Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
ZÁKLADNÁ ŠKOLA V IMELI

Úspechy žiakov pedagógov potešia

Dňa 2. februára 2005 sa na všetkých základných školách konalo testovanie vedomostí žiakov deviatych ročníkov – Monitor 9.

Obsah testov z matematiky a slovenského jazyka tvorilo učivo od 5. ročníka až po I. polrok 9. ročníka. V rámci slovenského jazyka bola úspešnosť 79 %, v matematike takmer 77 %. Najlepšie výsledky zaznamenal Peter Szabó. Testy zo slovenského jazyka zvládol na 93,3 % a matematiku dokonca na 100 %. „V škole máme mnoho šikovných žiakov, ktorí na rôznych predmetových olympiádach a súťažiach šíria dobré meno našej školy,“ hovorí o úspechoch riaditeľ. „Najpočetnejšie zastúpená je geografická olympiáda. Úspešnou riešiteľkou krajského kola sa vlani stala Laura Dudáková a obsadila 6. miesto. V celoslovenskom kole obstáli Erika Kovačicová a Evelína Kovácsová. Školu v krajskom kole úspešne reprezentoval aj Peter Szabó, ktorý sa na matematickej olympiáde umiestnil na 12. mieste a na fyzikálnej olympiáde na 9. mieste. Oxford University Press Slovakia každoročne vyhlasuje súťaž Project Competition. V školskom roku 2003/04 žiačky 8. triedy Erika Kovačicová, Evelína Kovácsová a Dominika Kováčová, obsadili 1. miesto v kategórii Môj príbeh a za skupinovú prácu obdržali diplomy. Ceny im osobne odovzdal minister školstva. V minulom roku sa do tejto súťaže žiaci opäť zapojili a inak tomu nebude ani tento rok. Tri žiačky 8. triedy – Linda Szabóová, Laura Dudáková a Noémi Kovačicová – sa zapojili do celoslovenskej korešpondenčnej súťaže Liečivé rastliny. Podmienkou bolo i zhotovenie vlastného herbára. Z 53 súťažiacich sa v rámci obidvoch kôl umiestnili v druhej dvadsiatke. Žiaci 1. – 4. ročníka si mali možnosť zmerať sily v speve ľudových piesní. Školského kola súťaže Slávik Slovenska sa zúčastnilo takmer 30 detí. V okresnom kole školu reprezentovali Andrej Treciak a Marian Králik. Po minulé roky sa niektorí žiaci zúčastnili recitačnej súťaže Šaliansky Maťko a Hviezdoslavov Kubín. Minulý rok v máji sa konali Majstrovstvá Slovenska základných škôl v hádzanej. Dejiskom veľkého zápolenia sa, za účasti hráčok z ôsmich krajov Slovenska, stala Senica. „Zorganizovali sme jednodňový výlet pre žiakov školy a rodičov a šli sme povzbudzovať naše hráčky. Napriek tomu, že prehrali len jeden zápas, umiestnili sa na 3. mieste. Považujeme to za jeden z najväčších úspechov,“ hovorí riaditeľ. Najobľúbenejším športom chlapcov je futbal. Každoročne sa zúčastňujú okresných majstrovstiev a väčšinou postupujú až do krajského kola. V rámci Dňa športu sa uskutočnil uličný futbal pred Športovou halou v Komárne. Medzi sebou zápolilo 14 družstiev z rôznych ZŠ z okresu Komárno. „Naši chlapci vyhrali svoju skupinu a z 2. miesta postúpili do krajského kola v Topoľčanoch.“ O ďalších akciách a bohatej činnosti školy sa môžete dozvedieť na vždy aktualizovanej stránke www.zsimel.edu.sk.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie v kasárňach.

V druhom kole malo pozitívne testy 1,02 percenta testovaných. Na Borovej ulici však číslo vyskočilo na 6,45 percenta.