Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Prestrelka v Nitre, naplno aj Zlatná a Nové Zámky

I. liga hádzanárok: HK Nitra - ŠKP Topoľčany 39:31 (20:14). Nitrianky mali doslova raketový vstup do zápasu, pretože v 5. min. vyhrávali 4:0.

I. liga hádzanárok
HK Nitra - ŠKP Topoľčany 39:31 (20:14). Nitrianky mali doslova raketový vstup do zápasu, pretože v 5. min. vyhrávali 4:0. Lenže ako rýchlo si náskok spravili, tak rýchlo oň aj prišli - v 10. min. bolo vyrovnané 5:5. Gólovú naháňačku zvládali lepšie domáce, ktoré v 18. min. viedli 12:8 a neskôr svoj náskok zvýšili na 19:11. Záver polčasu však vyšiel lepšie hostkám. Rísová s Behinskou po zmene strán upokojili družstvo spod Zobora, ktoré rýchlymi protiútokmi nedávalo žochárkam šancu na úspech. Keď Nitrianky, ktoré nastrelili vari pätnásťkrát žrď, v 56. min. upravili na 37:26, o ich víťazstve už nikto nepochyboval.
Pred 50 divákmi rozhodovali Mičuda - Bujna, pok. hody: 3/3 - 5/5, vylúčené: 4 - 6.
HK: Klenková, Zelenáková, Miklovičová - Behinská 5, Jablonická 3, Tárošová 1, Kuklová, Hanakovičová 10/3, Križanová, Kvasňovská 7, Bírová 8, Rísová 4, Gabulová 1, Grobarčíková.
ŠKP: Satinová, Bónová - Majíková, Rybánska, Illášová 1, Červinková 8/1, L. Ivanová 7/4, Terlandová 4, D. Ivanová, Schwarzová 8, Brezovská 3.
HK Púchov - Junior Močenok 27:27 (16:15). Prvý gól zápasu dali domáce, ale Gregušová zakrátko vyrovnala na 1:1. Nekoncentrovanosť hostiek využili Púchovčanky, ktoré odskočili na 5:1, stíhacia jazda Junioru však priniesla vyrovnanie na 14:14. Do šatní šli veselšie domáce, ktoré strelili prvé góly aj po zmene strán. Ani to ale Močenčanky nezlomilo a v 50. min. vyhrávali 23:20. Vylúčenia hostiek nahrali Púchovu, ktorého hráčky otočili stav na 27:26. Najlepšia hráčka Junioru Slažanská však v závere zápasu zariadila deľbu bodov.
Pred 50 divákmi rozhodovali Nagy - Novák, pok. hody: 4/4 - 3/2, vylúčené: 3 - 2, ČK: A. Weibelová.
JUNIOR: I. Lenčéšová, Túrociová - Gregušová 4, Veselková, Slažanská 7, Horňáková 3, A. Weibelová 4/1, Gutrayová, Sabová 6, Stanková, Kollárová 3/1.
Lodiar Zlatná n/O. - HK Pratex Čadca 28:19 (15:11). V kvalitnom stretnutí sa prezentovali oba kolektívy veľmi dobrým výkonom. Domáce mali od začiatku navrch vďaka kolektívnej a veľmi disciplinovanej hre. Hosťujúci celok síce bojoval, ale kvalitatívne na družstvo Zlatnej nestačil. V domácich dresoch sa v závere dostali k slovu aj všetky hráčky z lavičky a ich hra bola pre celok zo Žitného ostrova prínosom.
Priebeh: 4:1, 10:6, 15:10, 19:15, 22:17, 26:18. Pok. hody: 1/0 - 5/4, vylúčené: 4 - 2.
LODIAR: M. Vargová, M. Szabóová - J. Szabóová 8, Szalaiová 1, E. Pažúrová 2, R. Pažúrová, Kasznárová , Šebenová 3, Ganzerová 2, Somogyiová 3, Pásztorová 1, M. Olajosová 3, Kissová.
HKŽ Nové Zámky - Banská Bystrica B 31:24 (15:14). Novozámčanky sa pomalšie rozbiehali a v polovici prvého polčasu prehrávali dvakrát o tri góly. Hlavný podiel na tom mala hosťujúca brankárka, ktorá predviedla niekoľko bravúrnych zákrokov. Recept na ňu našli hráčky HKž až v závere polčasu a keď na začiatku druhého dejstva Bystričanky za deväť minút neskórovali ani raz, domáce doviedli poľahky zápas do úspešného konca.
Priebeh: 2:1, 4:2, 4:7, 5:8, 12:12, 20:14, 24:16, 29:21. Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčené 3 - 4.
HKŽ: Šestáková, Magyerková - Dekanová 7/2, B. Procházková 1, Fujasová 8, Masaryková 4, Fejesová 2, Konárková , Šebíková 7, Chaternuchová 2.
V súťaži nasleduje prestávka.
16. kolo - 22.-23. 4. Močenok - Nitra, Topoľčany - Inter, Čadca - N. Zámky, Trenčín - Zlatná n/O.