Piatok, 28. január, 2022 | Meniny má Alfonz

FK Slovan Duslo Šaľa

Predstavujeme účastníkov druhej futbalovej ligy pred štartom jarnej časti sezóny 2005/06


Káder do jarnej časti 2005/2006
Brankári
1 Marián Valenský 30. 7. 1977
30 Juraj Papánek 24. 8. 1979
22 Attila Anda 15. 7. 1986
Obrancovia
14 Marcel Gašparík 5. 9. 1976
4 Andrej Mikla 8. 9. 1979
10 Štefan Lalák 24. 4. 1980
15 Adrián Klusa 13. 9. 1983
16 Roman Čavojský 10. 2. 1984
Stredopoliari
2 Oskar Lancz 6. 4. 1974
11 Ján Čirik 30. 12. 1982
9 Mikuláš Lörinc 2. 3. 1978
6 Tomáš Hučko 3. 10. 1985
18 Daniel Rehák 2. 4. 1985
19 Lukáš Zápotoka 23. 9. 1985
20 Igor Obert 14. 7. 1982
5 Marek Simonides 29. 10. 1983
21 Róbert Špánik 12. 7. 1985
Útočníci
13 Martin Vyskoč 10. 6. 1977
8 Marián Masný 20. 1. 1979
3 Ľudovít Dékány 29. 10. 1980
17 Ladislav Vencel 17. 7. 1982
Prišli: Špánik (Galanta, návrat z host.), Zápotoka (Dubnica, hosť.), Obert (Partizánske, hosť.).
Odišli: Marček, Rojka (obaja Galanta, hosť.), Slamka (H. Kráľová, hosť.), Benčík (Artmedia, koniec hosť.)
Prezident klubu Miroslav Wöllner, viceprezidenti Tibor Takács, Ján Valent, manažér Slavomír Prúčny, tréner Anton Dragúň, asistenti trénera Martin Babinec, Ondrej Takács, vedúci mužstva Dušan Marček, lekár MUDr. Slavomír Tóth, maséri Štefan Ürge, Štefan Žigo.

Dragúň: Chceme miešať postupové karty
Výkony futbalistov Slovana Duslo Šaľa boli v jesennej časti II. ligy vari najväčším prekvapením, veď až do posledného zápasu sa držali na postupovom mieste. Záver ale nezvládli a tri prehry v rade ich zosunuli na štvrtú priečku, hoci v tabuľke pravdy majú ešte stále plus deväť bodov, čo je tretí najvyšší počet.
„V globále by sme mohli vysloviť spokojnosť nielen s umiestnením, ale aj s herným prejavom, škoda zbabraného záveru, ktorý nás všetkých určite šokoval. Mali sme za súperov mužstvá, s ktorými sme prehrať nemuseli, takže bodov na našom konte malo byť viac, a tým sme mohli stáť lepšie aj v tabuľke,“ vrátil sa v skratke k jesennej časti tréner chemikov Anton Dragúň, aby sa vzápätí pustil do zhrnutia zimnej prípravy. „Myslím si, že prebehla dobre a odpracovali sme v nej všetko, čo sme si naplánovali. Škoda len, že nemáme k dispozícii umelú trávu aj na tréningy, nielen na zápasy, pretože takto sa iba veľmi ťažko nacvičuje technická časť. Podľa mojich informácií väčšina mužstiev na umelej tráve aj trénovala, takže som zvedavý, ako sa na nás tento hendikep prejaví. V zápasoch, ktorých sme mali dosť, dostali šancu ukázať sa všetci dvadsiatitraja hráči, takže bolo iba na nich, ako zvládnu boj o základnú zostavu.“
V čom by teda Šaľania mohli byť na jar silnejší? „U nás je dosť hráčov, ktorí sú futbalovo na pomerne vysokej úrovni, čo je základom pre zápasovú taktiku. Budujeme niečo nové, ale ja verím, že chlapci to všetko úspešne zvládnu.“ A ako sú teda zverenci A. Dragúňa pripravení na štart do odvetnej časti a na celú jar? „Sám som na to zvedavý, ale koľko bodov zo začiatku nazbierame, to neviem. Tieto veci nikdy netipujem, ani nepredvídam, pretože dobrý či zlý výsledok závisí od viacerých okolností. Snažil som sa takpovediac ušiť herný štýl na hráčov, ktorých mám k dispozícii. V príprave sme odohrali viacero veľmi dobrých zápasov, a aj preto si myslím, že sa jarnej časti báť nemusíme. Defenzívnejšie ako v prvej časti súťaže hrať rozhodne nechceme, na to mužstvo nemáme, ale oprieme sa o dobrú obranu a po zisku lopty by sme mali byť aktívnejší smerom dopredu.“
Hráčom sa ani počas zimnej prípravy nevyhýbajú zranenie či choroby, a tak sme boli zvedaví, ako sú na tom pred prvým jarným výkopom Šaľania. „Okrem dlhodobo zraneného Čirika sú všetci chlapci v poriadku. Žiaľ, pre operáciu pruhu nám teraz vypadol Rehák, ale inak sú ostatní fit. Verím, že ak to tak zostane počas celej jari, že sa do bojov o umiestnenie do tretej priečky, znamenajúcej postup, ešte môžeme zamiešať aj my.“

