Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Futbal

MO Nové Zámky Mojzesovo - Nitr. Hr./Šur. B 1:1 (0:0), 90. J. Hopan – 62. Feješ. V zápase mužstiev z čela tabuľky videli diváci niekoľko dobrých šancí na oboch stranách, no korenie prišlo až po obrátke. Po hodine hry poslal dobre hrajúcich hostí do vedenia Feješ, ale domáci vydreli remízu v samom závere po trme-vrme v šestnástke Hopanom. Úľany n/Ž – Radava 2:1 (2:0), 22. Ostrožlík, 37. Bašťovanský – 56. Melišek. V slušnom zápase sa útoky striedali na oboch stranách, no do prestávky mali presnejšiu mušku domáci. Melišek síca dal kontaktný gól, no domáci náskok udržali. Bánov B - Branovo/Dv. B 1:1 (1:1), 33. Zaťko – 23. Bujdák. V zápase rovnocenných súperov museli domáci doťahovať náskok Branova, ktoré poslal do vedenia v 23. min pri streleckej chuti hrajúci Bujdák. Zaťko vyrovnal ešte do prestávky, a až do konca bol otvorený zápas, pričom hostí podržal gólman Benkó. Strekov – Zemné 1:3 (1:0), 35. Cs. Izsák – 59. Královics, 69. T. Adamovics (11 m), 71. Kamenický. Strekov sa pustil do lídra, no za stavu 1:1 nepremenil P. Izsák pokutový kop. Naopak skúsený T. Adamovics sa vzápätí z bieleho bodu nemýlil, čo rozhodlo. Rastislavice – Kmeťovo 5:3 (3:2), 3., 44. a 89. J. Arpáš, 35. J. Kuric, 72. L. Letko – 15., 20. a 61. (11 m) Golha. V dobrom zápase s množstvom gólov začali hostia vlažne, no potom vývoj otočili. Rastislavice poslal v 72. min do vedenia 4:3 mladoženáč Letko a dielo dokonal Arpáš. Trávnica - Kost. Sek 2:0 (0:0), 68. a 87. R. Chovanec. V súboji nováčikov nastúpili domáci v neúplnej zostave a na výkone to bolo vidieť. Hostia držali dlho bezgólový stav, v druhom polčase zahodil domáci Chovanec penaltu, no práve on potom dvoma gólmi rozhodol. Štúrovo B – Jasová 1:2 (1:0), 30. Z. Kováč – 47. a 60. Figura. V zápase tabuľkových susedov začali lepšie domáci. Nepremenenú jedenástku Kováč odčinil na konci prvej polhodinky, keď po úniku poslal do vedenia štúrovskú rezervu. Jasovčania ale po zmene strán vybehli ako vymenení, technickou hrou ovládli dianie, čo korunoval pohotový Figura dvama gómi. Tretí mu pre ofsajd neuznali. - md - II. trieda Nové Zámky Kam. Most - Gbelce 4:0 (2:0), Kovács, Virág, Tóbi, Golán. Počas celého stretnutia sa hralo na polovici Gbeliec. Domáci nevyužili veľké množstvo gólových príležitostí, inak mohlo byť ich víťazstvo ešte výraznejšie. Michal n/Ž - Mužla 12:0 (3:0), Ľ. Valach 4, Reichel 3, Biňovský 2, Bohuslav, Oškerský, J. Valach. Jednoznačný zápas, v ktorom hostia odolávali iba prvú polhodinku. Domáci ich načali v závere prvého polčasu dvoma gólmi a v druhom polčase to už bola hra mačky s myšou. Maňa - Bíňa 1:1 (0:1), M. Černák za domácich. Bojovné stretnutie s množstvom šancí na oboch stranách. Domáci síce v druhom polčase zatlačili svojho súpera pred