Ich odchodom sa zastupiteľstvo opäť stalo neuznášaniaschopné. Už predtým však bolo jasné, že niektorí poslanci rokovanie ignorujú. Napríklad viceprimátor Marián Bátora, ktorý za HZDS kandidoval do volieb na 88. mieste, bol v tom čase na mítingu strany. Za neúčasť sa vopred ospravedlnil. Ďalšieho mestského poslanca - Jána Demu - sme v čase rokovania stretli v meste.
Poslanci sálu opustili pri prerokúvaní zápisnice z komisie kontroly. Jozef Predáč predniesol návrh, ktorý mal riešiť porušenie zákona o sťažnostiach. „V opatreniach predložených v rámci návrhu okrem iného bolo, aby Mesto uzavrelo pracovnú zmluvu s kontrolórom, pretože vybavovanie sťažností a petícií patrí práve do jeho agendy,“ hovorí poslanec. Za kontrolóra poslanci v minulosti opakovane zvolili bývalého primátora Milana Skyvu, primátorka s ním odmieta uzavrieť pracovnú zmluvu. „Poslanci sa sťažovali, že neexistuje centrálna evidencia sťažností, to ale nie je pravda. Sťažnosti vybavuje právnička úradu. Kontrolór nemá čo riešiť sťažnosti na primátorku a poslancov. Tento bod nebol plánovaný, poslanci ho dali na popredné miesto, čím rozbili celé rokovanie. Navyše si odhlasovali, že bude neverejný,“ vraví primátorka Serafína Ostrihoňová.
Ďalším z navrhovaných opatrení bolo, aby sťažnosti voči primátorovi, poslancom a kontrolórovi priebežne dávali na vybavenie komisii kontroly. „Primátorka odmietla dať o návrhu hlasovať s odôvodnením, že je ako celok v rozpore s bližšie nešpecifikovaným zákonom. Konala v rozpore s rokovacím poriadkom a zabránila, aby som mohol efektívne vykonávať mandát poslanca,“ tvrdí Jozef Predáč. „Poslanci mali len vziať na vedomie obsah zápisnice z komisie kontroly a o tom sa nehlasuje. Oni však do toho umelo vsunuli vymenovanie kontrolóra. To je ako keby sme sa bavili o chirurgii a do toho dali problematiku cirkví,“ reagovala primátorka. Poslanci sa opäť zídu do dvoch týždňov.