je hry Väzeň a Krst.
Ďalšou časťou projektu je spolupráca so žiakmi Špeciálnej základnej školy internátnej na Červeňovej ulici v Nitre. „My sme im prezentovali ukážky z Ester a potom sme diskutovali. Žiaci nakreslili obrázky, ktoré boli súčasťou výstavy v nitrianskej Synagóge. Našou snahou je integrovať postihnuté deti medzi mladých ľudí,“ uviedla dramaturgička Slávka Civáňová. Združenie Le Mon v piatok oficiálne odovzdalo špeciálnej škole finančný dar v hodnote 30-tisíc korún. Ide o výťažok z prvých piatich predstavení Ester, ktorý prebrala riaditeľka školy Anna Šišková.
Českí hostia sa v piatok zúčastnili aj diskusie o rasizme a xenofóbii. Mladí divadelníci a študenti Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre vystúpili s príspevkami na danú tému. Ako prvý sa zhostil slova režisér Peter Oravec. „Nie je to iba o neznášanlivosti voči ľuďom, ale aj zapojenie mentálne postihnutých detí do života. Vo svojom príspevku Muzikál v boji proti rasizmu sa venujem muzikálom Fidlikant na streche a Klietka bláznov,“ uviedol P. Oravec.
V sobotu sa projekt zavŕšil neformálnymi výletmi v okolí Nitry. „Chceli sme ľuďom z Dividla predstaviť aj kultúru nášho mesta,“ dodala Slávka Civáňová.