ŠK Eldus sa víťazstvom v Turci dostal do plusových vôd

Aqua Turčianske Teplice - ŠK Eldus Močenok 0:2 (0:0). Góly: 65. a 75. Kamenský. Tatran Prešov - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0). FC Rimavská Sobota - Slovan Duslo Šaľa 3:0 (2:0).

Aqua Turčianske Teplice - ŠK Eldus Močenok 0:2 (0:0)
Góly: 65. a 75. Kamenský.
Pre oba tímy to bol dôležitý zápas, pretože kým domáci sa chceli odpútať zo spodnej priečky tabuľky, hostia sa tlačia do štvorice najlepších. V prvom polčase mali hráči Eldusu dve veľmi dobré príležitosti, ale Pavlíkovi po prihrávke Kamenského brankár tutovku zmaril a Uzola namieril loptu iba do brvna, odkiaľ sa odrazila pred čiaru a opäť do ihriska. Jednu šancu mali aj domáci, Gála ju ale reflexívne zmaril. Po prestávke prišli aj góly, oba zariadil všadebol Kamenský. Najskôr poslal do siete skákavú loptu z hranice 16-tky, potom si nabehol na center Bernátha a rybičkou nedal brankárovi súpera šancu. Gála neskôr vyriešil ďalšiu ošemetnú situáciu pred svojou svätyňou, víťazstvo Močenka mohli v samom závere poistiť Bernáth a Horváth, lenže gól už nepadol.
Rozhodoval Straka, ŽK: Tyčiak, Uzola, 350 divákov.
ŠK: Gála - Brisuda, Dojčan, Pavlovič, Paľo - Tyčiak (67. Bernáth), Pavlík, Kubala, Horváth - Uzola (72. Nozdrovický), Kamenský (78. Slíž).
Tibor Meszlényi: Zápas ukázal, že naša forma graduje. Mužstvo sa uzdravením viacerých hráčov stabilizovalo a získalo na sile, čo potvrdilo ziskom veľmi dôležitých bodov. Chlapci podali zodpovedný výkon a víťazstvo si určite zaslúžili.
Postava zápasu: Strelec dvoch gólov Jaroslav Kamenský splnil úlohu útočníka a aj napriek pretrvávajúcemu svalovému zraneniu podal veľmi dobrý výkon. Bol pri všetkom dôležitom a svojimi presnými zásahmi zariadil pre Eldus tri veľmi cenné body. - juh -

Tatran Prešov - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)
Góly: 7. a 80. Brown, 44. Andraščík.
Tatran rozhodol o svojom víťazstve lepším a najmä efektívnejším prvým polčasom. Do vedenia šli jeho hráči už v 7. min. po tom, ako Hondurasan Brown využil center Viazanka. Prešovčania svoje vedenie poistili tesne pred odchodom do šatní šťastným gólom, pri ktorom sa lopta po strele vari z 25 m odrazila od jednej žrde do druhej a skončila v sieti. Hráči FC ViOn sa prebrali až po prestávke, lenže Plichta nastrelil iba žrď a lopta po hlavičke Hözla letela tesne vedľa. Po štandardke Gregušku mal brankár domácich šťastie, rovnako ako pri strele Karlíka spoza šestnástky. Zlatomoravčania sa až do záveru snažili o zvrat v zápase, definitívne ich však dostal do kolien svojím druhým gólom Brown. Tatran tak v jednom týždni porazil DAC aj FC ViOn.
Rozhodoval Havrilla, bez ŽK, 1348 divákov.
VION: Peškovič - Choma, Greguška, Karlík - Pavlenda, Ondrejka (46. Chrappa), Klabal (50. Balát), Hözl, Číž - Fabuš (41. Chren), Plichta.
Ján Rosinský, tréner: Futbal sme začali hrať až v druhom polčase a naša prehra je zaslúžená. Chlapci pre víťazstvo spravili málo a súperovi dopomohli k víťazstvu individuálnymi chybami. Boli sme málo aktívni, navyše nesplnili sme taktické pokyny.
Postava zápasu: Zlatomoravčania síce prehrali pomerne vysoko, pochvalu za výkon si ale od trénera vyslúžil útočník Marek Plichta, ktorý sa neúnavne od prvej do poslednej minúty snažil preraziť súperovu defenzívu. Gólovej odmeny sa však nedočkal. - juh -