Réžiu štadióna zobralo pod patronát mesto
Šalianski futbalisti sú bez diskusie čiernym koňom doterajšieho priebehu súťaže. Po skvelom rozbehu síce prišli v závere jesene aj zakopnutia, zimná prestávka však prebehla pri Váhu rýchlo. Šéfa klubu Miroslava Wöllnera zastihli koncom týždňa pracovné povinnosti v zahraničí, a tak sme pred blížiacimi sa odvetami hovorili s viceprezidentom Jánom Valentom.
- Futbalová jar klope nástojčivo na dvere. Ako je na tom na začiatku roka so silami šaliansky futbal?
- Mančaft nám zostal prakticky pokope, naviac ho doplnili dvaja šikovní futbalisti Zápotoka a Obert, preto vyzerajú naše výhľady optimisticky. Zimná príprava prebehla k spokojnosti, tak sme presvedčení, že naši hráči sa na jar nabili tým najsprávnejším spôsobom.
- Zimný prievan v kabíne veľa zmien nenarobil, môže sa stabilita kádra prejaviť v útoku Šale na pozície silnej trojky?
- Samozrejme a na tom aj staviame. Chlapci sú spolu päť rokov, je určite v silách tohto mužstva preraziť späť do prvej trojky.
- To by ale znamenalo, že Šaľa bude ašpirovať na postup do najvyššej súťaže...
- A prečo nie? Najskôr sa tam ale musíme dostať a verím, že ak by sa to podarilo, hlavní partneri, ktorí majú čo povedať do šalianskeho futbalu, by prikývli. Šanca, akú máme teraz, sa totiž núka raz za desať-pätnásť rokov, preto by bolo hriech nevyužiť ju.
- Šaliansky futbal, nakoniec ako aj ďalšie športy v meste, profitoval z priazne Dusla. Ako sa stavia fabrika k podpore futbalu po minuloročných zmenách v jej vedení?
- Duslo je stále hlavným sponzorom futbalu v Šali a máme signály, že nám chce pomáhať aj v budúcnosti. Ak tak bude, nemám obavy o budúcnosť futbalu v Šali a blízkom regióne.
- Ako sa na chode futbalu podieľa Mesto Šaľa?
- Naša spolupráca je na výbornej úrovni. Od 1. januára zobralo mesto pod seba aj réžiu celého štadióna, čo je výrazná pomoc nielen v súčasnosti, ale aj do budúcnosti.
- A na záver - bude sa v sobotu v Šali hrať s „béčkom“ Nitry?
- Urobíme pre to všetko, hoci počasie začalo opäť vystrájať.

Pripravení po každej stránke
Jedným z najskúsenejších hráčov v kádri šalianskych chemikov je Štefan Lalák, aj pre neho však bola zimná príprava pod vedením trénera Dragúňa premiérová. „Myslím si, že sa dala vydržať, hoci predtým sme behávali kratšie trate a teraz dlhšie,“ prezradil stredopoliar Dusla najvýraznejšiu zmenu v štýle zimnej prípravy. Ako je teda na jarné boje pripravený Š. Lalák spolu s jeho spoluhráčmi? „Odohrali sme dosť prípravných zápasov, ktoré nás mohli preveriť po každej stránke. Okrem Čirika absolvovali všetci celú prípravu, takže fyzicky by sme na tom mali byť dobre. A ako som na tom ja? Rovnako ako celé mužstvo, teda po kondičnej stránke je to v pohode a po futbalovej ukážu až samotné majstrovské súboje. Ťažko to hodnotiť podľa prípravných zápasov, pretože tie sme neraz hrali po dosť veľkej záťaži. Verím však, že sme po každej stránke pripravení dobre.“ Veľa napovedia chemikom už prvé zápasy. „Je to tak. Keď zachytíme štart, môže to byť dobrým odrazovým mostíkom pre ďalšie kolá. Spoliehame sa na to, že hneď v tých prvých pozbierame nejaké body, a to aj na ihriskách súperov, a že tak zostaneme až do konca v hre o niektorú z troch postupových priečok. Škoda, že sme pobabrali záver jesene, keď sme mali aj trochu smoly, ale všetko ešte môžeme na jar napraviť,“ netajil Š. Lalák odhodlanie chemikov pred úvodným výkopom.

