V pondelok 20. marca po polnoci hraničná polícia oznámila hasičskej stanici Štúrovo, že pri Kamenici nad Hronom sa v priekope ocitla cisterna prevážajúca nezistenú nebezpečnú látku.
Hrozilo dokonca, že sa prevráti. Hasiči na miesto vyslali Mercedes Vario a cisternu Tatra so štyrmi príslušníkmi. Zistili kód prevážanej látky a z operačného strediska Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HAZZ) Nové Zámky im oznámili, že náklad obsahuje viac ako 80-percentnú kyselinu octovú. Hasiči sa postarali, aby sa cisterna neprevrátila a veliteľ zásahu požiadal políciu v Štúrove, aby z miesta úplne odklonili cestnú premávku. Po dohode mal prepravca zabezpečiť náhradnú cisternu na prečerpanie látky a autožeriav na vyprostenie vozidla. Predpoludním však veliteľ zásahu dostal správu, že náhradná cisterna ani autožeriav sa na miesto udalosti nedo-
stavia. Autožeriav zabezpečili
zo záchrannej brigády HaZZ v Malackách, vozidlo na likvidáciu ekologických havárií prišlo z HaZZ Nitra. Privolali ďalších príslušníkov zo Štúrova, starostku Kamenice, vedúceho odboru krízového riadenia Obvodného úradu v Štúrove a tlmočníka (vodič bol nemecký štátny občan). Postup činnosti pri práci s cisternou a nebezpečnou látkou konzultovali aj odborníkom z Dusla Šaľa. Po zhromaždení potrebnej techniky, všetkých zainteresovaných osôb a získaní potrebných informácii začala jedna skupina hasičov pomocou autožeriavu postupne uvoľňovať cisternu, druhá časť hasičov zabezpečovala miesto zásahu pre prípad úniku nebezpečnej látky. O 16. hodine bola cisterna opäť stabilná. Vďaka zásahu zainteresovaných zložiek, zástupcov organizácií a obce nedošlo k úniku nebezpečnej látky a ekologickej havárii.