FC Rimavská Sobota - Slovan Duslo Šaľa 3:0 (2:0)
Góly: 39. Janečka, 40. Lazúr, 46. Živanovič.
V šlágri kola, teda v súboji tretieho s prvým, bol na Gemeri prvý polčas herne vyrovnaný. Duslo ukázalo otvorený futbal, podoprený kvalitnou defenzívou, lenže stačila minúta nepozornosti a domáci vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Pred oboma bránami do 39. min. veľa vzruchu nebolo, ale presné hlavičky Janečku a Lazúra znamenali obrat vo vývoji zápasu. Súperi sa po prestávke ani dobre nerozhýbali a srbský legionár Živanovič definitívne pochoval ilúzie hostí na zdramatizovanie súboja. Ten istý hráč mohol pridať aj svoj druhý gól, lenže v 68. min. už nenamieril presne. Šaľania mali síce za sebou šnúru šiestich zápasov bez prehry, tentokrát si však žiadnu vážnejšiu šancu nevypracovali, a aj preto prehrali.
Rozhodoval Ronec, ŽK: Geri, Živanovič - Klusa, Hučko, 1352 divákov.
DUSLO: Valenský - Kubištel, Gašparík, Klusa, Hučko (46. Dékány) - Obert (65. Markovič), Lancz, Vyskoč, Čirik (75. Vencel) - Lalák, Zápotoka.
Peter Ančic: Myslel som si, že to bude zaujímavejší zápas. Do prvého gólu sme domácich držali na dištanc, chlapci hrali podľa predstáv, lenže stačila chvíľka nepozornosti a bolo po nás. Z výsledku som určite sklamaný.
Okamih zápasu: Všetko najpodstatnejšie sa udialo medzi 39. a 40. min., keď chemici v rozpätí pár sekúnd po presných hlavičkách dvakrát inkasovali. Prvýkrát po štandardnej situácii a prakticky vzápätí po centri z krídla. Z tohto úderu sa už Duslo nespamätalo. - juh -

ŠK Zemplín Michalovce - DAC Dunajská Streda 2:2 (1:1), 29. Bačík, 60. Jevlanov (11 m) - 32. Horváth, 78. Zlacký.
Podbrezová - Košice B 2:2 (1:1), 40. Chomistek, 85. Kentoš (11 m) - 12. Ľ. Gajdoš, 90.+ B. Hanzel.
Humenné - Lučenec 4:1 (2:0), 13. Zvara, 25. (11 m) a 80. Šoltis, 77. Lapšanský - 68. Šnegoň.
Dohrávka: Prešov - Dun. Streda 2:0 (0:0), 53. Andraščík, 85. Viazanko.

10. Michalovce 13 2 7 4 17:19 13 (-8)
11. Turč. Teplice 13 3 0 10 18:30 9 (-12)
12. Dun. Streda 13 1 5 7 10:24 8 (-10)

Program 14. kola: 3. 10. o 14.30 h Šaľa - Podbrezová (Sedlák), FC ViOn - Rim. Sobota (Trutz), ŠK Eldus - Humenné (Gocník), Dunajská Streda - Turč. Teplice (P. Hrčka).
Najlepší strelci: 8 - R. Tomko (R. Sobota), 7 - Bačík (Michalovce), 6 - Plichta (FC ViOn), Šoltís (Humenné), Pisár (Rim. Sobota), 5 - Kentoš (Podbrezová), Uzola (Eldus), 4 - o.i. Dékány, Masný, Lancz (Šaľa), Fabuš (FC ViOn), Horváth, Čambal, Kamenský (Eldus).