Novozámčania klesajú k samému dnu

V utorňajšom 10. kole prvej hokejovej ligy prehrali Novozámčania v Trnave o tri góly, kým v piatok prišli na vlastnom ľade o všetko v záverečnej tretine s ďalším nováčikom z Ružinova.

V utorňajšom 10. kole prvej hokejovej ligy prehrali Novozámčania v Trnave o tri góly, kým v piatok prišli na vlastnom ľade o všetko v záverečnej tretine s ďalším nováčikom z Ružinova. HK Trnava - HK Lokomotíva Nové Zámky 5:2 (0:0, 3:1, 2:1), 24., 32. Holovič, 23. Drgoň, 49. Feranec, 58. Belko - 28. Abrman, 50. Molnár. Rozhodovali: Trnavský - Adamec, Valenta, vylúčení: 5:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 180 divákov. V stretnutí desiateho so štrnástym prvá tretina gólové vzrušenie nepriniesla. To, čo chýbalo v prvom dejstve si aktéri vynahradili v ďalších dvoch. Trnavčania sa z presného zásahu tešili v 3. min druhej tretiny, keď sa presadil Drgoň. Druhú poistku pridal len o niekoľko sekúnd Holovič. Novozámčania sa dvojgólového manka nezľakli a už v 28. min využili ponúknutú presilovku. Deväť sekúnd pred vypršaním trestu pre Holoviča sa zoči-voči Šúrekovi presadil Abrman. Domáci pridali tretí gól, Lokomotíva však opäť zatrúbila do útoku. Najskôr v 36. min sa pri vlastnom oslabení dostala do prečíslenia, o tri minúty neskôr pohrozila rýchlym brejkom Šurnovského. Gól však padol na opačnej strane (4:1) a bolo rozhodnuté. HK LOKOMOTÍVA: Brňo (32. Švajda) – Vyskoč, Molnár, Kuchta, Ölvecký, Rašovský, Varga, Blickling - Michálek, Hentek, Lukáč – Abrman, Šurnovksý, Chrenko – Janek, Bekényi, Kropáč – Iveziq, Hrivňák. Tréner M. Horváth. - tč - HK Lokomotíva Nové Zámky - HK Ružinov 99 Bratislava 2:3 (0:0, 2:1, 0:2), 26. Abrman, 28. Janek - 36. Jastrabík, 50. Ďuriš, 54. Králik. Rozhodovali: Čaprnka - Mášik, Mihajlo, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 150 divákov. V prvej tretine boli Novozámčania iniciatívnejší, no gólový účet sa im otvoriť nepodarilo, pretože svoje črtajúce sa šance nedokázali využiť. V druhej časti bolo veľa nepresností na oboch stranách, ale domáci sa ujali vedenia 2:0, keď v priebehu dvoch minút trafili Abrman a Janek. Hostia stihli znížiť, a v záverečnej časti Novozámčania otvorili hru, čo sa im vypomstilo. Najskôr Ďuriš vyrovnal a šesť minút pred koncom strelil víťazný gól hostí Králik, pretože Lokomotíva stratila paru a gólovo neodpovedala. HK LOKOMOTÍVA: Brňo – Molnár, Kuchta, Vyskoč, Ölvecký, Schleibenreif, Varga, Blickling, Michálek, Janek, Abrman, Šurnovský, Tokár, Bekényi, Kropáč, Hentek, Lukáč, Ivezig. Tréner M. Horváth. OSTATNÉ VÝSLEDKY- 10. kolo: HK 99 Ružinov Bratislava - HK VTJ Trebišov 6:2 (1:1, 3:0, 2:1), HK Lietajúce kone Prešov - MŠHK Prievidza 10:0 (1:0, 5:0, 4:0), HC Topoľčany - HC Dukla Senica 5:3 (0:1, 3:2, 2:0), HK 95 Považská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), HK Trnava - TJ Lokomotíva Nové Zámky 5:2 (0:0, 3:1, 2:1), HK-21 SM Ružomberok - HKm Humenné 1:9 (0:2, 1:3, 0:4), HC 05 Banská Bystrica - HK Spišská Nová Ves 1:2 (0:2, 0:0, 1:0), MHK Kežmarok - HKm Detva 7:4 (3:2, 4:1, 0:1), 11. kolo: Prešov - Detva 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), Spišská Nová Ves - Kežmarok 1:2 (0:2, 1:0, 0:0), Humenné - Banská Bystrica 4:1 (3:1, 0:0, 1:0), Trebišov - Ružomberok 4:3 pp (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0), Piešťany - Trnava 1:3 (0:0, 0:1, 1:2), Senica – Považská Bystrica 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), Prievidza - Topoľčany 6:7 (2:3, 2:2, 2:2).