Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Úspešný víkend prvoligistov - domáce hradby odolali

ŠK Eldus Močenok - Tatran Prešov 4:2 (2:1), FC ViOn Zl. Moravce - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (0:0), Slovan Duslo Šaľa - Zemplín Michalovce 3:1 (1:1).

ŠK Eldus Močenok - Tatran Prešov 4:2 (2:1)
Góly: 33. a 71. Horváth, 36. Čambal, 83. Kamenský - 30. Viazanko, 78. Gegič.
Eldus potvrdil, že sa v lige udomácňuje a už v 10. min. mohol ísť do vedenia, keď po akcii Čambala a prieniku Kamenského zachraňoval odvážne brankár hostí Buchta. Technicky hrajúci Prešovčania potvrdili svoje ambície a po pol hodine šli do vedenia, keď Viazanko prehodil vybiehajúceho Gálu. Eldus to ale nezlomilo, najskôr Horváth vyrovnal a o tri minúty neskôr ho dostal do vedenia Čambal. Tatran sa po obrátke snažil o vyrovnanie, Gála bol ale po trestnom kope Macka a hlavičke Iskru zakaždým pozorný. V 75. min. však hostia zaspali a po centri Kamenského zvýšil Horváth hlavičkou - 3:1. Z nevinnej akcie onedlho hostia znížili, lenže posledné slovo mal po nádhernej strele Kamenský.
Rpzhodoval Fajčík, ŽK: Paľo, Brisuda, Kamenský - Macko, Iskra, 550 divákov.
ŠK: Gála - Poštrk, Brisuda, Kubala, Paľo - Horváth, Pavlík, Čambal (70. Maga) - Uzola, Dobiáš (89. Moravčík), Kamenský (89. Nozdrovický).
Ladislav Hudec: Potešilo ma, že vedúci gól súpera nás nezlomil ako proti DAC-u, ale v priebehu šiestich minút sme otočili nielen stav, ale aj vývoj zápasu. Myslím si, že vo výbornom stretnutí sme vyhrali naozaj zaslúžene.
Okamih zápasu
Najkrajší moment v stretnutí mohli vidieť diváci pred štvrtým gólom domácich, keď si útočník Jaroslav Kamenský prevzal loptu asi 10 m za poliacou čiarou, oklamal dvoch hráčov súpera a vari z 25 m vymietol ľavú šibenicu brány Tatrana.
JOZEF SKLENÁR

FC ViOn Zlaté Moravce - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (0:0)
Góly: 63. Číž, 90.+ Plichta.
Horehronci prišli už s trénerom Jánošom a možno aj to spôsobilo zvýšenú opatrnosť na oboch stranách. V prvom polčase mali domáci dve príležitosti, Plichta však úspešný nebol. Podbrezová kontrovala v nastavenom čase, keď Kentoš hlavou prinútil k bravúre brankára Peškoviča. Po obrátke už vybehli Zlaté Moravce v ofenzívnejšom vydaní, prichádzali aj šance, ale Juska s Čížom mierili nepresne a pred Černákom zachránil Hanák. Gólman hostí vytlačil po hodine hry aj jedovku Karlíka zo 40 m na roh, ten zahral Ondrejka a Číž dostal hlavou FC ViOn do zaslúženého vedenia. Vzápätí Ondrejka naservíroval tutovku aj Plichtovi, ktorý trafil iba Hanáka. V závere Hnilica rozbehol opäť Plichtu, ktorý po dlhom šprinte pečatil výsledok 2:0.
Rozhodoval Anguš, ŽK: Černák - Gajdošík, Kentoš, Breznaník, 860 divákov.
FC: Peškovič - Choma, Greguška (55. Chrappa), Karlík - Pavlenda, Ondrejka, Hözl, Černák, Číž - Plichta, Juska (61. Chren, 90. Hnilica).
Ján Rosinský: Situáciu nám sťažilo obnovené zranenie Gregušku, Hözl sa ale úlohy libera zhostil výborne. Obrovské chcenie po prestávke prinieslo tlak aj šance, ja spokojný som s výkonom mužstva aj s konečným výsledkom.
Postava zápasu
Voľba mohla padnúť na hociktorého z obrancov FC ViOn, na ich zodpovednom výkone sa totiž stavali základy trojbodového úspechu. Vyberáme Maroša Chomu, ktorý prestúpil práve z Podbrezovej a neurobil vari jedinú chybičku.
ŠTEVO KORMAN

Slovan Duslo Šaľa - Zemplín Michalovce 3:1 (1:1)
Góly: 2. Lancz, 55. Vencel (11 m), 90. Masný - 21. Horochonič.
Chemici boli po víťazstve v Podbrezovej favoritom. Rýchly gól Lancza už v 2. min. hostí síce zaskočil, ale iba na chvíľu. Druhý gól domácich mohol pridať Zápotoka, namieril však vedľa. Hostia aj napriek postaveniu v tabuľke hrou príjemne prekvapili, ba v 21. min. exligistom Horochoničom vyrovnali. Ďalšia snaha o gól skončila po strelách Vyskoča a Oberta, respektíve Tótha a Bačíka vedľa brány. Vencel, ktorý nastúpil na druhý polčas, „zariadil“ penaltu, ktorú aj po opakovaní premenil. Michalovčania však zbrane nezložili, lenže Valenský bol vždy na mieste. Vyznamenal sa najmä v 83. min. pri hlavičke Horochoniča. Bodku dal v samom závere Masný utešenou strelou do šibenice.
Rozhodoval Doboš, ŽK: Horochonič, Hreško, Meliš, 681 divákov.
DUSLO: Valenský - Mikla, Gašparík, Klusa, Čirik - Obert (46. Vencel), Lancz, Lalák, Hučko (86. Simonides) - Zápotoka (72. Masný), Vyskoč.
V drese chemikov potvrdil svoju univerzálnosť Martin Vyskoč. Kým v predchádzajúcom kole hral na poste stredopoliara, teraz podal veľmi dobrý výkon ako útočník. Aj jeho zásluhou, hoci nedal gól, získalo Duslo tri body.

DAC Dunajská Streda - MFK Košice B 0:1 (0:0), 75. Líška.
Lučenec - Rimavská Sobota 1:0 (1:0), 6. Drugda.
Turč. Teplice - Humenné 4:0 (1:0), 2. Hoferica, 61. M. Jeťko, 79. Privitzer, 81. J. Koleno.

12. Podbrezová 4 0 1 3 1:5 1 (-5)

Program 5. kola: 12. 8. o 17.00 h Michalovce - FC ViOn (P. Hrčka), R. Sobota - ŠK Eldus (Sedlák), Humenné - DAC (Ronec), 13. 8. o 10.30 Košice B - Šaľa (Straka).
Najlepší strelci: 4 - Liška (Košice B), Privitzer (Turč. Teplice), 3 - Uzola, Horváth, Čambal (ŠK Eldus), Bačík (Michalovce)