Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Úspešný víkend prvoligistov - domáce hradby odolali

ŠK Eldus Močenok - Tatran Prešov 4:2 (2:1), FC ViOn Zl. Moravce - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (0:0), Slovan Duslo Šaľa - Zemplín Michalovce 3:1 (1:1).

ŠK Eldus Močenok - Tatran Prešov 4:2 (2:1)
Góly: 33. a 71. Horváth, 36. Čambal, 83. Kamenský - 30. Viazanko, 78. Gegič.
Eldus potvrdil, že sa v lige udomácňuje a už v 10. min. mohol ísť do vedenia, keď po akcii Čambala a prieniku Kamenského zachraňoval odvážne brankár hostí Buchta. Technicky hrajúci Prešovčania potvrdili svoje ambície a po pol hodine šli do vedenia, keď Viazanko prehodil vybiehajúceho Gálu. Eldus to ale nezlomilo, najskôr Horváth vyrovnal a o tri minúty neskôr ho dostal do vedenia Čambal. Tatran sa po obrátke snažil o vyrovnanie, Gála bol ale po trestnom kope Macka a hlavičke Iskru zakaždým pozorný. V 75. min. však hostia zaspali a po centri Kamenského zvýšil Horváth hlavičkou - 3:1. Z nevinnej akcie onedlho hostia znížili, lenže posledné slovo mal po nádhernej strele Kamenský.
Rpzhodoval Fajčík, ŽK: Paľo, Brisuda, Kamenský - Macko, Iskra, 550 divákov.
ŠK: Gála - Poštrk, Brisuda, Kubala, Paľo - Horváth, Pavlík, Čambal (70. Maga) - Uzola, Dobiáš (89. Moravčík), Kamenský (89. Nozdrovický).
Ladislav Hudec: Potešilo ma, že vedúci gól súpera nás nezlomil ako proti DAC-u, ale v priebehu šiestich minút sme otočili nielen stav, ale aj vývoj zápasu. Myslím si, že vo výbornom stretnutí sme vyhrali naozaj zaslúžene.
Okamih zápasu
Najkrajší moment v stretnutí mohli vidieť diváci pred štvrtým gólom domácich, keď si útočník Jaroslav Kamenský prevzal loptu asi 10 m za poliacou čiarou, oklamal dvoch hráčov súpera a vari z 25 m vymietol ľavú šibenicu brány Tatrana.
JOZEF SKLENÁR

FC ViOn Zlaté Moravce - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (0:0)
Góly: 63. Číž, 90.+ Plichta.
Horehronci prišli už s trénerom Jánošom a možno aj to spôsobilo zvýšenú opatrnosť na oboch stranách. V prvom polčase mali domáci dve príležitosti, Plichta však úspešný nebol. Podbrezová kontrovala v nastavenom čase, keď Kentoš hlavou prinútil k bravúre brankára Peškoviča. Po obrátke už vybehli Zlaté Moravce v ofenzívnejšom vydaní, prichádzali aj šance, ale Juska s Čížom mierili nepresne a pred Černákom zachránil Hanák. Gólman hostí vytlačil po hodine hry aj jedovku Karlíka zo 40 m na roh, ten zahral Ondrejka a Číž dostal hlavou FC ViOn do zaslúženého vedenia. Vzápätí Ondrejka naservíroval tutovku aj Plichtovi, ktorý trafil iba Hanáka. V závere Hnilica rozbehol opäť Plichtu, ktorý po dlhom šprinte pečatil výsledok 2:0.
Rozhodoval Anguš, ŽK: Černák - Gajdošík, Kentoš, Breznaník, 860 divákov.
FC: Peškovič - Choma, Greguška (55. Chrappa), Karlík - Pavlenda, Ondrejka, Hözl, Černák, Číž - Plichta, Juska (61. Chren, 90. Hnilica).
Ján Rosinský: Situáciu nám sťažilo obnovené zranenie Gregušku, Hözl sa ale úlohy libera zhostil výborne. Obrovské chcenie po prestávke prinieslo tlak aj šance, ja spokojný som s výkonom mužstva aj s konečným výsledkom.
Postava zápasu
Voľba mohla padnúť na hociktorého z obrancov FC ViOn, na ich zodpovednom výkone sa totiž stavali základy trojbodového úspechu. Vyberáme Maroša Chomu, ktorý prestúpil práve z Podbrezovej a neurobil vari jedinú chybičku.
ŠTEVO KORMAN

