vetové stredisko v Šali). „Aranžovanie, kreslenie a maľovanie ma priťahovalo už od malička. Všetko, čo robím teraz, sa dostáva na oko verejnosti. Naplno pritom môžem využiť svoju predstavivosť, niektoré práce sú priam umeleckými výtvarnými dielami,“ hovorí o svojej profesii výtvarná aranžérka Otília Ondrašinová. Nakreslila množstvo scénok, naposledy napríklad k Andersenovým rozprávkam, k rozprávkam o škaredom káčatku a o vodníkovi.
Obrazy či nápisy maľuje na klasické plátna pripevnené na ráme. Takto nakreslila napríklad večiansky erb k nedávnym Večianskym slávnostiam. Menšie plátna maľuje na stole vo svojej dielni. Pri výrobe veľkoplošného plagátu, ktorý bude visieť nad cestou, sa musí s plátnom presunúť do spoločenskej sály. Takéto plátno má zvyčajne dĺžku až dvanásť metrov. Ešte predtým ho musí pozošívať do jedného celku, urobiť lemy, poprišívať ušká na uviazanie. Takýmto spôsobom vyrábala napríklad aj plagát, ktorý mal rozmery desať krát päť metrov. Životnosť plagátov je krátka - väčšinu zničí buď nepriaznivé počasie alebo ich poškodia vandali.
Po roztrhnutí sa plátno už väčšinou nedá opraviť. Nepoškodené plátno premaľuje a použije znovu. Pri práci používa latex, farby mieša najmä zo Slovakrylu. Vyrába tiež kulisy a bábky pre rôzne divadelné súbory a scénky, kostýmy a transparenty. V máji, okrem iného, pripravovala pútače k výstave Podmorský svet objektívom Igora Grbálika, k speváckej súťaži Šalianska popstar, pri príležitosti Dňa detí plagáty Víkend detskej radosti a k Zlatej Priadke Šaľa 2006, ktorá sa uskutočnila od 30. mája do 2. júna. V súčasnosti dostala od Mesta objednávku na prípravu plagátovej výzdoby a pútačov na jubilejný piaty ročník jarmoku tradičných remesiel a Šalianskych slávností, ktoré sa budú konať na Hlavnej ulici od 23. do 24. júna pri príležitosti 470. výročia udelenia mestských výsad Šali.