Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

V hlavnom meste ako profesorky

Nitrianske basketbalistky odštartovali nový rok na palubovke predposledného mužstva tabuľky, kde sa očakávalo ich povinné víťazstvo.

Extraliga basketbalistiek

Slovan Bratislava - BK Inpek UKF Nitra 53:80 (16:23, 12:27, 12:18, 17:12). Družstvo spod Zobora v hlavnom meste napriek vyrovnanej úvodnej deväťminútovke jednoznačne potvrdilo úlohu favorita. Jedinou otázkou hry mačky s myšou bola výška skóre. Nitrianky veľmi dobrou obranou svoje súperky držali na dištanc, pričom samé boli pod košom domácich úspešné. Kvalitný výkon potvrdili aj v druhej štvrtine, keď náskok ešte zveľadili. Po prestávke sa obraz stretnutia nezmenil a hosťujúci tréneri dali možnosť všetkým hráčkam. Slovanu sa v záverečnej časti podarilo čiastočne skorigovať nepriaznivý výsledok, ale triumf tretieho mužstva extraligy o 27 bodov je úplne zaslúžený.
Rozhodovali Lacko - Tomašovič, TH: 17/11 - 24/16, fauly: 19 - 22, 5 OCH: 32. Krčmárová - 27. Fabianová, trojky: 4 - 4, 300 divákov.
UKF: Fabianová 23, Šujanová 16, Kubátová 9, Valachová 5, Šimončičová 4 (Miszkiel 6, Vyhňáková 6, Churkina 6, Šprtelová 3, Almaská 1, Puchelová 1).
Ostatné výsledky: B. Bystrica - Myjava 78:76, Ružomberok - Cassovia 114:45, Poprad - K Cero V.O.D.S. 69:103, Levice - Viktoria 65:86.
10. Levice 15 0 15 789:1527 15
16. kolo - 13. 1. o 18.00 h Nitra - Poprad.

Návrat „Matildy“
Extraligové basketbalistky Inpeku UKF Nitra si u predposledného družstva tabuľky nič iné ako zisk dvoch bodov nepripúšťali. Nováčikovi sa doma darilo držať krok s favoritom iba v úvodných minútach. „Bol to jednoznačný zápas. Samozrejme, že sme sa po zmene strán nevyhli chybám, ale súpera sme prevyšovali vo všetkých činnostiach. Vyzdvihol by som najmä agresívnu defenzívu a rýchly prechod do protiútoku. Družstvo podalo kvalitný kolektívny výkon,“ stručne zhodnotil stretnutie asistent trénera Nitry Róbert Anda.
V tíme spod Zobora sa v Bratislave po zranení predstavila už aj talentovaná krídelníčka Martina Vyhňáková a so spoluhráčkami pridali jubilejný desiaty uzlík v našívanom víťaznom rade. „Stretnutie bolo po vianočnej prestávke náročné hlavne kondične. V úvode sme boli trochu nervózne, no postupne sa ukázala kvalita. Vďaka celému mužstvu sa mi hralo výborne. Škoda, že mi to pri streľbe viac nepadalo,“ dodala sympatická „Matilda“, ktorej v piatok na chrbte pribudne druhý krížik.

Výsledky skríningu.

Mesto pracuje na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest počas celého týždňa.