Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Zuzana Hajdu: „Vydávať sa nechystám, prioritu má kariéra!“

Rozhovor so Zuzanou Hajdu vznikal v čase, keď bola moderátorkou hlavných správ na Joj-ke. V zákulisí sa už šepkalo o jej možnom odchode, no Zuzana verila, že v jej profesionálnom živote sa tak skoro zmeny neudejú.

Zo dňa na deň sa všetko zmenilo a kým stihla rozhovor autorizovať stala sa po (ne)dobrovoľnom odchode z JOJ-ky moderátorkou hlavných správ v STV.

Kedysi si súťažila vo fitnes. Venuješ sa ešte cvičeniu?
K športu som mala od malička veľmi pozitívny vzťah. Od detstva som tančila v ľudových súboroch a každý foklorista vie, že tanec je poriadna drina. Musela som s tým prestať, keď som utrpela nepríjemný úraz, ktorého dôsledkom boli roztrnuté väzy v kolene. Liečba trvala asi pol roka a k tancovaniu som sa už nevrátila, pretože mi za ten dlhý čas obsadili moje tanečné fleky. Rozmýšľala som, čo ďalej.... ...a vybrala si si fitness.
Ale až postupne. Najprv ma nadchol aerobik, začala som cvičiť, a potom ma napadlo, že by som ho mohla aj predcvičovať. V Prahe som si urobila medzinárodnú licenciu cvičiteľky a šesť rokov som predcvičovala ženám. Veľmi ma to bavilo, a keďže som bola v telocvični každý deň, začala som aj s posilňovaním. Dvakrát som sa aj zúčastnila majstrovstiev Slovenska vo fitnes. Prvý rok som stála na súťažnom pódiu spolu so Zorou Czoborovou a Timeou Majorovou. Prvýkrát som skončila na Slovensku šiesta a druhýkrát štvrtá.

Skryť Vypnúť reklamu

Mala si pred sebou sľubnú športovú kariéru, prečo si skončila?
Súťažný fitnes sa začal uberať veľmi svalnatým smerom a navyše sa aj v tomto športe, hoci nejde o kulturistiku, používajú rôzne podporné prostriedky. To sa však úplne líšilo od mojich predstáv o tom, ako má vyzerať ženské telo na pódiu súťaže vo fitnes. Tak som prestala súťažiť, ale cvičiť chodím stále. O správnom precvičovaní cvikov, ale aj o stravovaní mám veľa vedomostí, stále ma to zaujíma. Snažím sa byť vo fitku minimálne štyrikrát do týždňa. Pohyb je pre mňa drogou.

Ktorý šport zvlášť obľubuješ, nerátajúc posilňovňu?
V lete sa chodím veľmi rada korčuľovať. A mala som aj obdobie, keď som vstávala o piatej a už o šiestej som skákala do bazéna a plávala som. Pritiahol ma k tomu môj bývalý priateľ, ktorý bol trenérom plávania a triatlonu. Rada sa lyžujem, bicyklujem. V lete behám a hrám aj tenis.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako sa zo športovkyne stane moderátorka? Bol to tvoj detský sen byť v telke?
Vôbec nie. V podstate to bola náhoda. Skončila som chemicko- technologickú vysokú školu a po poslednom ročníku som sa hneď neponáhľala so zamestnaním. Urobila som si veľké prázdniny a prácu som si začala hľadať až v septembri. Vtedy som zistila, že skoro všetky dobré fleky už boli obsadené. Napokon som získala prácu asistentky jednej veľmi známej farmaceutickej firmy, ale niečo mi hovorilo, že táto práca ešte nie je ono. Náhoda zariadila, že práve šport, konkrétne aerobik, mi pomohol k moderátorskemu fleku. Keď som predcvičovala aerobik, chodila ku mne jedna moderátorka z STV - Martina Račeková. Tá počula moje sťažovanie a navrhla mi, aby som skúsila prácu v telke ako redaktorka na zahraničnom spravodajstve v STV, keďže tam bolo voľné miesto. Odtiaľ som išla na konkurz do komerčnej televízie Luna, ktorá je dnes už minulosťou. Tam si ma všimol Martin Lengyel, ktorý zakladal TA 3, kde som potom bola moderátorkou. A potom si ma všimli Rybníček so Železným a ponúkli mi miesto moderátorky v TV JOJ. TV JOJ vtedy začínala v Košiciach...