jeho bránu, ale podarilo sa im iba vyrovnať. Hostia hrali väčšinu druhého polčasu v početnej prevahe, ale víťazstvo na svoju stranu sa im strhnúť nepodarilo. Lipová - Bešeňov 1:2 (0:1), - Takács, vl za hostí. Hodový zápas domácim vôbec nevyšiel. Ich hru výrazne poznačil nevyužitý pokutový kop v 40. minúte. Po zmene strán mala síce Lipová územnú prevahu, ale efektívnejší boli Bešeňovčania, ktorých víťazstvo je úplne zaslúžené. Čechy - Salka 3:2 (1:1), Schindler, Pálinkás, Dekýš ( 11m ) - Haluza, Dajcs. Vyrovnaný zápas, v ktorom domácich neukľudnilo ani dvojgólové vedenie v druhom polčase. Hostia nezložili zbrane a po kontaktnom góle mali v samom závere jedinečnú príležitosť vyrovnať, ale pokutový kop trestuhodne zahodili. Kamenín - Podhájska 5:4 (2:1), Banda 4, Barti - Tóth 3, Kiripolský. V dobrom zápase bohatom na góly mali viac z hry domáci, ktorí nevyužili rad dobrých príležitostí načo mohli v konečnom dôsledku doplatiť. Ich výťazstvo je zaslúžené, hostia si zaslúžia pochvalu za bojovný výkon. Semerovo - Kolta 3:2 (0:1), M. Šemelák 2, Ľ. Kuki - Chmelo, Chudiványi. Prvý polčas susedského derby vyšiel lepšie hosťom, ktorí šli do vedenia zásluhou Chmela. Po zmene strán domáci pridali na dôraze a odzrkadlilo sa to aj na skóre. Hostia bojovali o bod až do samého záveru. III. A trieda Nové Zámky Palárikovo B - Černík 1:3 (0:2), Tantoš - Raček, Šipula, Mikulec, Komoča - Vlkas - nehralo sa. Vlkas neprišiel. III. B trieda Nové Zámky Chľaba - Kamenica 0:2 (0:1), Bobor, Molnár, Belá - Obid 3:1 (0:0), Miskovič, Méry, Rákóczi - Kelméthy, Bruty - Rúbaň 1:0 (0:0), Kucsera ( 11 m ), Nána - Bajtava 1:0 (1:0), Vlacsuha. V. liga Východ - dorast Zemné – Jasová 2:0 (1:0), J. Stojka. P. Stojka, Jur n/Hr - Zem. Olča 3:2 (0:0), J. Kiš 2, Kolár – Kósa 2, Bánov – Chotín 3:4 (2:2), Remiáš, Hajtman, Černý – Kubovics 2, Kosdi, Cikoňa, Komjatice – Bešeňov 6:1 (1:0), Szabo 2, Nemeš 2, Jašo, Barták, Veľký Kýr - Hurbanovo B 3:4 (2:1), Száraz, B. Bátora 2, Sokolce – Palárikovo 3:1 (0:1), Incédi, Olách, Varga – Skiba, Sv. Peter – Imeľ 9:0 (4:0), Vida 4, Jávorka 3, Ropog 2, Kalná - Tek. Lužany 0:4 (0:2), Banda 3, Rostás. - md – KS žiaci - Východ Pribeta - Okoličná n/O. 5:1 (2:1), D. Geleta 3, A. Geleta, Jakab – Farkaš, Dvory n/Ž. – Kmeťovo 0:9 (0:4), M. Jurkáček 3, Korytár 3, Zrubec, Supek, Kováčik, Bánov - Zlatná n/O. 4:0 (2:0), Novotný, Kemeň, Hamran, Brezík (11m), Palárikovo – Čaka 5:0 (3:0), T. Ölvecký 3, L. Tantoš 2, Tlmače – Marcelová 3:3 (2:3), Ďatko 2, Barančok – Tóth, Botyán, Gumbér, Sokolce – Šahy 1:3 (1:1), Császár – Miško, Kalmár, Revész, Svätý Peter – Imeľ 1:8 (0:2), Ernest – Pastorek 2, Bacigál, Gál 2, Lelovič, Králik 2, Tvrdošovce - T. Lužany 6:0 (0:0), Buják 2, Dőme 2, Balogh, Fučík._novy_riadok_

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?