Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Hokejistov Nitry odstavila chrípka

Chrípková viróza uložila do postelí nečakane viac ako dve tretiny Dorničovho mužstva, a tak sa trojzápasový týždeň Nitranov skrátil na minimum. Ešte v utorok podľahli olejári doma lídrovi z Košíc.

HK Dynamax oil Nitra - HC Košice 4:5 sn (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1). Lotyšského brankára Irbeho privítala vypredaná Nitra aréna potleskom. Domáci viedli po šikovnej strele S. Salijiho z ľavej strany, líder ale pred odchodom do šatní využil Droppom na vyrovnanie presilovku. Strhujúci hokej ponúkol aj ďalší priebeh, v záverečnej tretine ale Košice získali vďaka dobre hraným presilovkám dvojgólový náskok 2:4. Nitru ale v 52. min. vrátil do hry Kmeč, a keď S. Saliji vzápätí zblízka vyrovnal, výborný zápas sa prelial do predĺženia. V ňom gól nepadol, a keďže domáci stratili mušku aj pri samostatných nájazdom, putovali body na východ.
Góly: 5. S. Saliji (Kmeč, Raček), 25. M. Štefanka (Kmeč, Vozdecký), 52. Kmeč (Suur), 56. S. Saliji (Raček, Ablad) - 19. Droppa, 36. Šterbák, 48. Špilár, 49. Dravecký, rozhodujúci samostatný nájazd Faith.
Pred 5 500 divákmi (vypredané) rozhodoval Lokšík, vylúčenia 7:8, Kolník OT 10 minút za nešport. správanie, presilovky 2:3, oslabenia 0:0.
HK: Irbe - Liška, Topoli, Bališ, Suur, Pavličko, Ablad - Kolník, Mihálik, Čacho - Vozdecký, Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Raček, G. Saliji - Slovák, Domian.
Ivan Dornič, tréner: Náš výkon bol z posledných piatich zápasov najlepší, no napriek tomu sme prehrali. Košice majú veľmi silné mužstvo, je jasné, že mieria na titul. Napriek viróze sme podali dobrý výkon, vedeniu ďakujem za posilu v podobe brankára Irbeho. ŠTEVO KORMAN
Ostatné výsledky 46. kola: Košice - Trenčín 4:3 sn, Skalica - Zvolen 5:1, Žilina - L. Mikuláš 9:3, Poprad - Slovan 1:4.
10. Žilina 46 11 2 6 27 108:151 37
Ďalší program - 30. 1. o 17.00 Zvolen - Nitra, 2. 2. o 17.30 Nitra - Trenčín, 4. 2. o 17.00 L. Mikuláš - Nitra.
Stretnutia Skalica - Nitra a Martin - Nitra boli odložené pre chrípkovú epidémiu v tíme Nitry na neskoršie termíny počas reprezentačnej prestávky. Zápas 45. kola Skalica - Nitra sa odohrá v utorok 6. februára a zápas 46. kola Martin - Nitra v nedeľu 11. februára.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Nemocnica v Zlatých Moravciach má niekoľko pozitívnych zamestnancov

Deficit zdravotníckeho personálu nemocnica pociťuje nielen v období pandémie.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

 Vajda Činko (v strede) s blízkymi.

V Nitrianskom kraji evidujú nárast detskej pornografie. Na jej šírení sa podieľajú aj deti

Natáčajú sa chlapci aj dievčatá. Niektoré ponúkajú záujemcom zábery za 3-4 eurá.