Slovan Duslo Šaľa - Zemplín Michalovce 3:1 (1:1)
Góly: 2. Lancz, 55. Vencel (11 m), 90. Masný - 21. Horochonič.
Chemici boli po víťazstve v Podbrezovej favoritom. Rýchly gól Lancza už v 2. min. hostí síce zaskočil, ale iba na chvíľu. Druhý gól domácich mohol pridať Zápotoka, namieril však vedľa. Hostia aj napriek postaveniu v tabuľke hrou príjemne prekvapili, ba v 21. min. exligistom Horochoničom vyrovnali. Ďalšia snaha o gól skončila po strelách Vyskoča a Oberta, respektíve Tótha a Bačíka vedľa brány. Vencel, ktorý nastúpil na druhý polčas, „zariadil“ penaltu, ktorú aj po opakovaní premenil. Michalovčania však zbrane nezložili, lenže Valenský bol vždy na mieste. Vyznamenal sa najmä v 83. min. pri hlavičke Horochoniča. Bodku dal v samom závere Masný utešenou strelou do šibenice.
Rozhodoval Doboš, ŽK: Horochonič, Hreško, Meliš, 681 divákov.
DUSLO: Valenský - Mikla, Gašparík, Klusa, Čirik - Obert (46. Vencel), Lancz, Lalák, Hučko (86. Simonides) - Zápotoka (72. Masný), Vyskoč.
V drese chemikov potvrdil svoju univerzálnosť Martin Vyskoč. Kým v predchádzajúcom kole hral na poste stredopoliara, teraz podal veľmi dobrý výkon ako útočník. Aj jeho zásluhou, hoci nedal gól, získalo Duslo tri body.

DAC Dunajská Streda - MFK Košice B 0:1 (0:0), 75. Líška.
Lučenec - Rimavská Sobota 1:0 (1:0), 6. Drugda.
Turč. Teplice - Humenné 4:0 (1:0), 2. Hoferica, 61. M. Jeťko, 79. Privitzer, 81. J. Koleno.

12. Podbrezová 4 0 1 3 1:5 1 (-5)

Program 5. kola: 12. 8. o 17.00 h Michalovce - FC ViOn (P. Hrčka), R. Sobota - ŠK Eldus (Sedlák), Humenné - DAC (Ronec), 13. 8. o 10.30 Košice B - Šaľa (Straka).
Najlepší strelci: 4 - Liška (Košice B), Privitzer (Turč. Teplice), 3 - Uzola, Horváth, Čambal (ŠK Eldus), Bačík (Michalovce)

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 606

Nakazený hokejista Nitry: Niektorí nemajú žiadne príznaky, ale mňa to riadne potrápilo

Tanec na mínovom poli zranení, zlej formy a nákazy vydržal Nitranom iba (alebo skôr až?) štyri kolá. Večerná správa hovorí, že drvivá väčšinu tímu má koronavírus.

Stále svitá šanca, že hokejisti Nitry cez víkend nastúpia.

Bali ako v raji. Ako Šípoš premýšľal pri penaltách?

Nitru odpálil Nitran, vionisti natiahli šnúru

Líder Zlatých Moraviec Filip Balaj (vpravo) dal Nitre svoje prvé ligové góly v živote, v sobotu ich strelil toľko (3), čo v predošlých 9 kolách dokopy.