Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Pred prestávkou víťazná nálada v nitrianskej kabíne

Hokejová extraliga: Po dvoch prehrách, hoci tá piatková v Trenčíne prišla až po samostatných nájazdoch, priniesla pokoj do nitrianskych radov nedeľa a v nej vysoké víťazstvo nad Liptovským Mikulášom.

Hokejová extraliga
Po dvoch prehrách, hoci tá piatková v Trenčíne prišla až po samostatných nájazdoch, priniesla pokoj do nitrianskych radov nedeľa a v nej vysoké víťazstvo nad Liptovským Mikulášom .
HK Dynamax oil Nitra - HKM Zvolen 1:3 (1:1, 0:2, 0:0). Šnúra štyroch víťazstiev Zvolena v rade budila rešpekt, posledné dva zápasy ale vyhrala doma i Nitra, aj preto sa čakal dobrý hokej. Na rýchly gól S. Salijiho po kombinácii vynovenej tretej lajny však hostia odpovedali v presilovke strelou Babku od modrej. Na začiatku druhej časti potom prepásol veľkú príležitosť Vala, kým Cibuľa v druhej šanci dostal Zvolen v polovičke zápasu aj do vedenia. Keď o chvíľu štvrtý útok hostí zvýšil už na 1:3, ocitla sa Nitra v kŕči, zmenu stavu potom nepriniesla ani power play.
Góly: 4. S. Saliji (Mihálik, G. Saliji) - 8. Babka, 30. Cibuľa, 38. Jurík.
Pred 3 500 divákmi rozhodoval Lokšík, vylúčení 4:8, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.
HK: Lakosil - J. Kováčik, Topoli, Švarný, Procházka, Chromý, Petrina - Kolník, Vala, Čacho - Vozdecký, Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Mihálik, G. Saliji - Pupák, Raček, Domian - Andraščík.
Rudolf Uličný, tréner: Hráčom nechýbala veľká snaha, vybíjali sme sa ale pri súbojoch v rohoch, kde prichádzali o puky. Zvolen čakal na brejky, rozhodla jeho efektivita, kým my sme sa strelecky presadiť nedokázali. ŠTEVO KORMAN

Dukla Trenčín - HK Dynamax oil Nitra 3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0) po sam. nájazdoch. Olejári nastúpili už aj s bieloruskou obrannou posilou Suurom a v prvej tretine sa šance striedali pred oboma bránkami. V 8. min. najskôr trafil Urban brvno, ale Sivák dorážku zvládol - 1:0. Potom najskôr Hála vychytal v šanci Kmeča, ale v 17. min. bol už na jeho dorážku bezmocný. V druhej časti síce strelecky aktívnejší Nitrania skóre otočili, lenže Dukla využitou presilovkou stav zrovnala. Žrď Lakosilovej svätyne zvonila aj v 50. min. po Sivákovom teči, ale skóre sa už nezmenilo ani v predĺžení, keď hostia nevyužili presilovku 4 na 3 a domáci Nemec v 64. min. v čistej šanci netrafil puk. Pri samostatných nájazdoch sa Hála nedal prekonať ani raz, kým Lakosil kapituloval dvakrát.
Góly: 8. Sivák, 28. Homer - 17. Kmeč (Chromý, Vala), 23. Mihálik (Topoli, S. Saliji).
Rozhodoval Baluška, vylúčení 5:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 2460 divákov.
HK: Lakosil - Kováčik, Topoli, Petrina, Chromý, Suur, Švarný - Kolník, Vala, Kmeč - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - S. Saliji, Mihálik, G. Saliji - Raček, Andraščík, Pupák.
Miloš Fleischer, asistent trénera: Chlapci dokázali dodržiavať určenú taktiku, lenže na našu škodu sme nevyužili gólové šance, hoci v predĺžení sme mohli inkasovať. V nájazdoch bol tentoraz šťastnejší Trenčín, hoci my sme neboli horšie mužstvo. - juh -

HK Dynamax oil Nitra - HK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (2:1, 1:1, 3:0). Liptáci premrhali hneď na začiatku takmer minútovú výhodu o dvoch hráčov, vylúčený Švarný dokonca po naskočení na ľad stále v oslabení Nitry otvoril skóre. Vzápätí mali podobnú výhodu aj domáci a S. Saliji už po sedemnástich sekundách zvyšoval na 2:0. Hostia ale nekľakli do kolien, Kriškov gól platil po konzultácii s videorozhodcom a Miklík po buly vyrovnal. V 33. min. Ro. Huna nedotiahol prečíslenie Liptákov a z protiútoku dostal Švarný Nitru opäť do vedenia, ktoré už olejári nepustili. Práve Švarný dokonal v závere svoj hetrik i výsledok 6:2.
Góly: 4. Švarný (Kmeč), 13. S. Saliji (G. Saliji, Topoli), 33. Švarný (Čacho), 42. Kolník (Vala, Kmeč), 53. Mihálik (Čacho, M. Štefanka), 58. Švarný (G. Saliji, S. Saliji) - 16. Kriška, 28. Miklík.
Pred 2 728 divákmi rozhodoval Levonen, vylúčení 8:6, presilovky a oslabenia 1:0.
HK: Račko - Kováčik, Topoli, Švarný, Suur, Chromý, Petrina - Kolník, Vala, Kmeč - Vozdecký, Štefanka, Čacho - S. Saliji, Mihálik, G. Saliji - Pupák, Andraščík, Raček.
Rudolf Uličný, tréner: Pohodu narušila absencia Lakosila, ktorý nemohol nastúpiť. Súper začal agresívne, viedli sme, ale po chybách sme sa sami pripravili o náskok. Našťastie Švarný mal deň a dôležité bolo, že sme ustáli sériu oslabení v poslednej tretine. ŠTEVO KORMAN

Ostatné výsledky 22. kola: Martin - Žilina 2:3, Košice - Poprad 6:2, Skalica - Slovan 2:0, Zvolen - Trenčín 4:2.

1. Slovan 22 13 4 0 5 78:50 47
2. Zvolen 22 13 1 1 7 59:49 41
3. Košice 22 11 2 2 7 72:53 37
4. Trenčín 22 10 3 3 6 63:46 36
5. Martin 22 11 1 3 7 70:52 35
6. Poprad 22 10 1 2 9 63:61 32
7. Nitra 22 7 4 1 10 59:58 29
8. Žilina 22 7 1 2 12 52:66 23