Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Basketbalisti odčinili stratu s lídrom na pôde nováčika

Na nitrianskych basketbalistov čakal duel s lídrom z Košíc a cesta na palubovku nováčika. Úspešnosť Urbanovho tímu bola polovičná.

Extraliga basketbalistov

4. kolo: BK Casta SPU Nitra - Slávia TU Košice 69:87 (16:22, 18:20, 19:22, 16:23). Líder ligy v Nitre k prvej prehre neprišiel, pretože hoci Casta predstavila novú posilu, ostatní hráči zahrali pod svoj štandard, resp. súper im viac nedovolil. Košice mali výbornú obranu, viackrát zobrali loptu domácim pri rozohrávke a dali ľahké koše. Hostia viedli od začiatku až do konca. Po prestávke ušli na 19 bodov, Nitra dotiahla na deväť, ale záver opäť patril technikom, keď posledné body dával výborný Bojovič. Nový domáci pivot Hill sa v prvom polčase presadzoval bezchybne (18 bodov), po prestávke mu došli sily.
Rozhodovali Janáč a Šramko, TH: 12/8 - 21/15, fauly: 17 - 16, trojky: 5 - 5, 600 divákov.
CASTA: Pohánka 12 (4), Vojtek 10, Červenka 6, Ivanovič 2, Vido 2 (Hill 22, Žiak 7 (1), Straupis 6, Seman 2, Biloš, Ilavský). Užitočnosť: Hill 19, Straupis 17, Vojtek 10, Červenka 8.
Košice (najviac bodov): Bojovič 20, Nuber 17, Mišinský a Stojanovič 12.
Ľubomír Urban, tréner: Súper od začiatku potvrdzoval svoju dominanciu. Na našej strane snaha bola, ale kvalita nie. Navyše, urobili sme elementárne chyby. - ki -
Lučenec - Komárno 81:72 (38:36), Fapšo 22, Bratič 12, La Rosa 12. Sprvoti sa hral vyrovnaný zápas. Zlom nastal v polovici tretej štvrtiny, kedy Lučenec ušiel a v 33. min. už viedol o 20 bodov. V závere zápasu hostia už iba znížili.
Ostatné výsledky: Levice - Sp. N. Ves 56:84, Svit - D. Kubín 72:71, Handlová - Inter 75:78.
5. kolo: BK Dolný Kubín - Casta SPU Nitra 70:77 (14:14, 18:22, 14:20, 24:21). V Ružomberku sa hralo v komornej atmosfére, akoby na neutrálnej pôde. Skúsenejší hostia si takmer počas celého zápasu udržiavali niekoľkobodový náskok, ktorý sa Dolnokubínčania snažili doťahovať. Hostia sa nespoliehali na to, že budú hrať výlučne na Hilla, práve naopak, ten rýchlo zbieral fauly a jeho príspevok nebol taký citeľný. V drese Casty solídne zahrali viacerí hráči. Vždy, keď sa nováčik bodovo priblížil, dokázali trpezlivejší hostia opäť zabrať a v závere si už víťazstvo ustrážili. Potešil mladík Rendla, ktorý dal tri neľahké trojkové strely (zo 4 pokusov!).
Rozhodovali Kuzmiak, Ženiš, Hrabovčík, TH: 28/23 - 25/19, fauly: 22 - 29, trojky: 6 - 9, 5 OCH: Findura, Velčič - 34. Hill, 39. Seman, 200 divákov.
D. Kubín: Barišič 24, Velčič 14.
CASTA: Vojtek 14 (1), Hill 9, Červenka 9 (1), Pohánka 7, Ivanovič 2 (Straupis 13 (2), Rendla 11 (3), Seman 10 (2), Žiak 2, Biloš). Užitočnosť: Vojtek 22, Straupis a Rendla 15, Seman 11.
Ľubomír Urban, tréner: Nás teší aj víťazstvo na palubovke nováčika. Vedeli sme o bojovnom spôsobe hry domácich, ale podarilo sa nám ich udržať pod 70 bodov. Potešilo ma, že zodpovednosť na seba zobrali viacerí hráči. - ki -
Komárno - Handlová 72:77 (38:38), Rončevič 16, Bratič 14, Fapšo, Jonás, Kablár a Petrovič po 8. Vo vyrovnanom stretnutí malo Komárno počas prvých troch štvrtín mierne navrch. V 30. min sa vicemajstrovi z Handlovej podarilo vyrovnať a už nepustil opraty z rúk.
Ostatné výsledky: Inter - Levice 77:65, Košice - Lučenec 87:79, Spiš. N. Ves - Svit 81:58.
10. Levice 5 0 5 360:443 5
6. kolo - 18. 10. o 17.00 h Nitra - Spiš. N. Ves, o 18.00 h Inter - Komárno, Levice - Svit.
7. kolo - 21. 10. o 17.30 h Svit - Nitra, o 18.30 h Levice - Komárno.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?