Super partia v kabíne Dusla
Na hosťovanie do Šale prišiel z Dubnice Lukáš Zápotoka, ktorý by mal posilniť stredovú formáciu chemikov. „Rozdiel medzi prvou a druhou najvyššou súťažou až taký veľký nie je, navyše, v Dubnici som veľa minút neodohral. Hoci som mal do desať prvoligových štartov, možnosť ísť do Šale chcem v prvom rade využiť na to, aby som hral,“ netajil slovenský reprezentant do 21 rokov. V príprave dostal do trénera Dragúňa dosť šancí na to, aby sa predviedol. „Som rád, že mi tréner zatiaľ dôveruje. Teší ma aj to, že mužstvu sa v príprave vyhýbali zranenia, a že by malo byť na jarnú časť pripravené dobre.“
Lenže Lukáša zranenie predsa len neobišlo, ba vyradilo ho aj z prípravného zápasu Slovenska vo Francúzsku. „V posledných dvoch týždňoch som mal problémy s natiahnutou achilovkou, ale v najbližších dňoch, ak mi to lekár dovolí, by som už chcel opäť naplno trénovať a hrať.“ Novic v kádri chemikov síce v kabíne nikoho nepoznal, mužstvo ho ale prijalo veľmi dobre. „V Šali je super partia, ktorá ak bude na ihrisku ťahať za jeden koniec povrazu a odovzdá to, čo je v nej, potom sa o dobré výsledky obávať nemusí. Verím, že svoju kvalitu budeme dokazovať od zápasu k zápasu, že budeme získavať body nielen doma, ale aj vonku, a že sa o postupovú miestenku ešte vážne pobijeme,“ zastrája sa Lukáš, pre ktorého by malo byť pôsobenie v Šali odrazovým mostíkom k návratu do najvyššej súťaže.

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti?
 2. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 3. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
 4. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 5. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 6. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 7. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 8. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 9. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 10. Mecom ide na zelenú
 1. Na Oddelení klinickej biochémie vykonali cez 900-tisíc vyšetrení
 2. Ak sa chcete zotaviť po Covide, zamerajte sa na podporu zdravia
 3. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
 4. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 5. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 6. Vianočné dovolenky sa vrátili na čísla pred pandémiou
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 9. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 10. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti? 12 322
 2. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť 3 934
 3. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní 3 628
 4. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny 3 503
 5. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 418
 6. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 3 405
 7. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 3 211
 8. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať 3 038
 9. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 2 171
 10. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 1 918

Blogy SME

 1. Ján Kinik: O čo Vám ide v tej RTVS?
 2. Iveta Bakitová: Peru - pupok sveta Cusco a Machu Picchu
 3. Katarína Harvanová: ...a vaša ulica sa ako volá ?
 4. Ján Šeďo: Excelentné 3 dni v takmer vyľudnených Tatrách a niečo navrch.
 5. Rudolf Pado: Územie bez pravidiel, aj pod dohľadom vatových úradov a slepých strážcov
 6. Marek Mačuha: O rovnosti
 7. Anna Milanová: Perspektíva?... 2022
 8. Roman Kebísek: Identifikovali portrét Margaret Lemonovej od barokového maliara A. van Dycka
 1. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 14 356
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 7 230
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: Epilóg – Zbohom, Anglicko 6 005
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 833
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 5 661
 6. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 4 529
 7. Matúš Lazúr: Kam nám uletia ceny nehnuteľností 4 304
 8. Martin Sústrik: Lesk a bieda vedy 4 247
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 5. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 6. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Tieto momky od soboty na Špitálskej nenájdete. Podľa Tatiany Kubinec ich presťahujú na Rázusovu ulicu, na heliport.

V karanténe je už 11 500 detí a žiakov. V areáli nemocnice postavili triážny stan, momky presťahujú na heliport. Od februára bude otvorená len jedna brána.


8 h
Jeden z tímov 5. ligy Juh bude mať iba 24-ročného trénera.

Nakukli sme do futbalových oddielov v piatich obciach na Žitnom ostrove.


9 h
Ilustračná snímka.

Vo Veči bez registrácie, v Šali s registráciou.


dc 11 h

Sme škola s vynikajúcimi výsledkami žiakov!


12 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Orava patrí medzi regióny s najväčším rastom cien nehnuteľností na Slovensku.


27. jan

V porote bude aj otec Jána Kuciaka a brat Martiny Kušnírovej.


13 h

Rehabilitácia je pre Jozefa Fabiana jediným prostriedkom, ako sa udržať vo forme.


27. jan

Muža už obvinili z drogovej trestnej činnosti.


ROS 26. jan

Blogy SME

 1. Ján Kinik: O čo Vám ide v tej RTVS?
 2. Iveta Bakitová: Peru - pupok sveta Cusco a Machu Picchu
 3. Katarína Harvanová: ...a vaša ulica sa ako volá ?
 4. Ján Šeďo: Excelentné 3 dni v takmer vyľudnených Tatrách a niečo navrch.
 5. Rudolf Pado: Územie bez pravidiel, aj pod dohľadom vatových úradov a slepých strážcov
 6. Marek Mačuha: O rovnosti
 7. Anna Milanová: Perspektíva?... 2022
 8. Roman Kebísek: Identifikovali portrét Margaret Lemonovej od barokového maliara A. van Dycka
 1. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 14 356
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 7 230
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: Epilóg – Zbohom, Anglicko 6 005
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 833
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 5 661
 6. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 4 529
 7. Matúš Lazúr: Kam nám uletia ceny nehnuteľností 4 304
 8. Martin Sústrik: Lesk a bieda vedy 4 247
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 5. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 6. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu