Nitriansky samosprávny kraj (NSK) ako jediný na Slovensku vyhlásil podporný program pre päť vybraných regiónov
a obecných združení. V marci NSK schválil Mikroregiónu Termál technickú podporu na spracovanie rozvojovej stratégie vidieka a prípravu miestnych odborných kapacít s prístupom Leader. Partnerom projektu je nitriansky Vidiecky parlament. Počas šiestich mesiacov bude projektová manažérka zhromažďovať údaje o možnostiach samosprávy, ale aj podnikateľských subjektov. „Na projekt Leader sa v období rokov 2007 - 2013 plánuje vyčleniť 2,8 % zo všetkých prostriedkov Európskej únie pre Slovensko. Môžeme si vytvoriť dobrú štartovaciu pozíciu, aby sme ich mohli čerpať,“ zdôvodňuje M. Chrenko. „Akékoľvek bude zloženie samosprávy obcí v budúcom roku, v tejto filozofii rozvoja sa oplatí pokračovať. Dôkazom je rastúci záujem o domy a chalupy vo viacerých okolitých obciach. Ak sa v mikroregióne vytvorí ďalšie centrum kúpeľníctva v Bardoňove, predpokladám, že bude harmonickým doplnkom dnešnej Podhájskej.“
Posledným spoločným projektom v tomto funkčnom období samosprávy je propagačná brožúra mikroregiónu Termál. Okrem histórie bude obsahovať hlavne turistické zaujímavosti jednotlivých obcí: kultúrne a historické pamiatky, možnosti ubytovania, rekreácie, kultúrneho vyžitia, poľovníctva či rybolovu.
Spoločným zámerom obcí je postaviť v mikroregióne aspoň jednu vyhliadkovú vežu. Najvhodnejšou lokalitou sa ukazuje Dlhý vrch nad Dedinkou, ktorý má nadmorskú výšku približne 280 metrov a dokonca leží na obecných pozemkoch. Z Radavy tam turista prejde cez les asi za dve hodiny. „Môžeme žiadať o podporu z eurofondov alebo sa obrátiť na štátne orgány, ktoré zatiaľ deklarujú podporu rozvoja cestovného ruchu, agroturizmu a kúpeľnej turistiky,“ pokračuje M. Chrenko, ktorý je v súčasnosti úradujúcim predsedom združenia obcí mikroregiónu Termál. „Väčšina rekreantov sem prichádza autom, odtiaľto podniknú výlet do Nitry, Komárna, Gabčíkova. Najbližšie okolie si môžu prezrieť z vyhliadkového vláčika, ktorý po dohode s majiteľom tunajšieho Penziónu Iveta premáva medzi Podhájskou a Radavou. Dobre, že sa o rozvoj podobných služieb snažia aj samotní majitelia rekreačných zariadení, ktorí vedia, že nie všetko môže zabezpečiť obec. Počas sezóny v obci evidujeme 560 lôžok. Peniaze, ktoré za ne obec získa, sa snažíme investovať späť do cestovného ruchu. Naši ľudia si vážia „výletníkov“, niektorí sem chodia takmer dvadsaťrokov.“