Skryť Vypnúť reklamu

Nedávno si sa vraj chystala do reality show Big Brother v Taliansku. Čo ťa na takýchto projektoch láka?
Nelákala ma ani tak samotná reality show, nepotrebujem burcovať svoje emócie pred kamerou. To vôbec nie. Lákalo ma to preto, lebo som presvedčená, že je to jediná a najrýchlejšia cesta, ako sa v Taliansku stať známym, ako získať pre cudzinca v tejto krajine výbornú prácu. Mám rada výzvy a chcem ísť dopredu. A to sa mi zdal celkom fajn spôsob a dobrá príležitosť. Rozprávam po taliansky celkom dobre, takže ani jazyková bariera by nebol problém. Navyše taliansky trh v šoubiznise je veľmi veľký a veľmi profesionálny. Keby som sa v ich Big Brother len zviditeľnila, nemusela by som zvíťaziť ani sa umiestniť v prvej trojke, aj tak by som získala vynikajúce pracovné ponuky.

Prečo si napokon do Big Brother nešla?
Opäť zaúradoval môj vnútorny hlas, nedá sa to nejako rozumne vysvetliť. Možno by som bola raz bohatá a slávna, ale čo potom? Televízny trh je neúprosný a v Taliansku zvlášť.

Ako známa tvár si často terčom bulváru, ktorý rozoberá tvoje vzťahy, tvoju postavu, odhalené prsia. Aký je tvoj vzťah k bulváru ?
Ja ho chápem. Všetci možno na bulvár nadávajú, ale ľudia ho, bohužiaľ, radi čítajú. Aj keď známym ľuďom často veľmi ubližuje, lebo veľa informácií je nepravdivých a poprekrúcaných. Ľudia majú potom pocit, že hádam ani nepracujem, keď čítajú o mne nejaké vykonštruované škandály. Bohužiaľ, škandál na titulke sa predá viac ako nejaký pracovný úspech. Keď som dostala ponuku ísť do Big Brother, tak o tom bola časopise len mala správička, ale keď som sa rozišla s mojím talianskym priateľom Carmelom, tak bola o tom celá strana. Je to ich práca, snažím sa to chápať a brať s nadhľadom.

Stanovuješ si nejaké profesionálne ciele?
Som veľmi rada, keď cítim od divákov za svoju prácu spätnú väzbu. Keď ju nemám, tak ma to neuspokojuje. Preto sa snažím stále zlepšovať. Kým ma ľudia chcú vidieť na tej obrazovke, kým im neleziem na nervy, tak som rada. To je môj jediný cieľ.

Podporuje ťa v práci Rocky?
Áno, zvlášť mi pomohol ako kamarát, keď som mala ťažké obdobie po rozchode s Carmelom. Bol to ťažký rozchod. V našom prípade išlo medzi mnou a Carmelom o skutočnú lásku, ale každodenný život nám nefungoval. Ľudia sa rozchádzajú, keď city vychladnú, ale u nás to bolo opačne. Naďalej sa máme radi. Stále si píšeme a je ťažké sa tak náhle od niekoho, s kým ste mali dlhoročný vzťah, odpútať.

Málokto o tebe vie, že si aj dobrá speváčka.
Je to pravda. Moji známi sú veľmi prekvapení, keď ideme niekam na karaoke a začnem spievať. Popri tanci v ľudovom súbore som aj spievala. Ani som si neuvedomila, že mi spev ide dobre. Chodila som na množstvo speváckych súťaží a nechcem sa chváliť, kde som prišla, tam som vyhrala. Doma mám množstvo diplomov. Raz som napriek chorobe išla na súťaž a to sa mi vypomstilo. Presilila som si hlasivky a museli mi ich operovať. A dnes už nedokážem spievať tak ako pred operáciou.

Takže keby si bola fit, išla by si aj na Superstar?
Neviem, možno by som sa do Superstar prihlásila.

Niektorí diváci ti vyčítajú tvoje vyzývavé oblečenie.
To, čo mám na obrazovke, nie je môj štýl. Kostýmy do televízie nám šije jedna kostýmová návrhárka a šije ich aj pre mojich kolegov. Môj televízny imidž je schválený zhora, konkrétne mojou imidžovou šéfkou. Takže ja si na obrazovku oblečiem to, čo mi dajú. V bežnom živote sa obliekam jednoducho a pohodlne. V súkromí určite nenosím výstrihy až po pupok. Mám rada športovú módu. Nohavice, tričká.

