Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Ako cez kopirák - dych došiel vždy až v závere

Nitrianski basketbalisti cestovali minulý týždeň dvakrát na palubovku súperov. V Lučenci aj v Handlovej viedli ešte päť minút pred koncom, ale napokon odišli so zvesenými hlavami.

Extraliga basketbalistov

18. kolo: E.S.O. Lučenec - BK Casta SPU Nitra 91:86 (21:25, 20:24, 26:21, 24:16). Nitrania odohrali v Novohrade veľmi dobrý prvý polčas. Vynikajúco hral Hill, dobrú prácu pod košom odvádzal aj Tomek a do kabín sa šlo za stavu 41:49. Po prestávke však Lučenec zapol na vyšší stupeň a začal sťahovať náskok Casty. V 34. min. prvýkrát vyrovnal. Zápas gradoval, mužstvá sa striedali vo vedení, až v 37. min. E.S.O. ušlo na 83:78 a päťbodový rozdiel si ustrážilo až do konca. Lučencu sa darili trojky a skvele zahral Kovačevič, ktorý k 27 bodom pridal aj 8 asistencií.
Rozhodovali Hricišin, Pipíška a Lacko, TH: 19/12 - 22/17, fauly: 21 - 24, 5 OCH: 40. Krajčo - 29. Seman, trojky: 13 - 9, 1012 divákov.
Lučenec (najviac bodov): Kovačevič 27, Sýkora 20, Bičvič a Pivac 13.
CASTA: Hill 36 (3), Červenka 16 (2), Tomek 12, Pohánka 11 (3), Ivanovič 3 (Seman 7 (1), Vido 1, Rendla, Žiak). Užitočnosť: Hill 38, Tomek 22, Červenka 19, Pohánka 8.
Ľubomír Urban, tréner: Dlho sme boli efektívni, ale tentoraz chýbal väčší príspevok hráčov z lavičky. Zlyhali sme v závere hlavne v obrane a doskokoch. Premrhali sme zápas, rozohraný na víťazstvo. - ki -
Komárno - Dolný Kubín 67:52 (38:22), Petrovič 20, Rončevič 14, La Rosa 11, Bratič 9. Bol to zápas ladený v obrannom duchu. Komárno si postupne vypracovalo až 20-bodový náskok. Hostia sa snažili o zvrat, ale domáci si víťazstvo nenechali vziať.
Ostatné výsledky: Levice - Košice 79:65, Inter - Spiš. N. Ves 84:79, Handlová - Svit 74:71.
19. kolo: MBK Handlová - BK Casta SPU Nitra 79:74 (22:21, 17:18, 21:13, 19:22). Hral sa veľmi dramatický zápas, v ktorom každý chvíľku ťahal pílku. Caste sa v druhej štvrtine podaril trinásťbodový únik (viedla 22:35), na ktorý však baníci odpovedali 11-bodovou šnúrou a v prestávke bol remízový stav. V tretej časti získala Handlová 10-bodové vedenie (v 29. min. 60:50). Nitrania však dali 8 bodov v rade a vrátili sa do zápasu. V 35. min. viedli 62:63 a dráma vrcholila. V posledných minútach sa ukázali ako rozhodujúce skúsenosti Smačka a Štefánika. Hoci Hill 29 sekúnd pred koncom znížil na 74:72, na viac sa už hostia nezmohli.
Handlová (najviac bodov): Vlaič 19, Gašparac 15, Štefánik 15.
Rozhodovali Lukáč, Ženiš a Bohucký, TH: 23/14 - 14/10, fauly: 19 - 29, 5 OCH: 36. Červenka, 40. Pohánka, trojky: 8 - 4, 800 divákov.
CASTA: Tomek 18 (13 doskokov), Hill 16, Červenka 5 (1), Ivanovič 4, Pohánka (Seman 17 (3), Vido 8, Rendla 4, Žiak 2). Užitočnosť: Tomek 27, Seman 22, Vido 15, Hill 14.
Ľubomír Urban, tréner: Bol to vyrovnaný zápas. Škoda ďalšej tesnej prehry. Opäť nám v rozhodujúcich situáciách chýbali výkony jednotlivcov, ktoré by naklonili misky váh na našu stranu. - ki, bb -
Komárno - Spišská Nová Ves 64:76 (33:31), Rončevič 14, La Rosa 11, Petrovič 10, Bratič a Fapšo 8. Po vyrovnanom prvom polčase lepšie zachytili vstup do druhej časti hostia zo Spiša a hlavne zásluhou presných trojok si vytvorili rozhodujúci náskok.
Ostatné výsledky: Lučenec - Levice 92:55, Inter - Svit 61:71, Košice - D. Kubín 102:70.
10. Levice 19 5 14 1355:1580 24
20. kolo - 20. 1. o 17.30 h Svit - Komárno, o 18.00 h Nitra - Inter.

Ach, tie koncovky...
Nie je ľahké uspieť na pôde súpera, ale prehra po priebehu, aký mali oba posledné zápasy Casty, vždy mrzí. „V Handlovej rozhodca Bohucký za stavu 75:72 nezmyselne odpískal Pohánkovi útočný faul 15 sekúnd pred koncom, ale to nebola príčina našej prehry,“ povedal tréner Urban. „Obe stretnutia, v Lučenci aj v Handlovej, sme mali dobre rozohrané, ale závery zápasov nezvládame. A nie je to po prvý raz, takisto nám ušli body na Interi či doma s Dolným Kubínom. Pod košom máme v Hillovi a Tomekovi slušnú kvalitu, ale trpíme na rozohrávke a neraz aj na obvode. V rozhodujúcich chvíľach je to o umení, o skúsenostiach či chladnej hlave. To nám chýba,“ zhodnotil kouč, ktorý sa už nevie dočkať avizovanej americkej posily. Príchod Richardsona uviazol na neférovosti agentúry, a tak Casta siahne po inom hráčovi. V klube robia všetko pre to, aby bol k dispozícii už v sobotu. - ki -