
Šalianky však na Zemplíne ani raz neuspeli, a tak sa domov vracajú s dvojzápasovým mankom.
1. zápas: Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa 28:21 (16:8). Začiatok zápasu bol pre hostky ako zo zlého sna, pretože v 12. min. prehrávali 0:7! O päť minút neskôr dokonca Michalovčanky upravili na 10:2 a hostky sa trápili. Chemičky sa v závere polčasu predsa len prebrali, ale do šatní odchádzali s osemgólovým mankom. Úradujúce majsterky po prestávke hru predsa len vyrovnali, lenže Iuventa, v ktorej drese sa deviatimi gólmi zaskvela Beňušková, si stále udržiavala upokojujúci náskok. Duslo sa na výraznejší zvrat až do konca zápasu nezmohlo.
Pred 1000 divákmi rozhodovali Pešta - Poláček (obaja ČR), pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčené: 2 - 2.
DUSLO: Fabiánová, Némethová, Kútna - Flašková 2, Antalová 2, Vlčková 4/1, Gáborová 6/1, Fečová 2, Váradyová, Púčiková 1, Csalava 1, Halásová 1, Pileková, Šalatová 2.
2. zápas: Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa 24:21 (13:17). Aj tentokrát vyšiel lepšie začiatok stretnutia domácim, lenže Šalianky sa rýchlo spamätali a v 10. min. vyhrávali 4:3. Chemičky hrali do prestávky naozaj veľmi dobre a skvelým výkonom im pomáhala aj brankárka Fabiánová. Úradujúce majsterky si do prestávky vytvorili sľubný náskok, ktorý ale po nej neudržali. Michalovčanky totiž pridali na dôraze a v 41. min. vyrovnali na 18:18. Hráčky Dusla sa už nevedeli dostať do prvopolčasovej pohody, za dvadsať minút strelili iba tri góly a aj preto opäť prehrali.
Pred 1000 divákmi rozhodovali Horáček - Novotný (obaja ČR), pok. hody: 6/6 - 5/4, vylúčené: 2 - 6,
DUSLO: Fabiánová, Némethová, Kútna - Flašková 2, Antalová, Vlčková 3/1, Gáborová 6/1, Fečová 2, Váradyová 2, Púčiková, Csalava, Halásová 4, Pileková 1, Šalatová 1.
Ďalší program - 3. zápas - 13. 5. o 18.00 h v Šali, príp. 4. zápas 14. 5. o 10.30 h v Šali.
Zbrane ešte nezložili
Finálový súboj o majstra Slovenska v hádzanej žien zviedol proti sebe úradujúceho šampióna a vlaňajšieho finalistu. Na Zemplíne však boli v oboch súbojoch úspešnejšie domáce hráčky, ktoré tak do Šale pocestujú určite aj s psychickou výhodou.
„V úvodnom zápase dievčatá totálne vybuchli, hrali zle nielen v obrane, ale aj útoku. V druhom, naopak, sme mali Michalovčanky doslova na lopatkách, keď sme hrali veľmi dobre v defenzívnej činnosti aj v prechode do útoku a zakončení, lenže v druhom polčase nastal zlom. Za desať minút sme dokázali streliť iba jeden gól, kým domáce až sedem. V koncovke to nebolo lepšie ani potom, veď za celý druhý polčas sme dali iba štyri góly, a to je naozaj žalostne málo,“ priznala sklamaná trénerka chemičiek Darina Braunová.
V hre sú však možné ešte tri stretnutia, ktoré chcú Šalianky využiť. „Vieme, že to nebude ľahké, ale rozhodne doma chceme aj my oba súboje vyhrať. Škoda, že sme druhý zápas na Zemplíne nedotiahli do víťazného konca, lebo rozbehnutý sme ho mali naozaj dobre. V zostávajúcich stretnutiach toho už veľa nenavymýšľame, ale dievčatá si musia uvedomiť, že hrať treba celý 60 minút. Vo finále sa už totiž nehrá na krásu, ale na výsledok. Verím, že sa do Michaloviec ešte vrátime,“ zaželala si pred víkendom Darina Braunová.