokorili ako prví stovku

Na nitrianskych hokejistov čakal týždeň s náročnými súpermi. „Olejári“ obstáli so cťou, ale po nedeľňajšej prehre v Poprade klesli na druhé miesto v tabuľke.

HK Dynamax Nitra - Dukla Trenčín 0:0 po predĺžení. Súboj najefektívnejšej ofenzívy s najpevnejšou obranou priniesol bojovný hokej bez gólov. Domáci od začiatku pri svojej útočnej snahe narážali na dobre sformované rady vojakov, ktorí však pozorne strážili obrannú modrú a paradoxne, z viacerých kontier mala spočiatku lepšie šance Dukla, no Lakosil sa pri premiére v nitrianskej bráne uviedol na jednotku. Najväčší potlesk zožal domáci gólman v 28. min. po zlikvidovanom blafáku Húževku. V závere neprinieslo gól ani ostreľovanie bránky hostí Kováčikom a Kollárom a stav sa nemenil ani v predĺžení, ktoré sa odohralo v trenčianskej tretine.
Pred 2960 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčenia 4:3, presilovky a oslabenia 0:0.
HK Dynamax: Lakosil - B. Majeský, Hruška, Milo, Strapko, Vlk, Švarný, Petrina - Vozdecký, Chrenko, Kmeč - Kolník, Kollár, M. Kováčik - Pupák, Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Mihálik, Musil.
Karol Kolečáni, asistent trénera: Súper hral pozorne v obrane, z ktorej vyrážal do útoku, dobýjanie betónovej obrany Trenčína nás stálo strašné množstvo síl. Chalani preukázali obrovskú snahu, postupne si vytvárali tlak, no keďže Hála aj Lakosil boli stopercentní, skončilo sa to 0:0.
Slovan Bratislava - HK Dynamax Nitra 2:4 (1:1, 0:2, 1:1). Nemecký rozhodca nasadil od začiatku prísny meter a domáci využili svoju druhú presilovku na to, aby šli do vedenia. Nitranov to nezlomilo a ešte do konca tretiny vyrovnali. V polovici zápasu začal svoj veľký výkon korunovať prvým z gólov Kolník, ktorý využil početnú výhodu Nitranov 5 na 3 a dostal svoj tím do vedenia. Slovanisti síce protestovali, že gól bol dosiahnutý korčuľou, nemecký arbiter ho ale uznal. Už po 90 sekundách sa „Koma“ tešil opäť, ale ani to mu nestačilo a na začiatku záverečnej časti hry zaznamenal hetrik, čím hostia stým presným zásahom v sezóne vyhrávali o tri góly. Lakosil potom svoj tím niekoľkokrát podržal, a tak Slovan stačil v presilovke 5:3 skóre už iba znížiť.
Góly: 3. Hujsa, 59. Nemčický - 18. J. Mihálik (T. Chrenko, Kmeč), 29. Kolník (T. Chrenko, Milo), 31. Kolník (Millo, Kollár), 41. Kolník (Hruška, M. Kováčik).
Rozhodoval Schütz (Nem.), vylúčení na 2 min. 13:17, Jánoš na 10 min., Ďurák 5+DKZ, presilovky 2:2, oslabenia 0:0, 4600 divákov.
HK Dynamax: Lakosil - Milo, Švarný, Petrina, Vlk, Majeský, Hruška - Kollár, Kolník, M. Kováčik - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Mihálik, T. Chrenko, Kmeč - Pupák, S. Saliji, Musil.
Antonín Stavjaňa, tréner: Hokej sa divákovi musel páčiť, pretože pred oboma bránami bolo dosť vzruchu aj šancí. Dostali sme síce rýchly gól, ale potom sme strelili štyri, čo bol základ nášho úspechu.
HK Tatravagónka ŠKP Poprad - HK Dynamax Nitra 4:2 (2:1, 2:0, 0:1). V šlágri kola už 59. sekunde prekonal Kožucha Milo, lenže o pár minút bolo vyrovnané. Popradský gólman si neskôr poradil so šancami M. Kováčika a T. Chrenka. Oba tímy predvádzali výborný hokej s množstvom šancí na oboch stranách. V 15. min. sa domáci počas presilovky ujali vedenia a v úvode druhej časti hry Popradčania využili svoju druhú presilovku, keď po strele Pavlička Lakosil neudržal puk, ktorý oblúčikom padol za jeho chrbát. V 27. min. sa ocitol zoči-voči Kožuchovi Musil, ale domáci gólman jeho strelu kryl a vzápätí nato predviedol to isté Lakosil po strele Škoviru. Osamotený Pavličko vyhnal brankára Nitry na striedačku a ŠKP kontrolovali vývoj stretnutia. Nitrania v závere duelu vsadili všetko na útok, ale Fikrt postupne vychytal gólové šance Škoviru, Halaja a Zavackého. Minútu pred koncom zabezpečil kozmetickú úpravu výsledku Chrenko.
Góly: 5. Segľa, 15. Kroták, 23. a 29. Pavličko - 1. Milo (Kolník, M. Kováčik), 60. T. Chrenko (Vlk, Milo).
Rozhodoval Lokšík, vylúčení na 2 min. 8:10, Valečko 2x10 min., presilovky 2:1, oslabenia 0:0, 3282 divákov.
HK Dynamax: Lakosil (29. Fikrt) - B. Majeský, Strapko, Milo, Hruška, Vlk, Švarný, Petrina - J. Mihálik, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Musil, S. Saliji.
Karol Kolečáni, asistent trénera: Diváci videli dobrý zápas, avšak pre nás s nešťastným koncom. O výsledku rozhodla koncovka, v ktorej domáci boli efektívnejší, pretože my sme aj vyložené šance pozahadzovali.
Ostatné výsledky 35. kola: Košice - Zvolen 4:1, Martin - Slovan 4:2, Žilina - Trenčín 0:1, L. Mikuláš - Skalica 1:2.
1. Poprad 35 18 2 6 1 8 82:60 64
2. Nitra 35 19 0 6 1 9 102:72 63
3. Trenčín 35 18 0 6 2 9 74:51 60
4. Košice 36 16 2 3 0 15 98:81 55
5. Žilina 35 15 0 6 0 14 79:72 51
6. Zvolen 35 14 3 3 1 14 88:97 51
7. Slovan 36 14 3 2 0 17 93:95 50
8. Skalica 35 12 1 7 1 14 78:82 45