Uvažuješ v blízkej budúcnosti o založení rodiny?
Teraz nie. Prešla som bolestivým obdobím a na všetko treba vhodný čas. V súčasnosti skôr zvažujem, ako sa pohnúť ďalej v práci. To sú moje najbližšie priority. Chcem robiť všetko naplno a na rodinu ten správny čas určite príde.

Ako relaxuješ mimo športu?
Musím relaxovať duševne, nájsť pokoj a vyrovnanosť. Nie je ľahké pracovať v mediálnom svete. Byť nonstop na očiach, neustále v paľbe kritiky. Naše pozície nie sú isté, dnes ste tam, zajtra môže prísť zmena. Ste pod psychickým tlakom. Keď mám voľno, najlepší relax je čokoľvek, čo nesúvisí s televíziou. Rada čítam, chodím často do kina a divadla. Veľmi rada chodím do prírody, milujem hubárčenie.

Ako sa staráš o svoj vzhľad?
Ľudia majú skreslené predstavy o našej práci. Myslia si, že keď týždeň robíme a týždeň máme voľno, tak sa vtedy len tak flákame. Nie je to pravda, sme v začarovanom kruhu, stále musíme na sebe pracovať, dbať o svoj zovňajšok. Chodiť na manikúru, pedikúru, kozmetiku, ku kaderníčke. Niežeby som si na sebe tak zakladala, ale jednoducho musím. Musím mať dokonalé nechty, čistú pleť, lesklé vlasy, nepriberať, lebo celkový dojem musí byť na obrazovke tip top. Moja pleť je po toľkých šminkách nesmierne namáhaná a nepridávajú nám ani silné svetlá v štúdiu. Aj vlasy si vytrpia svoje. Neustále nám ich lakujú, žehlia a tým sa ničia. Priznám sa, že ten čas strávený v rôznych skrášľovacích salónoch by som vedela využiť aj inak. Ale musím a to mi lezie často na nervy. Do solária veľmi nechodím, pretože si nechcem zničiť pleť. Keď potrebujem byť na nejakú spoločenskú príležitosť pekne opálená, tak to riešim metódou nastriekania karamelizovaným cukrom. Takto dosiahnuté opálenie vyzerá veľmi prirodzene a vydrží niekoľko dní.

Máš v televíziách nejaký vzor?
Veľmi sa mi páči česká moderátorka z TV NOVA Lucia Borhyová. Ale nenazvala by som ju svojím vzorom. Je mi sympatická svojím prejavom a vystupovaním. Obdivujem ženy, ktoré niečo dokázali. Napríklad Zlaticu Puškárovú, Moniku Beňovú, Zuzanu Martinákovú. Silné, ale nie panovačné ženy.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Zelená Bratislava
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 4. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 5. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 8. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 9. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 19 667
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 458
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 267
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 440
 5. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 11 444
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 109
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 909
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 10 745
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 105
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 921
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Od pondelka pokračuje proces so starostom Dolného Chotára

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku pokračuje od pondelka (26. 10.) pojednávanie so starostom Dolného Chotára Františkom D. a spol.

Starosta Dolného Chotára František Dora.
Jozef Blaško (9. 4. 1945 - 25. 10. 2020)
Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

Nemocnica v Nitre má 104 infikovaných zamestnancov

Reprofilizovaných je už 92 lôžok. Na Zobor zatiaľ preložili trinásť ľudí, ktorí potrebujú doliečenie.

Triážna unimobunka je pred chirurgickým pavilónom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus na Orave: V sobotu zachytili 1600 pozitívnych prípadov (minúta po minúte)

Na Orave bol o celoplošné testovanie na Covid-19 opäť záujem.

Nemocnica v Nitre má 104 infikovaných zamestnancov

Reprofilizovaných je už 92 lôžok. Na Zobor zatiaľ preložili trinásť ľudí, ktorí potrebujú doliečenie.

Prípravy na Kysuciach v plnom prúde, testovať sa bude aj v reštaurácii či v kolkárni

Sme na jednej lodi, musíme sa zomknúť, hovorí starosta Čierneho.

Už ste čítali?