„Keďže sme pred voľbami nerobili žiadnu väčšiu kampaň, rozhodli sme sa voličom deň volieb zatraktívniť aspoň tým, že sme ich po odvolení pozývali na malé posedenie pri guláši,“ povedal nám Alexander Tirinda. Guláš pripravili Erazmus Beneš a Ladislav Lóži. Obaja sú vraj špecialisti v jeho príprave. Pred mesiacom zvíťazili na gulášovej súťaži v Kendreši. Varievajú ho ako svoje hobby. Obaja okrem iného priniesli po dvadsať litrov kvalitného rizlingu rínskeho. Hlavnú zložku gulášu tvorili bravčové a hovädzie mäso. Bolo ho vraj približne štyristo porcií a chutil každému.
„Po dlhom čase som sa konečne stretol s ľuďmi, s ktorými som sa roky nevidel. Pri guláši sa nám to podarilo. Keď prišli napríklad naraz piati voliči, zvyčajne už išlo aj o rodinné stretnutia, lebo tu sa každý s každým pozná,“ tešil sa z úspešného podujatia Peter Molnár, riaditeľ školy, v ktorej bola volebná miestnosť. Guláš sa varil v priestoroch jej nádvoria.
V Dlhej nad Váhom mohlo k volebným urnám pristúpiť 758 voličov. „Do 14.30 hodiny ich odvolilo niečo cez tristo,“ informoval nás Štefan Packa, predseda okrskovej komisie. V čase našej návštevy prišli voliť aj lekári Jozef Grell (mestský poslanec v Šali) a Mária Jarošová. Najstaršou voličkou podľa zoznamu bola 96-ročná Júlia Babóšová, na voličský preukaz prišlo voliť dvanásť voličov.